همسر ملکه انگلیس/ملکه الیزابت/ ملکه

شاهزاده فیلیپ همسر ملکه انگلیس در سن ... درگذشت

12:42 - 1401/06/22
روزی که ملکه الیزابت اعلام کرد همسرش شاهزاده فیلیپ، دوک ادینبورگ درگذشته است.

او ٩٩ سال داشت و ٧٠ سال پیش با ملکه انگلیس ازدواج کرده بود.

جزئیاتی از فوت همسر ملکه انگلیس و زمان خاکسپاری او و همچنین شیوه ای که آنها در روزهای قرنطینه کرونا مراسم او را برگزار خواهند کرد را بخوانید.

شاهزاده فیلیپ همسر ملکه انگلیس در سن ... درگذشت11

ملکه الیزابت دوم امروز فوت شوهرش پرنس فیلیپ، ملقب به دوک ادینبرگ را در ۹۹ سالگی اعلام کرد و ساعت ۶ شب به وقت انگلستان نیز کلیسای وست مینستر به یادبود فیلیپ ۹۹ بار زنگ هایش را به صدا در آورد. در زیر جزئیاتی از فوت همسر ملکه انگلیس را مشاهده خواهید کرد.

فوت همسر ملکه انگلیس

طبق گزارش ها ولیعهد انگلستان، پرنس چارلز پسر بزرگ ملکه چند ساعت پس از اعلام خبر فوت پدرش، در حین خروج از قلعه وینزور مشاهده شده بود. به گزارش پرشین وی ظاهرا چارلز پرنس ولز، روز جمعه برای دیدار مادرش از خانه خود در گلاسترشر به وینزور سفر کرده بود.

خانواده سلطنتی امروز در طی بیانیه ای نوشتند: “با کمال تاسف، اعلی حضرت ملکه فوت همسر عزیزش اعلی حضرت پرنس فیلیپ، دوک ادینبرگ را اعلام کرد. او امروز صبح با آرامش در قلعه وینزور دار فانی را وداع گفت. اعلامیه های بعدی متعاقبا اعلام می شود.”

شاهزاده فیلیپ همسر ملکه انگلیس در سن ... درگذشت15عکسی که پیج رسمی خانواده سلطنتی با آن فوت همسر ملکه انگلیس را اعلام کرد

شوهر ملکه الیزابت آخرین بار، در ۱۶ام مارس در حین مرخص شده از بیمارستان دیده شده بود و با فوت او خدمات او به بریتانیا و ملکه الیزابت که او را از زمان نوجوانی اش دوست می داشت، به پایان رسید. این زوج ۷۳امین سالگرد ازدواج خود را نوامبر گذشته جشن گرفته بودند و اگر عمر او باقی می بود در ۱۰ام ژوئن امسال، ۱۰۰ ساله می شد.

از آنجا که این روزها بریتانیا نیز برای کووید ۱۹ در قرنطینه به سر می برد، پس از آنکه صدها نفر در اطراف کاخ جمع شدند، دولت این کشور از مردم تقاضا کرد، از تجمع و همچنین آوردن دسته گل به دلایل بهداشتی خودداری کنند. حتی تابلو اعلام فوت دوک ادینبرگ که در دروازه کاخ باکینگهام نصب شده بود، به دلیل حفظ فاصله اجتماعی، برداشته شد.

شاهزاده فیلیپ همسر ملکه انگلیس در سن ... درگذشت8

نحوه برگزاری مراسم تدفین پرنس فیلیپ

مراسم تدفین همسر ملکه، در یک مراسم کوچک خانوادگی و در زمین های قلعه وینزور و در کلیسای سنت جورج برگزار خواهد شد. دوک ادینبرگ در محلی دفن خواهد شد که پیش از او ملکه ویکتوریا و پرنس آلبرت دفن شده اند. همچنین بر طبق گزارش ها، در بریتانیا هشت روز عزای عمومی اعلام شده و مراسم خاکسپاری نیز در شنبه بعدی (۱۷آوریل) انجام می شود.

پرنس هری و همسرش مگان نیز به گزارش پرشین وی امروز پیام تسلیت کوتاهی به یادبود پرنس فیلیپ پدربزرگ هری منتشر کردند. پیام آنها در وب سایت آرچوِل منتشر شد و در آن نوشتند: “برای تمام خدماتی که انجام دادی متشکریم…. جایت بسیار خالی خواهد بود.”

شاهزاده فیلیپ همسر ملکه انگلیس در سن ... درگذشت20تابلوی فوت همسر ملکه انگلیس پرنس فیلیپ دوک ادینبرگ

حضور احتمالی پرنس هری در مراسم تدفین

انتظار می رود هری برای شرکت در مراسم خاکسپاری پدربزرگش به انگلستان بازگردد تا به جمع کوچک خانواده عزادارش بپیوندد. البته احتمال کمی وجود دارد که همسر باردار او مگان نیز همراه شوهرش به انگلستان بازگشته و در مراسم تدفین شرکت کند. به خصوص با توجه به اینکه این زوج چندی پیش در حالی که پرنس فیلیپ در بیمارستان بستری بود، در طی مصاحبه ای جنجالی با اپرا وینفری، خانواده سلطنتی را به نژادپرستی محکوم کردند.

عنوان “دوک ادینبرگ” پس از فوت پرنس فیلیپ در نهایت به کوچکترین پسرش یعنی پرنس ادوارد خواهد رسید و این خبر نیز تایید شده است ولی با این حال طبق پروتکل های سلطنتی، او برای رسیدن به این عنوان باید تا مرگ مادرش الیزابت و رسیدن برادرش چارلز به پادشاهی، صبر کند.

شاهزاده فیلیپ همسر ملکه انگلیس در سن ... درگذشت11

آخرین عکس پرنس فیلیپ هنگام رفتن به خانه پس از ترخیص از بیمارستان

دلیل قطعی فوت همسر ملکه انگلیس به صورت عمومی بیان نشده است ولی فیلیپ در ۹ام ژانویه به همراه همسرش ملکه الیزابت واکسن کووید ۱۹ زد و دومین نوبت آن نیز حدود یک هفته پیش بود که البته مشخص نیست که آیا وی با وجود بیماری، باز هم در نوبت دوم واکسن کرونا زده بود یا خیر.

فیلیپ برای عفونت و مشکلات قلبی ۲۸ روز تحت درمان در بیمارستان بود و پس از مرخص شدن از بیمارستان و در زمان فوت، در کاخ وینزور سکونت داشت. وی پس از بازنشستگی بیشتر وقت خود را در وینزور و یا ملک شخصی ملکه در کاخ ساندرینگهام واقع در نورفک – انگلستان می گذراند.

شاهزاده فیلیپ همسر ملکه انگلیس در سن ... درگذشت14

ملکه و همسرش فیلیپ