قیمت گوشت قرمز

قیمت گوشت قرمز رکورد زد | گوشت قرمز کیلویی چند؟

13:59 - 1401/11/14
قزوین علی‌رغم اینکه طی حدود ۲ هفته گذشته قیمت گوشت قرمز تا حدودی ثابت شده بود، اما این هفته باز هم قیمت گوشت گوسفندی در سیر صعودی قرار گرفت و ۴۰ هزار تومان گران شد.

گل کوچیک: اکنون هر کیلو گوشت گوسفندی در بازار قزوین ۳۸۰ هزار تومان است، اما قیمت این کالا در قصابی‌های سطح شهر به ۴۰۰ هزار تومان نیز رسیده است. در هفته‌ای که گذشت قیمت هر کیلو مرغ کشتار روز در بازار قزوین ۵۳ هزار و ۵۰۰ تومان بود. همچنین قیمت هر کیلو سینه مرغ ۸۳ هزار تومان و قیمت هر کیلو ران مرغ ۵۳ هزار و ۵۰۰ تومان بود.

علی‌رغم اینکه طی حدود ۲ هفته گذشته قیمت گوشت قرمز تا حدودی ثابت شده بود، اما این هفته باز هم قیمت گوشت گوسفندی در سیر صعودی قرار گرفت و ۴۰ هزار تومان گران شد. قیمت هر کیلو گوشت قرمز در بازار قزوین به این شرح است: گوشت گوساله بی‌چربی ۲۷۵ هزار تومان، گوشت گوساله با چربی ۲۵۰ هزار تومان، گوشت گوساله مخلوط ۲۴۰ هزار تومان، گوشت گوسفندی بی‌چربی ۳۸۰ هزار تومان، گوشت گوسفندی با چربی ۳۶۰ هزار تومان، گوشت گوسفندی مخلوط ۳۱۰ هزار تومان، گل‌سردست منجمد ۲۲۰ هزار تومان، سردست منجمد ۱۷۵ هزار تومان.

لازم به ذکر است قیمت‌هایی که ذکر شد قیمت گوشت قرمز در بازار قزوین است، این در حالی است که قیمت گوشت گوسفندی در قصابی‌های سطح شهر به ۴۰۰ هزار تومان رسیده و گویا نظارتی هم بر بازار این کالا نیست.

استان‌ها چشم‌انتظار توزیع گوشت گرم وارداتی هستند

بهزاد غیاثوند، مدیرکل پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی استان قزوین در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۷۶۰ تن مرغ منجمد و ۴۰۵ تن گوشت قرمز منجمد شامل گوشت گوساله و گوسفندی در استان قزوین توزیع شده است. از دی ماه تا کنون نیز ۵۲ تن گوشت قرمز منجمد شامل ۳۹ تن گوشت گوساله و ۱۳ تن گوشت گوسفندی در سطح استان توزیع شده و این توزیع تا نوروز ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: طبق هماهنگی‌هایی که با معاونت بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی و اتحادیه صنف قصابان در سطح استان انجام شده، ۳۷ مباشر در سطح استان مشخص شده‌اند که ۲۰ مباشر در سطح شهر قزوین شامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های مصرف و قصابی‌های معرفی شده هستند و گوشت منجمد تنظیم بازار از طریق آنان در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

این مسئول بیان کرد: بر اساس این طرح قیمت هر کیلو ران منجمد گوسفندی ۱۵۵ هزار تومان، کف‌دست منجمد گوسفندی ۱۴۵ هزار تومان، گردن منجمد گوسفندی ۱۳۵ هزار تومان، قلوه‌گاه منجمد گوسفندی ۱۳۰ هزار تومان و راسته منجمد گوسفندی ۱۴۰ هزار تومان است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: همچنین در این طرح قیمت هر کیلو ران منجمد گوساله ۱۵۵ هزار تومان، سردست و گردن منجمد گوساله ۱۵۰ هزار تومان، قلوه‌گاه منجمد گوساله ۱۳۰ هزار تومان و راسته منجمد گوساله ۱۶۰ هزار تومان است.

غیاثوند عنوان کرد: وزارت جهاد کشاورزی جهت تنظیم بازار گوشت قرمز، حمایت از مصرف‌کننده و کاهش قیمت گوشت قرمز نسبت به واردات گوشت قرمز توسط بخش خصوصی اقدام کرده است، به زودی سهمیه استان‌ها توسط وزارتخانه تعیین شده و توزیع گوشت گرم در تمامی استان‌ها توسط بخش خصوصی انجام خواهد شد.

قیمت انواع ماهی در بازار قزوین

طی چند هفته اخیر قیمت ماهی در بازار قزوین افزایش یافته و این قرار گرفتن در سیر صعودی همچنان ادامه دارد. لازم است ترمز این گرانی‌ها کشیده شود و مسئولین فکری به حال بازار آشفته کالاهای اساسی کنند، چراکه مردم دائم در حال ضرر و زیان هستند و هر بار سفره آنان کوچک و کوچک‌تر می‌شود.

قیمت انواع ماهی در بازار قزوین با صدرنشینی ماهی سالمون به این شرح است: سالمون ۱۲۵ تا ۱۴۰ هزار تومان، قزل‌آلا ۱۱۰ تا ۱۲۵ هزار تومان، کپور دریا ۱۲۲ هزار تومان، سفید ۱۰۴ تا ۱۱۵ هزار تومان، شیر نیزه‌ای ۹۴ تا ۱۱۰ هزار تومان، حلوا ۸۲ تا ۸۵ هزار تومان، بیکت ۶۳ تا ۷۳ هزار تومان، تن ۶۴ تا ۶۸ هزار تومان، آزاد ۵۱ تا ۶۵ هزار تومان، قباد ۳۸ تا ۴۸ هزار تومان، کیلکا ۴۳ هزار تومان، کپور ۳۵ هزار تومان.

ادامه واردات گوشت قرمز تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۲

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: واردات روزانه گوشت گرم و فرآیند توزیع و عرضه در بازار برای کاهش قیمت آن تا پایان اردیبهشت سال آینده ادامه دارد.

قیمت گوشت قرمز رکورد زد | گوشت قرمز کیلویی چند؟12

شاهپور علایی‌مقدم با اشاره به التهابات بازار گوشت قرمز گفت: زمانی که ارز 4200 تومانی بود، جو کیلویی 2200 تومان بود، با اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها جلوی فساد گرفته شد. در حال حاضر نرخ دلار، در میانگین جهانی بالا رفته و در کشور ما هم ارز دولتی برای تأمین و تدارک کالاها 28 هزار و 500 تومان است.

وی افزود: برای نیاز دام و طیور 16 میلیون تن نهاده وارد می‌کنیم که نیاز به ارز دارد، وقتی ارز جهش پیدا می‌کند، به تبع میانگین آن هم در داخل و خارج افزایش می‌یابد.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به کنترل قیمت گوشت در یک هفته گذشته گفت: در میدان بهمن تهران لاشه گوشت با قیمت 240 هزار تومان عرضه می‌شود.

علایی‌مقدم با اشاره به واردات گوشت گرم بیان کرد: گوشت مخلوط گوسفندی با قیمت 220 هزار تومان، گوشت چرخ کرده گوساله 170 هزار تومان، گوشت مخلوط گوساله 192 هزار تومان، ران و سردست 215 هزار تومان عرضه می‌شود و این واردات تا پایان اردیبهشت 1402 ادامه خواهد داشت.

وی گفت: برای تأمین کالا‌های اساسی شب عید از جمله روغن، شکر، مرغ، تخم‌مرغ و گوشت، پرتقال و سیب هیچ مشکل و کمبودی وجود ندارد.

* از سرگیری جمع‌آوری مرغ مازاد مرغداران

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی همچنین گفت: مشکلات موجود سر راه خرید حمایتی مرغ مازاد برطرف شده و اتحادیه مرغداران خرید حمایتی را به‌زودی از سر می‌گیرد.

علایی‌مقدم با اشاره به تغییر رویکرد در سیاست‌های تنظیم بازاری وزارت جهاد کشاورزی گفت: مردمی‌ترین بخش اقتصاد ایران بخش کشاورزی است، یعنی 98 درصد فعالیت‌های بخش کشاورزی توسط مردم، تشکل‌ها و صنوف انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه یک سال است که بحث تنظیم بازار با اجرای قانون انتزاع، از وزارت صمت به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شده است، افزود: یکی از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی واگذاری امور مربوط به تنظیم بازار به تشکل‌ها و اتحادیه‌هاست که بتوانند خودشان را کنترل کنند.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: در شورای قیمت‌گذاری و سیاست‌های حمایتی مصوب شد مرغ، تخم‌مرغ، لبنیات، گوشت و محصولات دیگر از جمله محصولات سبزی، صیفی، پیاز و سیب زمینی به تشکل‌ها واگذار شود.

علایی‌مقدم گفت: امسال یک میلیون و 200 هزار تن تخم‌مرغ تولید شده که حدود 100 هزار تن مازاد بر نیاز کشور است. با هدف حمایت از مصرف‌کننده و همچنین حمایت از تولیدکننده قیمت‌ها را کنترل کردیم.

وی بیان کرد: اختلاف نظر کوچکی بین وزارتخانه و اتحادیه بود که با تدبیر وزیر جهاد کشاورزی حل شد و از روز یکشنبه مصوبه خرید حمایتی مرغ مازاد مرغداران ابلاغ می‌شود که برای تنظیم بازار مرغ بسیار مؤثر و مفید است.