قیمت طلا | افزایش قیمت طلا

بروزترین قیمت طلا امروز | قیمت طلا در 30 فروردین ماه

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۲۰۰۴ دلار و ۲۱ سنت رسید.

قیمت طلا در ایران به وفور در بازار مشاهده می‌شود و برای تعیین دقیق قیمت، نیاز به مشاهده روزانه نرخ طلا در بازار دارید. در هر صورت، در ابتدای سال ۲۰۲۱، قیمت رسمی یک گرم طلا در بازار ایران حدود ۱۶۵ تا ۱۷۰ هزار تومان بود، اما این مقدار بسته به دلار و نرخ تورم در بازار ایران تغییر می‌کند. در سال‌های گذشته، بر اساس آمارهای منتشر شده، قیمت طلا در ایران بطور متوسط معادل ۲۸۰ هزار تا ۳۰۰ هزار تومان بوده است. همچنین، در بازارهای غیررسمی نیز، قیمت طلا کاملاً متفاوت و با توجه به تقاضا و عرضه در بازار تعیین می‌شود. در کل، با توجه به اینکه قیمت طلا در بازار بسیار پویاست و تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد، خرید و فروش طلا نیازمند شناخت دقیق از بازار و تحلیل دقیق شرایط فعلی بازار است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۲۰۰۴ دلار و ۲۱ سنت رسید.

به نقل از رویترز، قیمت طلا یک‌بار دیگر در روز سه‌شنبه با بالاتر از سطح 2000 دلار رسید که نتیجه کاهش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا بود. سرمایه‌گذاران منتظرند ببینند آیا فدرال رزرو آمریکا روند افزایش نرخ بهره را در اجلاس ماه مه پایان خواهد داد یا نه.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.06 درصد کاهش به 2004 دلار و 21 سنت رسید.

کاهش شاخص دلار در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی قیمت طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده بود. این در حالی است که سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا هم کاهش یافته است.

قیمت جهانی طلا امروز 1402/01/29

بازارها 86 درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا 25 واحد در اجلاس دوم و سوم ماه مه افزایش یابد و 71 درصد هم احتمال دارد این روند در ماه ژوئن متوقف شود.

بالا رفتن نرخ بهره جهت مبارزه با تورم تقاضا برای طلا به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده را پایین می‌آورد و این در حالی است که همواره از طلا به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن در برابر تورم یاد می‌شده است.

جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس عقیده دارد فدرال رزرو باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد چون اطلاعات اخیر نشان می‌دهند تورم همچنان ادامه دارد. اما رافائل باستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا گفت این بانک احتمالاً به مدت طولانی نرخ بهره را تغییر نخواهد داد تا تورم پایین‌تر بیاید.

بازارها در حال حاضر بر اظهارنظر مقامات فدرال رزرو آمریکا در این ماه قبل‌از تصمیم‌گیری آن در ماه مه تمرکز کرده‌اند.

قیمت نقره امروز و 0.01 درصد کاهش به 25 دلار و 26 سنت رسید و پلاتین با 0.08 درصد کاهش 1082 دلار و 22 سنت معامله می‌شود.