درگذشت | آخرین درگذشت | آخرین خبر درگذشت

یک نفر در وسط زمین فوتبال درگذشت | عاقبت تلخ هجوم وحشیانه هواداران

18:30 - 1401/01/10
پزشک فیفا در درگیری دیدار نیجریه و غنا درگذشت.

به گزارش گل کوچیک پس از تساوی نیجریه مقابل غنا در مرحله مقدماتی جام جهانی در قاره آفریقا و عدم صعود نیجریه به جام جهانی ۲۰۲۲، پس از سوت پایان بازی هواداران خشمگین به زمین هجوم بردند و اغتشاشات زیادی ایجاد شد. جوزف کابونگو پزشک زامبیایی فیفا نیز در حین انجام وظیفه در همین درگیری‌ها جان خود را از دست داد.

صبح امروز چهارشنبه اتحادیه فوتبال زامبیا تایید کرد که دکتر جوزف کابونگو که در بازی کنفدراسیون فوتبال آفریقا به عنوان افسر دوپینگ فعالیت می‌کرد، در حین کار درگذشت.

هجوم هواداران نیجریه به زمین؛ پلیس فرار کرد

هواداران خشمگین نیجریه پس از عدم صعود به جام جهانی 2022 صحنه‌های عجیبی را رقم زدند.

تیم ملی نیجریه شب گذشته در آخرین دیدار از مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر به مصاف غنا رفت و دو تیم به تساوی 1-1 رضایت دادند. به این ترتیب این غنا بود که موفق شد سهمیه حضور در قطر را به دست آورد. قطعی شدن عدم حضور نیجریه در جام جهانی باعث شد که هواداران خشمگین این تیم پس از سوت پایانی صحنه‌های ناراحت‌کننده‌ای را رقم زده و به زمین بازی هجوم بیاورند.

یک نفر در وسط زمین فوتبال درگذشت | عاقبت تلخ هجوم وحشیانه هواداران14

بازیکنان هر دو تیم بلافاصله مجبور شدند برای حفظ جان‌شان زمین بازی را ترک کرده، راهی رختکن شده و هرچه سریع‌تر از ورزشگاه خارج شوند. تصاویر منتشر شده نشان می‌داد که هواداران نیجریه با تخریب سکوها، تابلوهای تبلیغاتی کنار زمین و حتی آسیب رساندن به نیمکت‌ها در حال ابراز خشم خود هستند و شدت این هجوم به حدی بود که در ابتدا نیروهای پلیس را هم وادار به فرار کرد.

بسیاری از منابع خبری مدعی شده‌اند که هدف هواداران نیجریه حمله به بازیکنان غنا بوده و به همین دلیل آنها سعی کردند هرچه سریع‌تر خود را به رختکن برسانند. این در حالی است که پیش از هجوم هواداران به زمین هم اشیای بسیاری به سوی بازیکنان تیم حریف از روی سکوها پرتاب شده بود.

یک نفر در وسط زمین فوتبال درگذشت | عاقبت تلخ هجوم وحشیانه هواداران12

هرچند دقایقی بعد پلیس مجبور به پرتاب گاز اشک‌آور برای کنترل این افراد شده و موفق شد که شرایط را تا حد زیادی تحت کنترل خودش درآورد. گفته می‌شود که بعضی از هواداران غنا که برای تماشای بازی خود به این ورزشگاه آمده بودند نیز از سوی هواداران خشمگین تیم میزبان مورد هجوم قرار گرفته و آسیب دیده‌اند.

یک نفر در وسط زمین فوتبال درگذشت | عاقبت تلخ هجوم وحشیانه هواداران3

فدراسیون فوتبال نیجریه برای ایجاد جوی به سود تیم ملی این کشور و ترغیب مردم به حضور در ورزشگاه برای حمایت از این تیم در این دیدار حساس و سرنوشت‌ساز تعداد زیادی از بلیت‌ها را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار داده و از آنها خواسته بود که در ورزشگاه حاضر شوند اما عدم موفقیت آنها در صعود به جام جهانی باعث شده که شرایط به ضرر آنها پیش برود.

تصاویری که از این اتفاقات عجیب پس از عدم صعود نیجریه به جام جهانی منتشر شده دست به دست در شبکه‌های اجتماعی چرخیده و هراس و تعجب بسیاری را به دنبال داشته است. این اولین بار از جام جهانی 2006 تا به حال است که نیجریه نتوانسته سهمیه حضور در این رقابت‌ها را به دست آورد اما غنا که در جام جهانی 2018 روسیه هم غایب بود، حالا می‌تواند بار دیگر به عرصه جهانی برگردد.