استقلال و پرسپولیس | تیم استقلال | تیم پرسپولیس | تیم استقلال و تیم پرسپولیس

دربی اولی‌های استقلال و پرسپولیس | همه چیز آماده‌ی یک دربی جنگی!

13:09 - 1400/12/22
دو تیم استقلال و پرسپولیس پنجشنبه به مصاف هم می‌روند.

به گزارش گل کوچیک استقلال و پرسپولیس در یکی از حساس‌ترین دربی‌های تاریخ قرار داردند. بی شک بازی این هفته استقلال و پرسپولیس یکی از حساس ترین مسابقات این دو تیم در سالیان اخیر است. استقلال و پرسپولیس در شرایطی به مصاف هم می‌روند که در کورس قهرمانی هستند. فاصله استقلال و پرسپولیس در جدول 6 امتیاز است و دو تیم فرم خوبی هم دارند. این دربی برای این به حساس ترین مسابقه چند سال اخیر استقلال و پرسپولیس تبدیل شده که در صورت پیروزی استقلال به نوغی تکلیف قهرمانی آبی پوشان مشخص می‌شود و در صورت پیروزی پرسپولیس این فاصله کم شده و امید ششمین قهرمانی متوالی برای سرخپوشان زنده خواهد شد.

شاید در ابتدای فصل کمتر کسی از تیم جوان فرهاد مجیدی انتظار داشت تا در لیگ بیست و یکم نتایج خوب و قابل قبولی را کسب کرده و هفته های متوالی در صدر جدول رده بندی قرار بگیرد. تیمی که یکی پس از دیگری رکوردهای تاریخ لیگ برتر را می شکند و به سمت قهرمانی پیش می رود.

استقلال با فرهاد مجیدی در لیگ بیست و یکم کم نوسان و موفق ظاهر شده و اکنون با 6 امتیاز اختلاف نسبت به نزدیکترین تعقیب کننده خود یعنی پرسپولیس در صدر جدول رده بندی قرار دارد. این یک واقعیت است که سپاهان در لیگ شانس چندانی برای قهرمانی ندارد و جبران فاصله 13 امتیازی با استقلال بعید به نظر می رسد.

پس می توان با قاطعیت گفت که شهرآورد روز پنج شنبه استقلال و پرسپولیس، می تواند یا قهرمان لیگ را مشخص کند و یا اینکه رقابت را در هفته های باقیمانده به اوج هیجان برساند.

دربی اولی‌های استقلال و پرسپولیس | همه چیز آماده‌ی یک دربی جنگی!7

پرسپولیس که در پنج دوره گذشته رقابت های لیگ برتر عنوان قهرمانی را از آن خود کرده، امسال نیز برای تصاحب جام تشنه است و اصلا علاقه ای به این موضوع ندارد که نوار قهرمانی هایش توسط رقیب دیرینه شکسته شود. در واقع سرخپوشان به خوبی می دانند که دربی آخر هفته، آخرین فرصت جدی آنها برای رسیدن به استقلال است.

شکست شاگردان گل محمدی در دربی، اختلاف را به 9 می رساند و عملا آنها باید با قهرمانی خداحافظی کنند. پیروزی بر تیم مجیدی و رقم زدن نخستین شکست آنها، هیجان و آدرنالین را در هفته های باقیمانده افزایش می دهد و نتیجه تساوی نیز به درد پرسپولیس نمی خورد و قطعا آبی ها از نتیجه تساوی نیز راضی خواهند بود.

به هر شکل، شهرآورد روز پنج شنبه یکی از حساس ترین دربی های تاریخ استقلال و پرسپولیس است. اگر این دیدار برنده داشته باشد، خیلی از مسائل را در هفته های باقیمانده مشخص می کند.

شما کاربران می توانید پیش بینی خود از دربی روز پنج شنبه استقلال و پرسپولیس را برای ما ارسال کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نمایش گذاشته شود. وضعیت تیم مورد علاقه شما در آستانه دربی چگونه است؟

دربی اولی های استقلال و پرسپولیس

چندین بازیکن هستند که در صورت حضور در دربی پنجشنبه اولین تجربه خود را در این مسابقه خاص پشت سر خواهند گذاشت.

تیم فوتبال استقلال

تیم فوتبال استقلال در دربی 98 روز پنجشنبه برابر تیم‌فوتبال پرسپولیس صف آرایی می‌کند. صالح حردانی، عزیزبک آمانوف و رافائل داسیلوا بازیکنان آبی پوشی هستند که در نود و هشتمین فوتبال اولین حضور خود را در این دیدار تجربه می‌کنند.

تیم فوتبال پرسپولیس

تیم پرسپولیس در دربی ۹۸ روز پنج شنبه برابر استقلال صف آرایی می‌کند. احمد گوهری، تمیروف، هنانوف و صفروف بازیکنانی هستند که در صورت بازی اولین حضور خود را در دربی ۹۸ تجربه می‌کنند.

البته به نظر نمی‌رسد که گوهری گلر پرسپولیس در دربی پایتخت درون دروازه سرخپوشان قرار بگیرد، اما تمیروف، هنانوف و صفروف به احتمال زیاد برابر استقلال بازی خواهند کرد.

دربی اولی‌های استقلال و پرسپولیس | همه چیز آماده‌ی یک دربی جنگی!16

مجیدی به رکورد گل‌محمدی رسید | یورش استقلال به آخرین رکورد سال!

تیم فوتبال استقلال اگر مقابل پرسپولیس در داربی ۹۸ پایتخت بازنده نشود، از رکورد گل‌محمدی عبور خواهد کرد تا یک رکورد دیگر برای سال آینده باقی بماند.

در آخرین دیدار از روز اول هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال، استقلال و صنعت نفت آبادان در ورزشگاه آزادی مقابل هم صف آرایی کردند که این دیدار با یک گل به نفع شاگردان فرهاد مجیدی پایان یافت. امیرحسین حسین‌زاده در دقیقه ۳۲ برای استقلال گل زد.

با این پیروزی، استقلال ۵۴ امتیازی شد و نوار شکست‌ناپذیری آبی‌ها در این فصل به ۲۲ هفته رسید و از سوی مقابل اختلاف امتیاز آبی‌ها در صدر جدول با پرسپولیس در عدد ۶ باقی ماند. به این ترتیب استقلال در شرایط کاملا خوب و آیده‌آل آماده داربی ۹۸ تهران شد. صنعت نفت آبادان هم که هفته قبل پرسپولیس را شکست داده بود، با ۳۰ امتیاز در عدد ۳۰ و رتبه هفتم جدول جا خوش کرد.

استقلالی‌ها در حال حاضر با ۲۲ بازی بدون شکست، رکورددار شکست ناپذیری در طول یک فصل است. ۲۲ بازی بدون باخت شاگردان فرهاد مجیدی، با رکورد یحیی گل‌محمدی از فصل ۹۹-۱۴۰۰ تا این فصل از رقابت‌های لیگ برتر برابر است.

شاگردان یحیی گل‌محمدی از هفته سیزدهم فصل گذشته رقابت‌های لیگ برتر، با ۲ بازی عقب مانده در آن دوره، توانستند ۲۰ بازی بدون شکست را پشت سر بگذارند و در پایان فصل نیز قهرمان رقابت‌های لیگ برتر شوند. سرخ‌پوشان پایتخت در ادامه و در این فصل از رقابت‌ها، ۲ بازی اول خود را با پیروزی پشت سر گذاشتند اما مقابل آلومینیوم اراک شکست خوردند تا نوار نباختن پرسپولیس مقابل این تیم اراکی شکسته شود.

با این وجود، استقلالی‌ها در هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر، به مصاف تیم فوتبال پرسپولیس می‌روند و این شانس را دارند که با نباختن مقابل پرسپولیس، یک رکورد فوق‌العاده را به نام خود ثبت کنند و با ۲۳ بازی متوالی بدون شکست از هفته اول مسابقات لیگ برتر، به دنبال یک رکورد دیگری برای سال آینده باشد که آن هم ۲۶ بازی متوالی بدون شکست پرسپولیس در لیگ ششم و هفتم است.

دربی اولی‌های استقلال و پرسپولیس | همه چیز آماده‌ی یک دربی جنگی!16

استقلال و پرسپولیس با تماشاگر؟

به احتمال فراوان دربی 98 پایتخت بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد.

با وجود وعده های صورت گرفته از سوی وزیر ورزش و جوانان و مسئولان فدراسیون فوتبال ، احتمالا بازهم شاهد برگزاری دربی پایتخت بدون حضور تماشاگران باشیم.

حدود 10 روز پیش بود که فدراسیون فوتبال اعلام کرد در حالی رایزنی با وزارت بهداشت برای گرفتن مجوز حضور 30 درصدی تماشاگران در مسابقه استقلال و پرسپولیسدر تاریخ 26 اسفندماه است. در آن مقطع گفته می‌شد این موضوع قطعی شده و حسن کامرانی فر دبیر کل فدراسیون نیز مصاحبه ای با خبرنگار ما انجام داد و از احتمال بالای با تماشاگر بودن دربی گفت. چند روز بعد از آن حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در مراسم جشن ملی خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس به طور رسمی اعلام کرد که دربی پایتخت با حضور 20 هزار تماشاگر برگزار می‌شود تا خیال خیلی ها آسوده شود.

حالا اما در فاصله 5 روز تا مسابقه استقلال و پرسپولیس هنوز مجوزهای لازم برای برگزاری دربی با حضور 30 درصدی تماشاگران صادر نشده است. سجادی در حالی خبر از برگزاری دربی با تماشاگر داد مشخص بود که این موضوع بعد از تایید ستاد مبارزه با کرونا و شورای تامین استان تهران نهایی می‌شود که تا این لحظه در این رابطه چیزی به سازمان لیگ ابلاغ نشده است.

از سوی دیگر اعلام فدراسیون فوتبال برای برگزاری دربی با تماشاگر اعتراض های باشگاه های دیگر را در پی داشت. باشگاه‌های لیگ برتری معتقد بودند اگر قرار است بازی‌های لیگ برتر با تماشاگر شود، این حق باید برای همه تیم‌ها باشد و نه فقط استقلال و پرسپولیس از آن نفع ببرند و برای سایر تیم‌ها این اتفاق رخ ندهد. با همه مسائل پیش آمده اما مساله اصلی درباره قطعی نشدن حضور تماشاگران حتی فقط برای دربی تهران است. ظاهرا مسئولان وزارت ورزش هنوز موافقت ستاد کرونا و شورای تامین استان تهران را برای حضور تماشاگران نگرفتند اما تلاش ها در این خصوص ادامه دارد.

با این شرایط این احتمال وجود دارد که دربی برگشت مثل بازی رفت استقلال و پرسپولیس بدون تماشاگر برگزار شود. باید دید طی روزهای آینده چه اتفاقاتی درباره تماشاگران دیدار دربی رخ می‌دهد و در نهایت حضور تماشاگران در این مسابقه حساس و جذاب را شاهد خواهیم بود یا اینکه باز هم این بازی مثل دیدارهای گذشته بدون تماشاگر برگزار می‌شود. هرچند که بعید است چنین اتفاقی رخ بدهد.

 

 

 

 

 

.