درگذشت | آخرین درگذشت | آخرین خبر درگذشت

درگذشت غافلگیرکننده عضو تیم ملی | درگذشت شوکه کننده قهرمان ایران

09:13 - 1401/01/15
آرش آقایی قهرمان تیم ملی جودو درگذشت.

به گزارش گل کوچیک آرش آقایی دارنده چندین مدال رنگارنگ در مسابقات جودو قهرمانی کشور و مدال برنز مسابقات جوانان جودو قهرمانی آسیا، متاسفانه روز گذشته یک شنبه ۱٤ فروردین ماه ۱۴۰۱ به دلیل برق گرفتگی در باشگاه بدنسازی در تبریز جان خود را از دست داد.

آرش آقایی, (arash aghaei) جودوکار, ورزشکار تیم ملی جودو ایران, در سال ۱۳۷۱ در تبریز متولد شد. او که دارنده مدال های قهرمانی و متعدد در مسابقات کشوری و جهانی می باشد، توانسته موفقیت های زیادی را در ورزش جودو برای تیم ملی کشورمان کسب کند. آرش آقایی دارنده مدال برنز قهرمانی جوانان آسیا و مدال طلای قهرمانی کارگران جهان از مهمترین افتخارات او برای تیم ملی ایران بوده است.

ازدواج و همسرش

وی هنوز ازدواج نکرده و در حال حاضر مجرد می باشد.

درگذشت غافلگیرکننده عضو تیم ملی | درگذشت شوکه کننده قهرمان ایران7

سوابق ورزشی

آقایی جودوکار کشورمان فعالیت ورزشی خود را از تبری آغاز کرده و سپس وارد تیم ملی جودو ایران شد. او در سال ۲۰۱۳ در رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا در چین حضور داشت و مدال برنز این مسابقات را کسب کرد.

درگذشت غافلگیرکننده عضو تیم ملی | درگذشت شوکه کننده قهرمان ایران12

ماجرای مهاجرت و پناهندگی آرش آقایی به کشور آذربایجان

در سال ۱۳۹۸ آرش آقایی ایران را به مقصد کشور آذربایجان ترک و از ایران مهاجرت کرد. او مدتی برای تیم ملی جودو آذربایجان به میدان رفت و در کاپ اروپا با لباس کشور آذربایجان به روی تاتامی در وزن ۸۱- کیلوگرم برای تیم ملی آذربایجان مبارزه کرده است. حالا در آذر ۱۴۰۰ دوباره به تیم ملی کشورمان بازگشت تا دوباره فعالیت های ورزشی خود را در کشورش ادامه دهد.

درگذشت غافلگیرکننده عضو تیم ملی | درگذشت شوکه کننده قهرمان ایران13

او درباره علت مهاجرت و رفتن از ایران در مصاحبه ای جدید گفته: ناچارم کردند به آذربایجان بروم و پناهندگی من صحت ندارد و پناهندگی یعنی فرار کردن، ا‌ما این طور نیست من در این کشور لژیونر شده‌ام.

من ۴ ما‌ه است که در کشور جمهوری آذربایجان هستم و به عضویت تیم ملی جودوی این کشور نیز درآمده‌ام، ا‌ما این‌که گفته می‌شو‌د پناهنده شده‌ام اصلا صحت ندارد.

درگذشت غافلگیرکننده عضو تیم ملی | درگذشت شوکه کننده قهرمان ایران17

عکس های جدید آرش آقایی

آرش آقایی ملی پوش تیم ملی جودو کشورمان درباره علت مهاجرتش به باکو گفت: من ۲۵ ساله هستم و می‌خواستم در ادامه مسیر هم بر‌ا‌ی جودوی ایران مبارزه کنم، اما آقایان گفتند تو را نمی‌خواهیم و ما به دنبال جوان‌گرایی هستیم. من تمام تلاشم را کردم تا بمانم و بر‌ا‌ی مملکتم مثل سال‌های قبل افتخارآفرینی کنم، ا‌ما آقایان ادعا کردند من را بر‌ا‌ی تیم ملی نمی‌خواهند.

درگذشت غافلگیرکننده عضو تیم ملی | درگذشت شوکه کننده قهرمان ایران12

اما سایت فدراسیون جودو در همان زمان بیانیه ای را منتشر کرد و مدعی شد که آرش آقایی پس از کسب مدال برنز رقابت‌های قهرمانی کشور تنها چند ماه در سال ۹۵ در اردوی تیم ملی حضور داشته و پس از آن به خواست خود و به دلیل مشغله کاری اردو را ترک کرده است و او در سال ۲۰۱۳ در رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا در چین افتخار همراهی تیم را در این رده داشته و پس از آن نیز یک مرتبه به همراه تیم استانی در رقابت‌های گرنداسلم ابوظبی حاضر شده است.

درگذشت غافلگیرکننده عضو تیم ملی | درگذشت شوکه کننده قهرمان ایران18

بازگشت به تیم ملی جودو ایران

آرش آقایی دارنده چندین مدال رنگارنگ در مسابقات جودو قهرمانی کشور و مدال برنز مسابقات جوانان جودو قهرمانی آسیا، بنا به دلایلی نزدیک به دو سال برای تیم ملی جودو کشور آذربایجان مسابقه داد، اما سرانجام صبح چهارشنبه ۱۰ آذرماه ۱۴۰۰ با حضور در فدراسیون جودو و دیداری که با آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو داشت، تصمیم گرفت تا از این پس زیر پرچم کشورمان و برای تیم ملی جودو مسابقه دهد.

درگذشت غافلگیرکننده عضو تیم ملی | درگذشت شوکه کننده قهرمان ایران6

آرش آقایی در این خصوص گفت: بنا به مشکلاتی که برای من در آن مقطع پیش آمده بود، ناچار شدم به مدت دو سال برای تیم ملی جودو کشور آذربایجان مبارزه کنم. اما سرانجام تصمیم گرفتم برای آینده خود برنامه ریزی دقیق‌تری کنم. امروز (چهارشنبه) صحبت‌های خوبی با آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو داشتم و توافقات خوبی نیز صورت گرفت.

وی در ادامه افزود: طبق توافقاتی که با ریاست محترم فدراسیون داشتیم از امروز در خدمت تیم ملی جودو کشورمان خواهم بود و در مسابقات بین المللی با لباس تیم ملی جودو ایران و زیر پرچم سه رنگ کشور عزیزمان مبارزه خواهم کرد.