مهدی طارمی | تیم مهدی طارمی | رابطه مهدی طارمی | مهدی طارمی میلان

مالدینی روی مهدی طارمی دست گذاشت

پائولو مالدینی فوتبالیست افسانه‌ای میلان به پرونده انتقال طارمی وارد شد.

به گزارش گل کوچیک نشریه کوریره دلواسپورت در گزارشی به علاقه میلان به مهدی طارمی پرداخت در گزارش این رسانه آمده است که میلان برای فصل آینده به دنبال یک مهاجم است تا هم در یو سی ال و هم در سری آ ایتالیا رقابت کند

در بخشی از این گزارش آمده است میلان به دنبال یک بمب افکن،چراغ‌ها روی طارمی. یکی از اهداف احتمالی میلان بازیکنی است که در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا با آن مواجه شده است. طارمی ویژگی‌ها و خصوصیات این بازیکن توسط مدیران میلان ایده آل تلقی می‌شود زیرا او یک مهاجم توانمند در محوطه جریمه با تجربه بین المللی خوب و مناسب است که حضور مداومش در پورتو و تیم ملی ایران تضمین شده است

رسانه ایتالیایی اعلام کرده که پورتو برای فروش طارمی مبلغ پایه ۲۰ میلیون یورو را در نظر دارد: نقطه شروع درخواست پورتو برای مذاکره و انتقال این بازیکن پائولو مالدینی و ماسارا را دلسرد کرد در واقع پورتو تمایلی به شروع بحث با مبلغی کمتر از ۲۰ میلیون یورو ندارد

میلان امیدوار است که پورتو خواسته‌های خود را در قبال فروش طارمی کاهش بدهد اما رقابت از سوی باشگاه‌های خارجی نشانه خوبی برای روسونری نیست.

چرا انتقال طارمی به میلان شدنی نیست؟

درخواست مالی هنگفت پورتو برای فروش مهدی طارمی باعث عقب نشینی میلان شده است.

میلان در حال حاضر در صدر جدول لیگ ایتالیا قرار داشته و بخت اول فتح اسکودتو بعد از یک‌دهه محسوب می‌شود. اما این باشگاه از همین حالا به فکر تقویت ترکیب خود به‌خصوص در خط حمله برای فصل آینده است.

استفانو پیولی، سرمربی فعلی و باتجربه میلان به‌خوبی می‌داند که این تیم باید به‌زودی به فکر استخدام یک مهاجم جایگزین برای زلاتان ابراهیموویچ 40 ساله بوده و بازیکن مورد‌نظر خود را شناسایی کند. بنابراین در این مدت روسونری جایگزین‌های مختلفی را برای این هدف در نظر گرفته و نام چند بازیکن برای انتقال به میلان مطرح شده است.

نشریه رکورد چند روز قبل در گزارشی مدعی شد مهدی طارمی، مهاجم 29 ساله و ایرانی پورتو مورد توجه باشگاه میلان قرار گرفته است. قرارداد این بازیکن با پورتو تا اواسط سال 2024 اعتبار داشته و قیمت این مهاجم گلزن تا 20 میلیون یورو برآورد شده است. در واقع همین رقم قابل توجه عامل اصلی عدم توافق طرفین و احتمال منتفی شدن این انتقال شده است.

به نظر می‌رسد روسونری به گزینه پرداخت این مبلغ اصلا فکر نمی‌کند و در صورت ادامه این روند از سوی باشگاه پرتغالی، انتقال مهدی طارمی به لیگ ایتالیا منتفی خواهد شد. با توجه به درخواست مالی هنگفت پورتو، انتقال مهدی طارمی به سن سیرو بسیار دشوار شده و اگرچه این بازیکن توانایی‌های خود در بخش هجومی را در ترکیب پورتو در این مدت به وضوح نشان داده، اما میلان قادر به پرداخت چنین رقمی نیست.