تیم استقلال | فرهاد مجیدی | جاسوس تیم استقلال | جاسوس استقلال

مدافع تیم استقلال افسرده شد!

12:25 - 1400/12/19
مدافع تازه‌وارد ملوانی‌ها و سابق تیم استقلال در متنی کوتاه و البته احساسی ناراحتی‌اش بابت سرنوشتی که گرفتار آن شده را بازگو کرده است.

به گزارش گل کوچیک همین چند وقت پیش بود که سیاوش یزدانی در ترکیب تیم استقلال با صدرنشینی تیمش در رختکن جشن و پایکوبی به راه انداخته بود و با لفظ دکتر در جمع هم‌تیمی‌های خود برو بیایی داشت. بهترین عملکرد دفاعی استقلال طی این فصل که با تمجید فرهاد مجیدی نیز همراه بود، آبی‌ها را به گزینه اول قهرمانی تبدیل کرده بود و البته حضور در تیم ملی و شانس تجربه کردن جام جهانی علیرغم رقبای قدرتمند در دفاع میانی.

همه چیز اما در چند هفته علیه آقای دکتر آبی‌ها شد؛ در شرایطی که از مدت‌ها قبل هم مشخص بود او و مرادمند باید در ابتدای اسفند ماه راهی خدمت سربازی شوند اما او امیدوار بود به واسطه حضوری فعال در تیم ملی و همچنین امیدواری‌هایی که از سوی مدیران باشگاه به وی داده می‌شد، شرایط متفاوتی را تا پایان فصل و حتی تا بعد از مسابقات جام جهانی دنبال کند. اما سرنوشت برخلاف پیش‌بینی‌هایش جلو رفت و او در نهایت علیرغم تلاشی که داشت همه چیز را علیه خود دید. بعد از عدم دریافت مجوز برای همراهی استقلال، در ادامه او مجبور به ترک این باشگاه و در نهایت اعزام به خدمت سربازی و حضور در ملوان بندرانزلی شده است.

هرچند ملوان صدرنشین لیگ آزادگان و یکی از محبوب‌ترین تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها شاید یک انتخاب مناسب باتوجه به مشمول به سربازی شدن این بازیکن محسوب شود اما نباید داشته‌های او را چند روز پیش از این انتقال فراموش کرد. یزدانی برخلاف دیگر بازیکنانی که شاید به خاطر سلیقه سرمربی یا کیفیت فنی پایین، مجبور به جدایی از استقلال و پرسپولیس شده‌اند و بعد از آن مسیر نزولی بزرگی را در پیش گرفته باشند، درگیر یک سرنوشت عجیب شد.

شاید وقتی در ابتدای فصل و زمانی که آنها در حال بارگذاری مدارک این بازیکن برای دریافت کارت بازی‌اش بودند، هرگز تصور این را نمی‌کردند که جدایی او به واسطه مشمول شدن خدمت سربازی اینقدر پرماجرا شود که تمام ارکان باشگاه را درگیر خود کند. یزدانی در این فصل در جمع آبی‌پوشان ضمن حضوری موفق در قلب دفاعی این تیم، در لیست دراگان اسکوچیچ و تیم ملی نیز حضور یافت تا مهره‌ای سرشناس و قابل توجه برای این اقدام محسوب شود.

شاید همین موضوع سبب شده که او در تازه‌ترین توئیتی که داشته واکنشی دلگیرانه و همراه بغض به تغییر سرنوشت خود داشته باشد. حضور از تیم صدرنشین لیگ برتر و برترین خط دفاعی فصل به سوی ملوان دسته اولی و البته قابل احترام و دور شدن از رویای قهرمانی احتمالی با آبی‌پوشان و شاید حتی از دست دادن پیراهن تیم ملی در آستانه جام جهانی، اتفاقی نیست که ذهن خیلی‌ها راحت آن را حلاجی کرده و یک خروجی مناسب پیش رو قرار دهد. حتی اگر این انتخاب و حضور در تیمی نظامی باعث شود برخلاف دیگر مشمولان عادی، از پوئن‌های بزرگی نیز همچون ادامه فوتبال و دریافتی مناسب برخوردار شوی. برای یک جاه‌طلب شرایط اینطور نیست که پس از دستیابی به موقعیتی بزرگ، کمی کمتر از آن را نیز پذیرا باشد.

سیاوش یزدانی اکنون در تمرینات ملوان در حسن رود (محل تمرین ملوان) و کنار خزر و بندرنشینان حضور دارد و مطمئنا با شنیدن هر خبری از اردوگاه تیم مجیدی و آبی‌ها، حسرت و ناراحتی بیشتری او را فرا می‌گیرد.

همین عاملی شده تا در میان کلمات کیبورد گوشی به دنبال جملاتی کوتاه باشد تا حال درونی‌اش را با کمترین واژه به زبان بیاورد و چه توصیفی بهتر از غروب جمعه و تیکه پاره شدن دلش.

مدافع ملی‌پوش ملوان ساعاتی مانده به اولین حضور رسمی در ترکیب تیم جدیدش اینچنین نوشته است: شب که میشه دلم تیکه و پاره میشه. صدای خورد شدنمو دارم از تو می‌شنوم. هنوز باورم نمیشه... خدایا کمکم کن بتونم خودمو جم و جور کنم.

اما شاید نگران‌کننده ترین موضوع استفاده از هشتگ افسردگی در این توییت توسط یزدانی باشد. موضوعی که مسلما باید بهتر و دقیق‌تر از سوی کادرفنی ملوان و مازیار زارع و البته پژمان نوری که تجربه بازی در تیم‌های بزرگ استقلال و پرسپولیس را در کارنامه دارند و اکنون به عنوان مسوولان ملوان شاید بتوانند بهتر به این مدافع تازه وارد تیم خود برای قبول سرنوشت‌ جدیدش که مسلما پایان دنیا نیست، کمک کنند.