شخصیت شناسی/طالع بینی/ فال

شخصیت شناسی با حال: بگو در اطرافت کسی رو داری که ناخن بجوه بیا تا بگم چه شخصیتی داره


بسیاری از افراد عادت به جویدن ناخن هایشان دارند که عادتی نادرست می باشد ولی این رفتار آن ها نشان دهنده برخی از جنبه های شخصیتی شان می باشد.

شخصیت شناسی کسانی که عادت به جویدن ناخن دارند

جویدن ناخن معمولاً از دوران کودکی شروع می شود. بسیاری از افراد عادت به جویدن ناخن را دارند و اجازه نمی دهند که ناخن هایشان بلند شود و رشد کند. اکثر ما در زندگی عقیده داریم که جویدن ناخن یک عادت غلط است اما به نظر شما چرا این رفتار در بعضی از افراد نهادینه شده است؟ در اینجا قصد داریم دلایل جویدن ناخن در افراد را بررسی کنیم و شخصیت آن ها را بیشتر بشناسیم.

1. افراد ایده آل گرا

طبق مطالعات انجام شده؛ ناخن خور ها افرادی هستند که همیشه کمال گرا و ایده آل گرا می باشند. آن ها معمولاً تیپ شخصیتی دارند که بیش از حد روی خودشان کار می کنند که به بهترین تبدیل شوند.

ایده آل گرایی

2. باهوش

افرادی که عادت دارند ناخن خود را بجوند ، معمولاً با سرعت معمولی کار خود را انجام می دهند. بسیاری از آن ها در لحظاتی که تمرکز عمیق دارند و سعی دارند یک مشکل را برطرف کنند ، شروع به خوردن ناخن ها می کنند.

3. ناشکیبا و بی صبر

کلافگی و ناامیدی عوامل محرک کننده جویدن ناخن است . هنگامی که به یک عادت تبدیل شود ، فرد باید خودش را به کاری مشغول کند تا در دوران کلافگی، بی صبری و انتظار به سمت این کار نرود.

4. خوشحال نبودن

جویدن ناخن می تواند یک عادت باشد که افراد در کوتاه مدت از طریق آن می خواهند خودشان را خوشحال کنند. ناخن خور ها اغلب افرادی هستند که از خودشان انتظارات خاصی دارند. زمانی که نتوانند به هدف و انتظار خود دست پیدا کنند، احساس ناامیدی و خجالت به آن ها دست می دهد.

نا امیدی

5. مشکل روانی

جویدن ناخن می تواند با مشکلات روانی مرتبط باشد. گاهی اوقات این رفتارها پشت سر هم تکرار می شود و افراد باید برای برطرف کردن آن به روانشناس مراجعه کنند که معمولاً علت آن هم یک وضعیت ذهنی است که باعث تمایل به جویدن ناخن خواهد شد.