درگذشت | آخرین درگذشت | آخرین خبر درگذشت

ایران در نوروز داغدار شد | آمار وحشتناک از درگذشت هموطنان در نوروز

سرهنگ شیرانی گفت: از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا به این لحظه ۵۲۰ نفر در تصادفات درگذشت اند.

به گزارش گل کوچیک سردار تیمور حسینی در مورد آمار تصادف جاده ای در ایام نوروز گفت: با اینکه این تعداد ۲۰ درصد نسبت به مدت زمان سال گذشته کمتر شده، اما باز هم آمار بالا و نگران کننده‌ است.

او همچنین درباره وضعیت جاده‌های کشور نیز گفت: بار ترافیک در تمام جاده‌ها امروز (یکشنبه) به غیر از ورودی‌ها به استان‌های شمالی کشور روان است.

به گفته او، در جاده چالوس و هراز بار ترافیکی سنگین، اما روان است و اگر بار سنگین‌تر بشود مجبور هستیم محدودیت‌هایی برای ساعت‌های آینده در این دو محور اعمال کنیم.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا ادامه داد: آمارها بیانگر این است که امسال با افزایش ۴۷ درصدی تردد و سفرها در مقایسه با سال گذشته مواجه هستیم که این میزان افزایش تردد در برخی استان‌ها بیشتر بوده است.

او خاطرنشان کرد: هم اکنون محورهای شمالی کشور در شرایط بارانی است و در حال حاضر غیر از یک محور شریانی ریگانی ایران شرق که در واقع محور مواصلاتی کرمان از سیستان و بلوچستان است، هیچ محور دیگری در کشور مسدود نیست.

آمار باورنکردنی از فوتی های تصادفات نوروزی

سردار شیرانی، رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا اظهار کرد: تعداد جان‌باختگان در تصادفات نوروزی از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا به این لحظه (۸ فروردین ۱۴۰۱) به ۵۲۰ نفر رسید.

وی افزود: بیش از ۵۰۰ هزار خودرویی که از تاریخ ۲۵ اسفند به شمال کشور سفر کرده‌اند هنوز در شمال کشور حضور دارند که در چند روز آینده به احتمال زیاد برمی‌گردند.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی از مرگ ۴۳۱ نفر در تصادفات رانندگی شهری و جاده‌ای از ابتدای اجرای طرح نوروزی تاکنون خبر داد.

آمار باورنکردنی فوتی های تصادفات رانندگی/سفرهای نوروزی تا امروز چند جان باخته داشت؟

سید تیمور حسینی در تحلیل تصادفات رانندگی رخ داده در طول اجرای طرح نوروزی پلیس در جاده ها و شهرها گفت: از روز ۲۶ اسفند ماه ۱۴۰۰ طرح نوروزی پلیس در جاده‌ها آغاز شده و همچنان ادامه دارد.در این ایام ۴۳۱ تن در تصادفات شهری و جاده ای جان خود را از دست داده‌اند که البته بیشتر تصادفات نوروزی در جاده و به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات رانندگی رخ داده است.

وی درباره زمان وقوع بیشترین تصادفات نیز گفت: حدود نیمی از تصادفات نوروزی در بازه زمانی ۱۲ تا ۲۰ رخ داده است. البته به طور کلی باید گفت که آمار تصادفات رانندگی در مقایسه با سال قبل کاهش داشته است و این کاهش درحالی بود که ترددها افزایش چشمگیری داشت. اما همچنان این رقم برای پلیس غیرقابل قبول و نگران کننده است.

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی درباره افزایش ترددهای نوروزی نیز گفت: بررسی ها نشان می‌دهد که میانگین تردد در جاده های کشور افزایشی ۴۸ درصدی در مقایسه با سال قبل داشته است.

تردد بین استانی در روز پنجم فروردین به ۲میلیون و ۶۴۶هزار و ۱۰۰ وسیله نقلیه رسید و رکورد از ابتدای تعطیلات تاکنون را به نام خود ثبت کرد.

بر اساس اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور، در محور چالوس مسیر(جنوب به شمال) محدوده های شهرستانک، گرماب، حسنکدر، گچسر، پل زنگوله، سیاه بیشه و میانک و مسیر(شمال به جنوب) حدفاصل مرزن آباد تا میانک و محدوده های مجلار و سیاه بیشه ترافیک سنگین است./ایسنا