قتل / حوادث / قتل عمد/ حادثه

این جنایتکار بی رحم و سنگدل پسر مشهدی را جلوی چشم مادرش تیرباران کرد+ عکس قاتل

13:24 - 1401/11/11
با اعترافات سه عضو باند مخوف تبهکاران مسلح در مشهد، راز دو قتل وحشتناک و ده‌ها پرونده سرقت فاش شد.

با اعترافات سه عضو باند مخوف تبهکاران مسلح در مشهد، راز دو قتل وحشتناک و ده ها پرونده سرقت فاش شد.

ماجرای تبهکاری های تکان دهنده اعضای این باند مخوف هنگامی در کفه ترازوی عدالت قرار گرفت که نوزدهم شهریور سال گذشته، چند جوان سمند سوار در خیابان منوچهری مشهد با راننده یک دستگاه خودروی ام وی ام به خاطر میزان سرعت خودرو درگیر شدند.

راننده جوان ام وی ام به دلیل حضور مادرش درون خودرو، تلاش می کرد محترمانه با راننده سمند برخورد کند اما سمندسواران با فریادهای توهین آمیز قصد قدرت نمایی داشتند که ناگهان یکی از سرنشینان سمند سلاح کلاشینکف را بیرون کشید و شروع به تیراندازی کرد به گونه ای که جوان ام وی ام سوار را مقابل چشمان مادرش در خون خود غوطه ور کردند.

بنابراین گزارش درحالی که مهاجمان مسلح با جمع آوری پوکه های شلیک شده از صحنه حادثه گریختند، شهروندان با مشاهده این حادثه دلخراش، بلافاصله با نیروهای امدادی تماس گرفتند و پیکر نیمه جان «م – الف» را به مرکز درمانی انتقال دادند.

این گونه بود که پرونده ضاربان مسلح فراری در شعبه 213 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و زیر نظر قاضی دکتر جوانبخت، مورد رسیدگی ویژه قرار گرفت.با توجه به اهمیت موضوع و صدور دستورات محرمانه قضایی، تحقیقات گسترده ای برای ردیابی مهاجمان مسلح آغاز شد و همه سرنخ ها مورد پیگیری جدی قرار گرفت.

هنوز بررسی های پلیس به نتیجه خاصی نرسیده بود که راننده جوان ام وی ام، دهم آبان سال گذشته به دلیل عوارض ناشی از اصابت گلوله جان سپرد و بدین ترتیب این پرونده رنگ جنایت مسلحانه گرفت.

به همین دلیل کلاف پیچیده این جنایت در اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی گشوده شد و تحقیقات به صورت تخصصی ادامه یافت ولی ردیابی های اطلاعاتی پس از بازداشت یک جوان مظنون نشان داد که شماره پلاک سمند سفیدرنگ، جعلی است و با مهارت خاصی از شماره های چند پلاک سرقتی، یک شماره پلاک حقیقی متعلق به یک سمند سفیدرنگ دیگر تهیه و روی خودروی سرقتی نصب شده است.

این گونه بود که کارآگاهان متوجه شدند با یک باند مخوف تبهکاری روبه رو هستند. بنابراین با دستور مقام قضایی جوان مظنون آزاد شد و بررسی ها با شگردهای فنی و پلیسی ادامه یافت. در حالی که تحقیقات ابعاد گسترده تری پیدا کرده بود ناگهان دهم تیر گذشته، ماجرای ربایش یک طلافروش مشهدی در خیابان عدالت منطقه احمدآباد، روند تحقیقات را دگرگون کرد. بررسی های تخصصی کارآگاهان که پس از گزارش حادثه آدم ربایی و با دستورات ویژه سردار سرتیپ محمد کاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) وارد مرحله جدیدی شده بود، حکایت از آن داشت که سرنشینان یک دستگاه پژو 405 نقره ای، مرد طلافروش را تعقیب کرده اند و با شلیک گلوله به سمت خودروی «جیلی قرمز رنگ» او را ربوده اند.

با توجه به این که احتمال دستبرد به طلافروش می رفت، خانواده مرد طلافروش با راهنمایی های پلیسی، قفل های مغازه را تعویض کردند اما دیگر خبری از «خ» (مرد طلافروش) نشد.

از سوی دیگر حساسیت ماجرای آدم ربایی مسلحانه و خدشه دار شدن احساس امنیت در نطقه ای از شهر، موجب شد تا قاضی دکتر حسن زرقانی (قاضی ویژه پرونده های جنایی) رسیدگی تخصصی به این حادثه را به عهده بگیرد. هرچه دامنه تحقیقات در این پرونده گسترده تر می شد، سرنخ های پرونده قاتلان مسلح خیابان منوچهری و ربایش طلافروش به هم نزدیک تر می شدند تا این که بالاخره خودروی سمند سفیدرنگ شناسایی شد و افراد مظنون زیر چتر اطلاعاتی پلیس قرار گرفتند.

حالا دیگر احتمال قتل مرد طلافروش نیز وجود داشت به همین دلیل سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) شخصا هدایت و نظارت بر روند عملیات های اطلاعاتی پلیس را به عهده گرفت تا این که چند روز قبل دو خودروی پژو و سمند مذکور در منطقه شهر جدید گلبهار شناسایی شد و زیر ذره بین بررسی های غیرمحسوس اطلاعاتی قرار گرفت اما وقتی نیروهای انتظامی گلبهار به یکی از خودروها نزدیک شدند، ناگهان صدای شلیک رگباری گلوله از سوی سرنشینان خودرو، عملیات پلیس را تغییر داد.

به همین دلیل درگیری مسلحانه ای بین پلیس و سه تن از تبهکاران مخوف آغاز شد اما نیروهای انتظامی برای حفظ جان مردم از شلیک های بیشتر درحالی خودداری کردند که سه کلت و یک کلاشینکف از بازرسی خودروی تبهکاران کشف شد. بررسی ها نشان می داد یکی از تبهکاران زخمی شده و نتوانسته با دیگر اعضای باند از معرکه درگیری مسلحانه بگریزد.

به همین دلیل صبح روز بعد گروه ورزیده دیگری از کارآگاهان به فرماندهی مستقیم سرهنگ کارآگاه مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) وارد عمل شدند و به جست وجوهای قدم به قدم در اطراف منطقه دولت‌آباد پرداختند تا این که بالاخره حسینعلی (متهم 30 ساله) را در حالی پیدا کردند که به خاطر اصابت گلوله خود را درون چاله ای انداخته و منتظر بود تا همدستانش او را نجات بدهند!

با انتقال سلاح های کشف شده و متهم مجروح به مشهد، تحقیقات گسترده پلیسی، همزمان با صدور دستورات ویژه قضایی از سوی قاضی دکتر زرقانی، برای دستگیری دیگر تبهکاران مخوف ادامه یافت و کارآگاهان با ردزنی های تخصصی، یکی دیگر از اعضای این باند تبهکاری را در سرخس شناسایی کردند و او را نیز به دام انداختند. کارآگاهان در ادامه این عملیات ضربتی، سومین عضو باند را هم در مشهد دستگیر کردند و بدین ترتیب بازجویی های تخصصی از آنان آغاز و راز قتل هولناک طلافروش فاش شد.

اعضای این باند خطرناک مسلحانه اعتراف کردند وقتی در خیابان عدالت به سوی خودروی مرد طلافروش شلیک کردند او بر اثر اصابت گلوله به شدت مجروح شد که بعد از آن هم جان سپرد. آن ها همچنین معترف شدند، جسد مرد طلافروش را به منطقه گلبهار انتقال داده و به آتش کشیده اند و سپس خاکسترهای آن را نیز در یک اقدام وحشیانه به باد داده اند.

این جنایتکار بی رحم و سنگدل پسر مشهدی را جلوی چشم مادرش تیرباران کرد+ عکس قاتل9

سه عضو باند تبهکاران مخوف که جواد، حسین علی و حسن نام دارند ضمن اعتراف به قتل جوان ام وی ام سوار، راز تعداد زیادی از سرقت های مسلحانه و عادی در مشهد را نیز فاش کردند. بنابراین کارآگاهان با صدور دستورات خاصی از سوی قاضی دکتر جوانبخت، به بازرسی مخفیگاه متهمان پرداختند و اموال سرقتی زیادی را کشف کردند.

تحقیقات بیشتر درباره جرایم دیگر آن ها در حالی ادامه دارد که هر سه متهم 37، 30 و 32 ساله این پرونده به ترتیب با اسامی مستعار کیان، سعید و شهرام به ارتکاب جرایم هولناک در مشهد ادامه می دادند.