زمان تعویض لنت ترمز لیفان 

زمان تعویض لنت ترمز لیفان با علائم مختلفی نظیر پایین رفتن روغن، چراغ لنت ترمز، شنیده شدن صدای صوت و غیره مشخص می شود. برای خرید برندهای با کیفیت به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید.

لنت ترمز خودرو را می توان به عنوان یکی از حیاتی ترین و البته بهترین قطعات داخلی خودرو ها دانست که تاثیر بسیار زیادی در عملکرد صحیح خودرو و البته ایمنی سرنشینان آن دارد. این موضوع در خودرویی همچون لیفان اهمیت دو چندانی به خود می گیرد؛ چراکه عملکرد نامناسب آن می تواند خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. با این حال بخش زیادی از رانندگان به خوبی با زمان تعویض لنت ترمز لیفان آشنایی ندارند . ما سعی داریم تا در ادامه این مقاله مروری واضحی بر روی این این موضوع داشته و علائم مختلف که هشدار دهنده زمان تعویض لنت ترمز لیفان است را خدمت شما عزیزان بیان کنیم؛ لذا حتما ما را تا انتها همراهی کنید .

اهمیت تعویض به موقع لنت ترمز لیفان

همان گونه که می دانید، لنت ترمز خودرو ها به عنوان یکی از قطعات حساس در داخل خودرو های تلقی می شوند. در واقع توقف به موقع خودرو ارتباط مستقیمی با این قطعه دارد . لذا اگر شما به صورت دوره ای لنت ترمز خودرو را عوض نکنید، بدون شک متوجه آسیب ها و زیان های مختلفی خواهید شد که گاها جبران ناپذیر است . از طرفی دیگر لنت های ساییده شده می تواند به طور جدی برای دیسک چرخ ها مضر باشد . به نحوی که هر گونه آسیب به آن ها می تواند دیسک ها را خراب کرده و در نتیجه باعث خسارت مالی بیشتری به خودرو شود. البته در این میان برخی از افراد با وجود آگاهی در مورد اتمام لنت ترمز خود، عملاً رانندگی را با آن ادامه می دهند. با این حال باید عنوان کنیم که چنین لنت هایی می توانند تاخیرات زیادی را در فرایند ترمز گیری ایجاد کنند. به نحوی که نمی توان واکنش سریعی را به موانع ناگهانی داد . این عامل می تواند سلامت شما را تهدید کرده و آسیب های مختلفی را به همراه داشته باشد؛ لذا باید در موقع مناسب نسبت به تعویض آن ها اقدام کنید.

علائم هشدار دهنده زمان تعویض لنت ترمز لیفان

خودروی لیفان را می توان جزو محصولات مناسبی دانست که در بازار ایران طرفداران بسیاری دارد . با این حال بخش زیادی از کاربران به خوبی با زمان تعویض لنت ترمز لیفان آشنایی ندارند. این در حالی است که علائم و نشانه های مختلفی وجود دارد که می تواند فرا رسیدن این موضوع را به شما ابلاغ کند. ما در ادامه برخی از علائم هشدار دهنده زمان تعویض لنت ترمز لیفان را خدمت شما عزیزان ذکر کرده ایم.

چراغ لنت ترمز

اغلب خودرو های ساخت شرکت لیفان دارای چراغ هشدار لنت ترمز هستند . در واقع هر نوع لنت ترمزی اعم لنت ترمز لیفان x60 ، لنت ترمز لیفان 620 ، لنت ترمز لیفان x50 و.. را بر روی خودروی خود نصب کنید، با ECU یا همان کامپیوتر مرکزی خودرو ارتباط برقرار می کند. زمانی که لنت مذکور به آخر برسد، پیامی به این بخش ارسال شده و چراغ هشدار لنت ترمز روشن می شود. شما با دیدین این چراغ باید نسبت به تعویض لنت ترمز خودروی خود اقدام کنید. البته باید عنوان کنیم که روشن شدن این چراغ ممکن است در اثر اشکال در سیستم برق رسانی خودرو هم ایجاد شود؛ لذا قبل از انجام هر گونه تغییر، ابتدا علائم دیگر را هم بررسی کنید.

تغییر در نحوه ترمز گیری

یکی از مهم ترین علائم هشدار دهنده زمان تعویض لنت ترمز لیفان، تغییر در نحوه ترمز گیری با پدال خودرو است . زمانی که لنت ترمز خودروی شما کامل باشد، پدال ترمز تا حدودی سفت است و در همان ابتدا خودرو متوقف خواهد شد. اما در صورت تمام شدن لنت، پدال به صورت پله پله شده و نیازمند فشار تا آخر است. این موضوع می تواند هشدار لازم برای تغییر لنت ترمز را به شما بدهد.

شنیده شدن صدای سوت

شنیده شدن صدای سوت را می توان از دیگر علائمی دانست که می تواند شما را نیازمند خرید لنت ترمز لیفان کند . در واقع اگر لنت ترمز خودروی شما به اتمام رسیده باشد، عموما در پیچ های تند یا سرعت های بالا، صدایی شبیه به سوت کشیدن را از چرخ های خود می شنوید که به نحوی نشان دهنده اتمام لنت ترمز خودروتان است. البته باید عنوان کنیم که ممکن است تمام شدن لنت ترمز لیفان x60 و لنت ترمز لیفان 620 عملا چنین صدایی نداشته یا میزان صدا کمتر باشد که آن هم به دلیل نوع طراحی لنت و دیسک است.

پایین رفتن روغن ترمز

پایین رفتن سطح روغن ترمز یکی دیگر از علائمی است که به شما می گوید لنت هایتان ساییده شده است. در واقع اگر لنت خودرو های شما تمام شده باشد، میزان روغن ترمز کاهش پیدا کرده و سطح آن به پایین می رود. این خود نشانه ای واضح برای اتمام آن است.

سخن آخر

لنت ترمز را می توان جزو قطعاتی دانست که می تواند تاثیر مستقیمی بر روی سلامت خودروی شما داشته باشد . به نحوی که عملا بدون آنها نمی توان یک توقف مناسب را داشت . این موضوع در خودرویی همچون لیفان اهمیت بیشتری به خود می گیرد. ما در این مقاله سعی کردیم تا برخی از علائم هشدار دهنده برای زمان تعویض لنت ترمز لیفان را خدمت شما عزیزان بیان کنیم. با این حال اگر نیازمند هر نوع لنت ترمز خودروی لیفان مانند لنت ترمز لیفان x60 ، لنت ترمز لیفان 620 ، لنت ترمز لیفان x50 و… بودید، می توانید هم اکنون آن را از فروشگاه لنت لاین تهیه فرمایید.