سردار آزمون | سردار آزمون تیم ملی ایران | زن سردار آزمون | بچه سردار آزمون

خرابکاری سردار آزمون در اولین فرصت! | سردار آزمون شانس خود را سوزاند

09:56 - 1400/12/23
ستاره ایرانی بایر لورکوزن می‌توانست منجر به کسب امتیاز برای تیمش مقابل کلن شود که این اتفاق برای او نیفتاد.

به گزارش گل کوچیک، سردار آزمون بالاخره شانس بازی در دقایق طولانی را به دست آورد. سردار آزمون در دو فرصت قبلی دقایق کوتاهی به میدان آمده بود. سردار آزمون به تازگی از بند مصدومیت نسبتا شدید رها شده است. سردار آزمون کم کم در حال جا افتادن در ترکیب تیم جدید خود است. سردار آزمون روز گذشته بهترین فرصت را پیدا کرد که خود را برای بازی های بعدی در ترکیب ثابت قرار دهد اما ......

سردار آزمون پس از دو حضور تعویضی در دو مسابقه حساس مقابل بایرن مونیخ در بوندس لیگا و آتالانتا ایتالیا در لیگ اروپا، امشب هم در تقابل حساس برابر کلن از ابتدا به میدان رفت، اما در شبی که می‌توانست گلزنی کند این اتفاق را برای خود رقم نزد و سه فرصت خوب هدر داد.

ستاره ایرانی بایر لورکوزن که پس از سپری کردن روزهای درخشان در زنیت سنت‌پترزبورگ روسیه، انتقال پر سر و صدایی به باشگاه آلمانی داشت، امشب سومین حضورش در ترکیب این تیم به‌عنوان یار تعویضی را تجربه کرد و در حالی که یک شوت در چارچوب و دو شوت خارج از چارچوب داشت، موفق به گلزنی نشد.

آزمون که در ۱۵ مسابقه این فصل زنیت سنت‌پترزبورگ هفت گل در لیگ برتر روسیه به ثمر رسانده بود، با انگیزه مضاعفی در بازی امشب بایر لورکوزن مقابل کلن به میدان رفت ولی در نهایت نتوانست به خواسته‌اش که باز کردن دروازه بود، برسد و در دیداری که ۱۰ پاس صحیح، ۱۶ لمس توپ، یک برتری در دوئل زمینی، یک برد در جدال هوایی و یک خطا داشت، بدون گل زده زمین را ترک کرد.

تیم فوتبال بایر لورکوزن از ساعت ۱۸ امشب در ورزشگاه بایر آرنا، یکی از مسابقات هفته بیست و ششم بوندس لیگا آلمان را مقابل کُلن رده هشتمی برگزار کرد که سردار آزمون برای سومین بازی متوالی در ابتدا نیمکت‌نشین بود.

سردار آزمون که طی دو دیدار اخیرشان در لحظات پایانی وارد زمین می‌شد، امشب مقابل کلن از دقیقه ۶۴ به ترکیب بایر لورکوزن اضافه شد که سه دقیقه پس از ورودش به مسابقه تیمش یک گل دریافت کرد.

مهاجم ایرانی بایر لورکوزن لحظاتی پس از این گل در پشت محوطه جریمه کلن صاحب یک توپ شد، اما نتوانست از پاس دیابی بهره ببرد و سایه توپ را زد.

در دقیقه ۷۴ جدی‌ترین فرصت گلزنی برای سردار آزمون مهیا شد، اما توپ ارسالی زمینی از جناح راست را ستاره ایرانی بایر لورکوزن نتوانست بهره ببرد و توپ به نوک پای او خورد و عرض زمین را طی کرد.

پنج دقیقه پس از این فرصت، سردار آزمون امید داشت در مقابل هواداران پُرشور بایر لورکوزن جبران کند و یک گل به ثمر رساند ولی دوباره ضربه او راه به جایی نبرد و در حالی که پشت مدافعان کُلن یک موقعیت گلزنی مناسب به دست آورد، ضربه خود را به آرامی در اختیار گلر حریف قرار داد تا همچنان بدون گل زده بمانند.

بایر لورکوزن که در دو دیدار اخیرش شکستی نداشته و یک برد و یک مساوی به دست آورده بود، امشب با یک گل در بازی خانگی مقابل کلن مغلوب شد تا ۴۵ امتیازی و در جایگاه سوم جدول بوندس لیگا آلمان بماند.

سردار آزمون با وجود همه تلاش ها در حضور تعویضی در بازی با کلن نتوانست مانع از شکست یک بر صفر تیمش شود.

او با وجود حضور کوتاه مدت در زمین موقعیت های خوبی را برای گلزنی به دست آورد اما نتوانست از هیچ یک از آنها بهره ببرد و در پایان به همراه هم تیمی هایش مغموم زمین بازی را ترک کرد. این دومین حضور او درترکیب بایر در بازی های بوندس لیگا بود چرا که پیش از این در مصاف با بایرن مونیخ هم دقایقی کوتاه بازی کرد. هر چند در برابر کلن فرصت بیشتری برای بازی پیدا کرد چرا که از دقیقه 64 وارد میدان شد و حضور 26 دقیقه ای در بازی با کلن داشت.

با وجود فرصت هایی که سردار آزمون در این بازی از دست داد سرمربی بایرلورکوزن از عملکرد مهاجم تیم ملی فوتبال ایران راضی به نظر می رسد. او نیمه پر لیوان را می بیند و می داند سردار آزمون چه کیفیتی دارد و با روشن شدن موتور گلزنی اش او و بایرلورکوزن را به اهدف فنی اشان خواهد رساند.

جرارد سیوانه سرمربی بایرلورکوزن در واکنش به بازی سردار آزمون در مصاف با کلن گفت: «آزمون مسیرهای خوبی برای دویدن ارائه داد و فعالیت کرد. کمی طول کشید تا وارد ریتم بازی شود. سردار آزمون کیفیت را با خود به بازی می آورد، فقط کمی زمان بیشتری نیاز دارد تا با ریتم بازی هماهنگ شود. او به زودی به روزهای اوجش می رسد.»

سردار آزمون پس سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان از روسیه دل کند. سردار آزمون هفته پیش ماجراجویی جدیدی را در آلمان آغاز کرد. انتقال ناگهانی سردار آزمون از زنیت به بایرلورکوزن همگان را شوکه کرد زیرا خبری از مذاکره دو طرف نبود. سردار آزمون این فصل درگیر یک پرونده اخلاقی هم در رو.سیه شده بود. خانومی به نام آلیا از سردار آزمون بابت گرفتن پول و نفقه سنگین شکایت کرد و او را به حواشی زیادی روبه‌رو کرد. وقتی لویک تانزی، خبرنگار معتبر رسانه Sport RMC طی پیامی توییتری گزارشِ حضور سردار را پیش از تابستان طی همین ماه ژانویه مخابره کرد، توجه‌مان زودتر از موعد مقرر به سمت منطقه نوردراین-وستفالن آلمان معطوف شد. به باشگاه بایر لورکوزن، به ژرمن‌های جدی و منضبط.

پس وقتی هواپیمایش در باند فرودگاهِ دوسلدورلف نشست تا عوامل باشگاه آلمانی پذیرایش باشند. تا هودی اختصاصی بایر 04 را بدهند دستش و رودرروی لنز دوربین‌ها ژست گرفته و تصویرش بی‌درنگ در صفحه شبکه اجتماعی باشگاه بارگذاری شود، تا پس از شرکت طی تست‌های پزشکی، شماره 9 باشگاه را به‌ دست گیرد و در کنار زیمون رولفس و رودی فولر در ورزشگاه بای‌آرنا، زیر نور فلش‌های متعدد دوربین قرار گیرد.

خرابکاری سردار آزمون در اولین فرصت! | سردار آزمون شانس خود را سوزاند 2 طی همان تصاویر و ویدیوی ثبت شده، در پس پرتره‌اش نه سراسیمگی دیده می‌شود و نه مضطرب شده. با همان لبخند همیشگی و با تسلط بسان بازیکنان حرفه‌ای تصویرش در کادر ثبت می‌شود که نشان از صلابتش داشته، به اینکه هراسی از رقابت نداشته، شماره‌ای که به دستش داده‌اند روزگاری بزرگانی همچون دیمیتار برباتف، اولف کریشتن، آندره شورله بر تن کرده‌اند اما مهاجم گنبدی آمده قصه خود را از نو در آن منطقه بنویسد. رسانه‌های آلمانی خرید سردار آزمون را به پای زیمون رولفس می‌نویسند، مغز متفکر مدیریتی باشگاه بایر لورکوزن، همانی که باشگاه را احیا کرده، کای هاورتس، فلوریان ویرتس، دیابی و ادموند تاپسوبا طی دوران مدیریت او در لورکوزن شکوفا شدند، او که طی فصل 2018 به بدنه مدیریتی باشگاه اضافه شده و قرار است از تابستان پیش رو سمت ریاست مدیر ورزشی را از رودی فولر تحویل گیرد، او بود که مصرانه تلاش زیادی به خرج داد تا با درخواست خروج فوری ندیم امیری موافقت شود تا جا برای آمدن سردار باز شود. او که اذعان داشته ارزش خریدش را بعدترها خواهید دریافت. گفته این انتقال برای باشگاه پروسه دو سر برد خواهد بود و خط حمله باشگاه را غیر قابل پیشبینی‌تر از گذشته خوانده بود. این به این معناست که سردار سایه بلندِ حمایتی باشگاه را پشت سر خود می بیند. اکنون از نو بعد از سال‌ها در سطح تراز اولِ بوندس‌لیگا صاحب نماینده شده‌ایم، تا مرور نشریه‌های ورزشی روسی از جمله اسپورت اکسپرس، مسکو تایمز و سوویتسکی اسپورت جایشان را بدهند به نشریه‌های بیلد، مورگن پست و نشریه مطرح کیکر با آن نمره‌دهی آمیخته به بیم و تردید. در آلمان گویند سرنوشت بازیکنان با همان اعداد گره خورده. از یک به معنای معرکه گرفته تا 6 مترادف با نازل‌ترین کارکرد...

خرابکاری سردار آزمون در اولین فرصت! | سردار آزمون شانس خود را سوزاند 10

اما پرسشی با علامت سوال بزرگی که در ذهنمان نقش می‌بندد، این بوده که آیا سردار آزمون در بوندس‌لیگا موفق خواهد بود؟ به‌طور کلی آزمون نشان داده، مولفه و فاکتورهای لازم یک مهاجم تراز اول را برای موفقیت در باشگاه‌های بزرگ اروپایی را داراست. سردار ذاتاً یک مهاجم کلاسیک خوانده می‌شود، اما قابلیت بازی در یک خط عقب‌تر را هم داشته. معمولا بازیکنان بلند قامت از سرعت بالایی برای فرارهای سریع پشت مدافعان برخوردار نیستند، اما سردار با اتکا به گام‌های بلندش از این مزیت قابل توجه برخوردار بوده و به‌ندرت طی کورس‌ها از مدافعان روبه‌رویش عقب می‌ماند، فرار دیدنی‌اش برابر مدافعان چلسی و گل حیرت‌آورش رودرروی کپا را به‌خاطر بیاورید. از طرفی آزمون نشان داده هیچ ابایی از رویارویی با تیم‌های بزرگ نداشته، با چشمانی کاملا باز و بی اعتنا به نام و آوازه‌شان. از آن گل به یان اوبلاک، یکی از مطرح‌ترین گلرهای دنیا و تیم اتلتیکو مادرید گرفته تا فرو ریختن دروازه شتزنی در تورین برابر یوونتوس و همین‌گونه گلزنی برابر تیم‌های مطرحی همچون بایرن مونیخ، لیون، آژاکس و فنرباغچه و.. که همه این آمارها نشان از شم بالای گلزنی این مهاجم کارآمد برابر تیم‌های بزرگ داشته. او که در روسیه پای راستش را مرگبار می‌خوانند، همان مولفه مهمی که بیش از هفتاد درصد گل‌های پرشمارش را از این راه به ثمر رسانده تا بدل شود به برترین گلزن خارجی تاریخ لیگ روسیه.

از طرفی سردار این قابلیت را داشته که کیفیت خود را در تیم‌های بزرگ حفظ کند، موفقیت در تیم بزرگ روسیِ زنیت هیچ‌گاه تضمینی نبوده، در یک‌دهه گذشته تنها بازیکنان معدودی توانسته‌اند در خط حمله این باشگاه بدرخشند، بازیکنانی نظیر دریوسی، کوکورین، پولوزو. بخشی از سیاهه ناکامانی دهه گذشته خط حمله زنیت بودند اما سه فصل حضور سردار در این تیم مترادف بود با درخشش و فتح جام. با این وصف باید امیدوار باشیم که آزمون قادر باشد خود را در در ترکیب نخست تیم بزرگ آلمانی هم جای دهد.

خرابکاری سردار آزمون در اولین فرصت! | سردار آزمون شانس خود را سوزاند 14 همه این مولفه و فاکتورها سردار را تبدیل به یک مهاجم قابل و بالفطره در سطحِ اروپا کرده، تا سایت مطرح ترانسفر مارکت نشانِ 25 میلیون یورویی را در کنار نام او ضمیمه کند، تا پس از سون هیونگ مین، عنوان دومین بازیکن گران‌قیمت آسیا را یدک بکشد. ورای این عملکرد، چنانچه جراردو سیونه سرمربی لورکوزن خواهان استفاده از تمام کارایی سردار آزمون باشد، باید او را در نوک خط حمله، نزدیک دروازه حریفان نگه دارد. مربی‌ای که در اروپا او را با فتوحاتش در تیم یانگ بویز به‌خاطر می‌آوردند. پایه و اساس این فتوحات با بستن میانه میدان با پرسینگ سنگین برای سردرگمی و نابودی حفظ توپ حریفان شکل گرفته بود که ضلع هجومی این موفقیت را سیستم مبتنی بر دو مهاجم شکل داده بود، اما این مربی سوئیسی در لورکوزن با توجه به عدم کاکرد مناسب و فقدان مهاجم نوک و از طرفی حضور وینگرهای کلاس بالا در جناحین، طی ابتدای فصل به سیستم مبتنی بر تک مهاجم، روی آورده و به آن وفادار مانده. سیستم و معضلی که کار را برای سردار برای قرار گرفتن در نوک خط حمله با توجه به درخشش پاتریک شیک دشوار می‌کند. از طرفی لوکاس آلاریو، مهاجم ملی‌پوش آرژانتینی دیگر هم پست سردار شمرده می‌شود که طی این فصل به نیمکت منگنه شده و پشت سر مهاجم چک‌تبار مانده و در انتظار درخشش است. اساساً کامیابی و موفقیت در سطح پرفشار بوندس‌لیگا، نیازمند به مرارت و تایم گذاری حرفه‌ای بوده، معمولا رسانه‌های آلمانی به بازیکنان برجسته چندان مجال اخت شدن با شرایط موجود را نمی‌دهند، این بازیکنان ملزمند خود را زود همساز با تیم جدید کرده، تا ازگزندِ نیش‌ها و قلم‌های تیز انتقادات مصون بمانند. سردار باید با هوشیاری خود را در کمپِ بایر با شرایط موجود وقف دهد، تا قادر باشد در ادامه توانایی‌هایش را به رخ کادر فنی تیم لورکوزن بکشد، در صورت حضور آزمون در نوک خط حمله، با توجه به قدرت هجومی این تیم و بازیکنان بازیساز و با استعدادی همچون فلوریان ویرتس در پشت سر خود، سردار این فرصت را داشته ارزش‌های خود را نشان دهد، آمار می‌گویید، شاگردان سیونه طی این فصل بالاتر از بورسیا دورتمند، توانسته‌اند بیشترین ایجادِ موقعیت بر روی دروازه حریفان را خلق کنند و تنها بایرن مونیخِ ناگلزمن بهتر از ورکسلف‌ها عمل کرده است.

خرابکاری سردار آزمون در اولین فرصت! | سردار آزمون شانس خود را سوزاند 4

جان دوردون، مقاله نویس سایت مطرح espnfc درباره سردار اذعان داشته بود" او فاکتورهای لازم را برای موفقیت در بالاترین سطح فوتبال را داراست، خصوصیاتی نظیر حمل توپ و موقعیت‌ شناسی می‌تواند به آزمون کمک کند تا مهیج‌ترین مهاجم حال حاضر فوتبال شود."حال اگر بخواهیم شاهد شیرین‌ترین سریالِ تکراری ژست خوشحالی سردار پس از گشودن دروازه‌ها باشیم، این که برود به گوشه زمین به سینه‌اش بکوبد، چشم در چشم‌مان و رودرروی دوربین‌ها با دست حرف "A" را نشانمان دهد، باید به نظاره بنشینیم، این بار در جامهِ راه راهِ مشکی و قرمز پوشِ لورکوزن، تا نشان دهد در قواره این تیم آلمانی و بوندس‌لیگا بوده است.

ماجرای رسوایی سردار آزمون | ازدوج سردار آزمون دروغ یا حقیقت؟

سردار آزمون پدر شده است" این تیتر یکی از رسانه های کسور روسیه بود. چندی پیش در رسانه‌های روسیه یک موضوع تکان‌دهنده علیه سردار آزمون، مهاجم ایرانی تیم زنیت سنت‌پترزبورگ مطرح شده است. موضوعی که رسانه‌های ورزشی در داخل کشور را به شوک فرو برد و باعث شد بسیاری از رسانه‌ها هیچ بازتابی از این موضوع منتشر نکنند. سردار آزمون ستاره فوتبال ایران که حواشی زیادی از جوانی تا کنون به دنبال داشته مورد شک پلیس روسیه در یک پرونده قرار گرفته است. سایت اسپورت اکسپرس برای اواین بار این پرونده را علیه سردار آزمون افشا کرد. در روزهای ابتدایی سردار آزمون واکنشی نسبت به موضوع نشان داد.

موضوع از این قرار است که ولادیسلاو زیماگولوف، نویسنده سایت اسپورت اکسپرس روسیه طی مطلبی عجیب از پرونده شکایت یک خانم از سردار آزمون رونمایی کرده است. مسأله‌ای که حتی ممکن است ماجرا به یک اخاذی مربوط شود. اما اصل داستان انگار این است که دختری در کازان قصد دارد از سردار آزمون معادل ۷۵۰ هزار یورو به بهانه نفقه دریافت کند.

خرابکاری سردار آزمون در اولین فرصت! | سردار آزمون شانس خود را سوزاند 3

قطعا مطالبی که در سایت روسی منتشر شده، مورد تایید ما نیست، اما از آنجایی که نمی‌توان در عصر ارتباطات جلوی گردش آزاد اخبار را گرفت، گزارش منتشر شده در این سایت روس منتشر می‌شود. البته که امیدواریم آنچه سایت روس از زبان یک وکیل منتشر کرده صرفا اتهام‌هایی واهی و به قصد باج‌خواهی باشد.

سایت اسپورت اکسپرس روسیه گزارش خود را اینگونه شروع می‌کند: «یکی از دلایل اصلی که سردار آزمون می‌خواهد از روسیه برود، فاصله گرفتن از ماجرای رسوایی مربوط به حضانت فرزند است. دختری به نام آلیا در شهر کازان در ماه می (اردیبهشت) دختری به دنیا آورد که مدعی است پدر این بچه، سردار آزمون است، اما مهاجم تیم ملی ایران چنین چیزی را نمی‌پذیرد. مادر بچه دادخواستی را علیه سردار آزمون تنظیم کرده تا بتواند از او نفقه بگیرد.

سردار آزمون با وجود فرستادن ماهانه ۱۲ هزار روبل (این مبلغ که خرج زندگی یک ماه یک بچه است) برای مادر بچه، مسئولیت فرزند متولدشده را نمی‌پذیرد.

آلیا با استخدام وکلا در تلاش است تا سردار آزمون با پذیرفتن مسئولیت بچه، بتواند یک نفقه قابل توجه که معادل ۲۵% دستمزد این مهاجم ایرانی است را دریافت کند. سردار آزمون در زنیت سالیانه ۳ میلیون یورو دریافت می‌کند و آلیا می‌خواهد ۷۵۰ هزار یورو از آزمون بگیرد.».

اما دختر شاکی از سردار آزمون چه کسی است؟

سایت روسی نوشته: «هویت این دختر مخفی و فقط مشخص است او در کازان زندگی می‌کند و در ماه می، یک دختر به‌دنیا آورده است. به‌خاطر جلوگیری از توجهات و نفرت پراکنی‌ها، این دختر که نامش آلیاست تصمیم گرفته اطلاعات خصوصی‌اش را مخفی کند. فقط آندری دیمیترف، وکیل او حاضر است به‌صورت عمومی درباره پرونده آزمون صحبت کند.»

وکیل آلیا در گفتگو با اسپورت اکسپرس روسیه گفته است:

«آلیا نمی‌خواهد هویتش فاش شود و توجهات را جلب کند. او اکنون یک بچه پنج ماهه دارد و با نگهداری از او، وقتی برای جلب توجه ندارد. شاید پس از دادگاه، او هویتش را فاش کند. موکل من در کازان زندگی می‌کند. از سال ۲۰۱۹، آن‌ها در رابطه بوده‌اند و مکاتباتی موجود است که این مسأله را تایید می‌کند.»

خرابکاری سردار آزمون در اولین فرصت! | سردار آزمون شانس خود را سوزاند 15

در ادامه گزارش عجیب این سایت روسی آمده است:

«این احتمال وجود دارد که سردار آزمون قبل از انتقالش به زنیت در ژانویه ۲۰۱۹، با این دختر ملاقات کرد و رابطه آن‌ها تا بهار ۲۰۲۱ ادامه داشت. این زوج معمولا از طریق اینستاگرام و واتس‌اپ با یکدیگر در ارتباط بودند. سردار آزمون وقتی در کازان بود، رابطه‌ای داشت که معمولا آن را مخفی می‌کرد.

این مهاجم ایرانی هیچ‌گاه به‌صورت عمومی همراه با دختران دیده نشده بود و با زنانی غیر از اعضای خانواده‌اش در شبکه‌های اجتماعی عکسی منتشر نمی‌کرد. این مسأله به‌خاطر شرایط کشور ایران است که در آن رابطه خارج از ازدواج، غیرقانونی و خلاف شرع تلقی می‌شود.

آزمون احتمالا محبوب‌ترین ورزشکار ایران است و به‌همین خاطر او باید با رعایت این قوانین وجهه عمومی خود را حفظ کند. این یعنی بروز چنین ماجرایی ممکن است یک دردسر بزرگ برای سردار آزمون و ضربه بزرگی به وجهه‌اش باشد.»

امیدواریم آنچه سایت روس از زبان یک وکیل منتشر کرده صرفا اتهام‌هایی واهی و به قصد باج‌خواهی باشد.

سردار آزمون هم در این ماجرا اظهارنظری نداشته تا به شایعات دامن نزند. مهدی حق‌تعالی، مدیر برنامه ستاره زنیت فقط این مسائل را شایعه خوانده است. دیمیتریف، وکیل دختر روس در این خصوص گفته: «یک ایجنت گفته که همه این حرف‌ها شایعه است.

پاسخ من به او این است: شایعه وقتی است که مکالماتی از سوی یک طرف تایید نشده باشد، اما این قضیه در دادگاه جریان دارد. این چه شایعه‌ای است؟ این مسأله شایعه نیست.»

سایت روسی درباره مبلغ مورد ادعای این دختر آورده است: «جلسه مربوط به این موضوع و پذیرفتن مسئولیت بچه در دادگاه پریمورسکی سنت پترزبورگ در تاریخ ۸ دسامبر ۲۰۲۱ (حدود یک هفته دیگر) برگزار خواهد شد؛ روزی که زنیت در لیگ قهرمانان اروپا باید به مصاف چلسی برود و بعید است سردار آزمون در جلسه دادگاه حاضر شود.

در سایت دادگاه، هیچ اطلاعاتی از شاکی و خوانده موجود نیست بلکه فقط تاریخ ثبت و رسیدگی به دعوی موجود است. طبق گفته وکیل دیمیتریف، موکلش ممکن است در اولین جلسه از دادگاه هویتش را فاش کند. او همچنین گفته ترجیح آلیا این است همه چیز پیش از رفتن به دادگاه به‌صورت مسالمت‌آمیز حل‌وفصل شود.»

وکیل مذکور درباره درخواست ۷۵۰ هزار یورویی از سردار آزمون گفته است: «بله، طبق قانون این مبلغ به او تعلق می‌گیرد؛ ۲۵ درصد از درآمد پدر. من هیچ مدرکی مبنی بر دستمزد خالص او ندارم، اما طبق صحبت‌های انجام شده ظاهرا همین‌طور است و این احتمالا بیشترین نفقه تاریخ روسیه خواهد بود.»

خرابکاری سردار آزمون در اولین فرصت! | سردار آزمون شانس خود را سوزاند 14

آلیا دختر روسی سردار آزمون کیست؟

صبح دیورز خبری در رسانه های روسی منتشر شد مبنی بر دادگاهی شدن سردار آزمون در روسیه که بازتاب گسترده‌ای را به همراه داشت

خبر های اولیه در رسانه های روسی این گونه است که در پی شکایت دختر روسی به نام آلیا از سردار آزمون از دادگاه خواسته است که این فوتبالیست ایرانی به او نفقه بدهد و معتقد است که سردار آزمون پدر بچه او می باشد.

حالا سردار آزمون به دادگاه روسیه احضار شده و باید قبل از بازی زنیت و چلسی در لیگ قهرمانان اروپا در دادگاه حاضر شود و دفاعیه خود را مطرح نماید.

روز گذشته نشریه «اکیپ» فرانسه بار دیگر از تلاش مدیران باشگاه لیون برای جذب سردار آزمون ستاره ایرانی باشگاه زنیت خبر داد.

راهکار جدید سردار آزمون برای فرار از حاشیه جنجالی

امروز سایت «sportsdaily» روسیه به این موضوع پرداخت و نوشت: لیون که در تابستان گذشته به دنبال جذب سردار آزمون بود، اکنون در زمستان نام سردار را راس لیست خریدهای ژانویه قرار داده است.

به نظر می رسد وکیل جدید آزمون مسیر ستاره ایرانی را تغییر خواهد داد و او را به لیگ برتر فرانسه انتقال خواهد داد.

قرارداد مهاجم ایرانی با زنیت تا تابستان 2022 اعتبار دارد. به همین خاطر زنیت قصد ندارد این بازیکن خود را به صورت مجانی از دست دهد.

از هفته پیش در رسانه‌های روسیه یک موضوع تکان‌دهنده علیه سردار آزمون، مهاجم ایرانی تیم زنیت سنت‌پترزبورگ مطرح شده است. موضوعی که رسانه‌های ورزشی در داخل کشور را به شوک فرو برد و باعث شد بسیاری از رسانه‌ها هیچ بازتابی از این موضوع منتشر نکنند.

موضوع از این قرار است که ولادیسلاو زیماگولوف، نویسنده سایت اسپورت اکسپرس روسیه طی مطلبی عجیب از پرونده شکایت یک خانم از سردار آزمون رونمایی کرده است. مسأله‌ای که حتی ممکن است ماجرا به یک اخاذی مربوط شود. اما اصل داستان انگار این است که دختری در کازان قصد دارد از سردار آزمون معادل ۷۵۰ هزار یورو به بهانه نفقه دریافت کند.

قطعا مطالبی که در سایت روسی منتشر شده، مورد تایید ما نیست، اما از آنجایی که نمی‌توان در عصر ارتباطات جلوی گردش آزاد اخبار را گرفت، گزارش منتشر شده در این سایت روس منتشر می‌شود. البته که امیدواریم آنچه سایت روس از زبان یک وکیل منتشر کرده صرفا اتهام‌هایی واهی و به قصد باج‌خواهی باشد

عکس بچه سردار آزمون در آغوش مادرش

خرابکاری سردار آزمون در اولین فرصت! | سردار آزمون شانس خود را سوزاند 6

بیوگرافی سردار آزمون

سردار آزمون در 11 دی ماه 1373 در گنبدکاووس واقع در استان گلستان به دنیا آمد. او یک ترکمن اصیل است که به این اصالت افتخار می کند. پدرش خلیل آزمون بازیکن سابق والیبال است که در حال حاضر به مربی گری والیبال مشغول است. مادرش خانه دار است و تنها یک خواهر به نام سولماز دارد.

پدر و مادر سردار، ابتدا می خواستند نام او را پژمان بگذارند. اما پدربزرگ او مانع شد. چون عقیده داشته است نام پژمان که معنی آن پژمرده است، نمی تواند مناسب باشد، به همین دلیل منصرف شدند و نامش را سردار به معنی سربلند گذاشتند.

سردار آزمون در آذرماه سال ۹۱ به باشگاه روبین کازان روسیه پیوست. او اولین گل خود در تیم بزرگسالان روبین کازان را در دیدار برگشت مرحله پلی آف لیگ اروپا برابر تیم مولده به ثمر رساند. سردار آزمون همچنین در مسابقات مقدماتی قهرمانی جوانان آسیا در بازی با لبنان به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد و دو گل زد.

سردار آزمون برای نقل و انتقالات تابستانی ۲۰۱۴ مورد توجه مسئولان باشگاه های فوتبال بارسلونا، لیورپول، میلان، یوونتوس و آرسنال قرار گرفت. آزمون که یکی از امیدهای ایران برای بازی های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بود، نتوانست در لیست نهایی کارلوس کی‎روش حضور یابد و از حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ بازماند.

سردار آزمون وقتی تنها 17 سال داشت به لیگ روسیه رفت و برای روبین کازان بازی کرد. استعدادی شگرف از یک بازیکن شگفت انگیز و درخشش در سرمای روسیه باعث شد آوازه اش از مرزهای سیبری هم فراتر برود، آن طرف تر و به غرب اروپا. استعدادیاب های آرسنال، سردار آزمون را در اسپانیا دیدند و البته پسندیدند. خیلی زود آرسن ونگر بزرگ در موردش تحقیق کرد و سپس ایمیلی از لندن به کازان رسید. به باشگاه روبین: «ستاره جوان تان را می خواهیم، دو میلیون پوند هم می دهیم.»

وی فرزند خلیل آزمون بازیکن سابق والیبال است. آزمون از ترکمن های ایران و سنی مذهب می باشد.

سوارکاری یکی از مهمترین علایق من در زندگی است، در حال حاضر سه تا اسب بنام های ژیوانا، سریک و راتیکا دارم که در مسابقات کورس گنبد شرکت می کنند.

سردار آزمون سال 1398 در 25 سالگی خبر نامزدی خود را با خانم «آناهیتا کریمی» رسانه ای کرد که هنوز با گذشت دو سال مراسم عروسی خود را برگزار نکردند.

در باشگاه بیشتر «ماکارونی» ، «برنج» و «ماهی» می خورم ، اما خودم عاشق غذای «چکدرمه» هستم که یک غذای ترکمنی است.

چکدرمه مخلوطی از برنج و گوشت که ترکیب فوق العاده ای میشود، به ویژه اگر مادرم آنرا درست کند.

غذا:چکدرمه، یک غذای ترکمنی است که برنج و گوشت دارد

فوتبال:پیراهن رئال مادرید را به تن کنم

الگوی خارجی سردار آزمون:زلاتان ابراهیموویچ

الگوی داخلی سردار آزمون:علی دایی

سردار آزمون در مهر 1391 از باشگاه سپاهان اصفهان به روبین کازان روسیه پیوست. او اولین گل خود در تیم بزرگسالان روبین کازان را در دیدار برگشت لیگ اروپا برابر تیم مولده به ثمر رساند. سردار آزمون همچنین در مسابقات مقدماتی قهرمانی جوانان آسیا در بازی با لبنان به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد و دو گل به ثمر رساند.

وی در مسابقات فوتبال جام دوستی روسیه 2012 در ترکیب تیم ملی جوانان با به ثمر رساندن 7 گل در 6 بازی، به مقام آقای گلی این تورنمنت دست یافت. آزمون که یکی از امیدهای ایران برای بازی های جام جهانی 2014 برزیل بود، نتوانست در لیست نهایی کارلوس کی روش حضور یابد و از حضور در جام جهانی 2014 بازماند.

خرابکاری سردار آزمون در اولین فرصت! | سردار آزمون شانس خود را سوزاند 3

آندری کوزیچف خبرنگار روزنامه اسپورت اکسپرس روسیه می‌گوید سردار آزمون تصمیم خود را برای جدایی از باشگاه زنیت گرفته است اما این اتفاق نه در ژانویه بلکه در تابستان ۲۰۲۲ و با انتقال به تیم لیون می‌افتد.

به عنوان نخستین سئوال تمایل دارم بدانم آیا آزمون که قراردادش این فصل با زنیت به پایان می‌رسد، بالاخره در این تیم می‌ماند و یا راهی باشگاه دیگری خواهد شد؟

فکر می‌کنم آزمون در زنیت نمی‌ماند. او آماده انتقال به یکی از پنج لیگ برتر اروپا است. این امتحان کردن آخرین شانس است. شانس کدام تیم برای جذب آزمون بیشتر است؟ لیون، آتالانتا یا تیم‌هایی از انگلیس و اسپانیا؟ به نظر من لیون شانس بیشتری دارد. این باشگاه در ماه آگوست برای جذب آزمون تلاش می‌کند و از الان درباره این بازیکن صحبت می‌کنند. و زنیت با این جدایی چطور مواجه می‌شود؟ آنها می‌خواهند قرارداد آزمون را تمدید کنند ولی آزمون علاقه‌ای ندارد. آیا این باعث ایجاد چالش بین آنها می‌شود چرا که زنیت به دنبال کسب درآمد از طریق فروش آزمون در ماه ژانویه است؟

اگر آزمون از تمدید قرارداد خودداری کند، مشکلی پیش نمی‌آید. او بازیکن مهمی برای زنیت است. جدایی در ماه ژانویه؟ فکر نمی‌کنم چنین چیزی ممکن باشد. چرا جدایی سردار در ماه ژانویه را غیر ممکن می‌دانید؟

تنها در صورتی که زنیت بتواند مهاجم جدیدی به خدمت بگیرد این اتفاق می‌افتد. در ماه ژانویه این کار سخت است. پیش بینی من: آزمون بعد از پایان فصل به لیون می‌رود. در آن زمان او بازیکن آزاد خواهد بود. در سال‌های اخیر بارها اعلام می‌شد باشگاه‌هایی از اسپانیا، ایتالیا و انگلیس سردار را می‌خواهند. صحبت از لیورپول، آث میلان، اورتون و … مطرح شده بود. چرا هیچ موقع این انتقال نهایی نشد؟ آیا واقعاً پیشنهادی وجود نداشت و یا باشگاه زنیت مانع از انتقال آزمون می‌شد؟ اطلاعاتی در این مورد ندارم ولی می‌توانم بگویم این یک گزینه درست بود زیرا سردار بازیکن بسیار مهمی برای زنیت بوده است. روزنامه شما یعنی sport-express چند هفته پیش خبر داد آزمون در روسیه درگیر یک پرونده شخصی شده است و دادگاهی برای او تشکیل خواهد شد. آیا این ادعا ثابت شده است؟

یک پرونده قضایی وجود دارد اما فقط آزمون است که تمام واقعیت را می‌داند. ما داستان‌های مشابه زیادی را دیده‌ایم اما همه آنها حقیقت نداشته است. آیا صحت دارد دلیل اصلی آزمون برای رفتن به یک کشور و تیم دیگر همین اتفاقات و پرونده است؟

فکر نمی‌کنم ارتباطی بین این پرونده و فوتبال آزمون وجود داشته باشد. او از مدت‌ها پیش می‌خواهد در اروپا بازی کند و این تصمیم فقط دلیل فوتبالی دارد. به عنوان سئوال پایانی؛ آیا فکر می‌کنید آزمون با انتقال به یک لیگ و کشور دیگر می‌تواند موفقیتش در روسیه را تکرار کند؟ می‌تواند همان روند گلزنی را ادامه بدهد و حتی در کشوری دیگر آقای گل بشود؟

در هر باشگاه جدیدی، او رقابت بیشتری خواهد داشت؛ بسیار بیشتر از رقابتی که در لیگ روسیه وجود دارد. فقط بازی‌هایش است که به سئوال شما جواب می‌دهد. شما داستان طارمی را دیده‌اید. شروع از یک باشگاه کوچک و تنها بعد از یک فصل انتقال به پورتو. آزمون می‌تواند به باشگاه قدرتمندتری برود و این برایش بیشتر دشوار است. او بازیکن توانمند و قدرتمندی است اما در هر یک از پنج لیگ تاپ اروپا او کار را از اول شروع خواهد کرد.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.