بازنشستگان تامین اجتماعی | وام بازنشستگان تامین اجتماعی

خبر خوش : شورای نگهبان تصویب کرد حق اولاد بازنشستگان دو برابر شود + عکس

15:53 - 1401/08/15
حق اولاد بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مستمری بگیران صندوق‌های بازنشستگی با رشد ۱۰۰ درصدی به ۲۱۱ هزار تومان افزایش یافت.

مهرماه امسال دولت لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری را به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. کمتر از دو هفته بعد نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم این لایحه را تصویب کردند. سرانجام شورای نگهبان روز گذشته از تایید و ابلاغ این مصوبه طی روز‌های آینده خبر داد. بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مستمری بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی مشمول این افزایش حقوق خواهند شد.

حقوق‌ها چقدر افزایش می‌یابد؟

بر اساس مصوبه اخیر، افزایش حقوق از مهرماه محاسبه و پرداخت خواهد شد. افزایش حقوق به صورت زیر خواهد بود: افزایش ۵ درصدی نسبت به حکم حقوقی شهریور + مبلغ ثابت ۹۰۰ هزار تومان گفتنی است هر فردی که از این به بعد بازنشسته شود هم مشمول این ۹۰۰ هزار تومان خواهد شد.

افزایش ۱۰۰ درصدی حق اولاد و ۵۰ درصدی عائله‌مندی

میرزایی، رئیس امور جبران خدمت سازمان اداری - استخدامی درباره تغییرات ارقام پرداختی حق اولاد و عائله‌مندی پس از اجرای قانون جدید گفته است: بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب سال ۱۴۰۰، حق عائله مندی و اولاد به ترتیب ۵۰ و ۱۰۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد؛ به گونه‌ای که حق عائله مندی از ۴۰۰ هزار تومان به ۶۱۱ هزار تومان و حق اولاد از ۱۰۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۲۱۱ هزار تومان افزایش می‌یابد. همچنین بر اساس مصوبه امروز مجلس، مبلغ ریالی حق عائله مندی و حق اولاد مشمولان قانون نظام هماهنگ پرداخت همسان با مشمولان قانون خدمات کشوری شده است.

 

 

 

 

 

.