درخواست گل محمدی از بازیکنانش چه بود؟

11:23 - 1401/12/21
یحیی گل محمدی در پایان بازی با سپاهان درخواست ویژه ای از بازیکنانش داشت؛ اینکه بازی ها را تمام شده فرض نکنند و اینطور تصور نکنند، شانس قهرمانی به طور کامل از دست رفته است.

روز گذشته تیم پرسپولیس امیدوار بود در حضور پرشور تماشاگرانش نتیجه جام حذفی در برابر سپاهان را تکرار کند، اما یک اخراج کفه ترازو را به سود سپاهان سنگین تر کرد. البته پرسپولیس در نیمه دوم و 10 نفره حملات خوبی را روی دروازه تیم سپاهان ایجاد کرد و در لحظاتی که برای زدن گل برتری تلاش می کرد، گل خورد و دقیقه ای هم گل خورد که دیگر فرصت جبران نبود.

یحیی گل محمدی در مصاحبه پایان بازی در کنار اشاره به واقعیت ها یک درخواست هم از بازیکنانش داشت. او گفت:« فاصله زیاد شد. نباید ناامید شویم. باید تلاش و بیشتر کار کنیم. از بازیکنان می خواهم تسلیم نشوند و فکر نکنند قهرمانی از دست مان رفته، کار سخت است ولی به آینده امیدواریم و ان‌شاءالله بتوانیم جبران کنیم.»

حق با یحیی گل محمدی است. 7 هفته به پایان بازی ها باقی مانده است. حکایت 21 امتیاز است. تسلیم پرسپولیس به این بهانه که 4 امتیاز با صدر جدول فاصله گرفته به تیم سپاهان کمک خواهد کرد که راحت تر قهرمان شود. اما تسلیم نشدن حتی اگر منجر به جبران این امتیاز نشود، موجب می شود در هفته های باقی مانده هم بازی های خوب از تیم پرسپولیس ببینیم و بازی های لیگ برتر هم در هفته های پایانی جذاب و مهیج دنبال شود. همین چند هفته پیش بود که استقلال رقیب دیرینه پرسپولیس و یکی از مدعیان قهرمانی این فصل از بازی ها 8 امتیاز ازصدر جدول فاصله گرفت و تیمی که در صدر بود پرسپولیس بود. اما استقلال امید خود را از دست نداد و سعی کرد با برطرف کردن اشکالات خود به تیمی بهتر تبدیل شودو اگر در بازی امروز خود از سد فولاد عبور کند از پرسپولیس پیشی می گیرد و به سه امتیازی سپاهان می رسد.

در فوتبال زمانی باید شکست را قبول و برای آینده ای بهتر برنامه ریزی کرد که دیگر فرصتی برای جبران وجود نداشته باشد. شاید بهتر است پرسپولیس برای انگیزه گرفتن از استقلال درس بگیرد. حتی از حرف های بعد از بازی مورایس، سرمربی تیم سپاهان. او گفته زمانی می توانیم جشن بگیریم که به طور واقعی قهرمان شده باشیم. وقتی مورایس و سپاهان الان خود را قهرمان نمی دانند، بدین معنی است که پرسپولیس و دیگر مدعیان نباید تسلیم شوند و با انگیزه به کار ادامه دهند.