یحیی گل محمدی | تیم پرسپولیس | کری استقلال پرسپولیس | سرمربی پرسولیس

عکس لو رفته از خانواده یحیی گل محمدی | حیوان بازی یحیی گل محمدی و همسرش

این تصویر از یحیی گل محمدی در کنار خانواده‌اش در شمال ایران مربوط به عید سال گذشته است.

به گزارش گل کوچیک یحیی گل محمدی از فوتبالیست های سابق تیم ملی ایران بوده که سوابق بسیار زیادی در زمینه مربیگری دارد. یحیی گل محمدی یکی از مدافعان اصلی تیم ملی و پرسپولیس در زمان بازی فوتبالش بود. زمان بازی یحیی گل محمدی بیشتر با پنالتی چیپ او برابر چین به یاد می‌آید. روزی که عادل فردوسی پور خطاب به یحیی گل محمدی گفت: "چه وقت چیپ زده بود؟" یحیی گل محمدی پس از ورود به دنیای مربیگری خیلی زود نشان از یک آینده روشن داد.

یحیی گل محمدی | بیوگرافی یحیی گل محمدی و همسرش لیلا

بیوگرافی یحیی گل محمدی

تاریخ تولد: 28 اسفند 1348

محل تولد: روستای میناباد در شهر نمین، استان اردبیل

پست: مدافع

حرفه: فوتبالیست سابق و سرمربی کنونی

تجصیلات: لیسانس تربیت بدنی

بازی ملی: 74

گل های زده: 5

وضعیت تاهل: متاهل

فرزندان: یک پسر و یک دختر

سالها به عنوان مدافع برای تیم ملی ایران به میدان رفته و تلاش زیادی برای حفاظت از دروازه تیم ملی فوتبال ایران انجام داده است

یحیی گل محمدی و همسرش

هسمر یحیی گل محمدی | بیوگرافی یحیی گل محمدی و همسرش

از چهره های شناخته شده و قابل احترام بوده که علاوه بر این که در دنیای فوتبالیستی عملکرد بسیار درخشانی داشت در دنیای مربیگری افتخارات زیادی را هم کسب کرده است.

او در ۲۸ اسفند ماه ۱۳۴۹ در روستای میناباد واقع در شهر نمین استان اردبیل متولد شده است.

شروع فوتبال یحیی گل محمدی

یحیی گل محمدی فوتبالش را در سال ۱۳۶۸ آغاز کرد با تیم تراکتورسازی تبریز اولین حضور حرفه‌ای خود را در لیگ آزادگان ایران تجربه کرد

حدود یک سالی که در تیم تراکتورسازی تبریز بازی می کرد پنج بازی به میدان رفت و با این که وظیفه گلزنی برعهده نداشته اما یک گل را هم به ثمر رساند.

سپس در سال ۱۳۶۹ به تیم فوتبال پورا پیوست تیمی که تازه تاسیس بود و در لیگ دسته اول حضور داشت اما به دلیل اینکه نتوانست به لیگ برتر ایران صعود کند کلا منحل گردید

یحیی گل محمدی ۴ سال در تیم پورا بازی کرد و ۹۴ بار وارد زمین شد.

یحیی گلمحمدی و همسرش +پسر و دخترش سرمربی پرسپولیس

166 بازی برای پرسپولیس

در سال ۱۳۷۴ رسماً به تیم پرسپولیس تهران آمد و بیشترین حضور خود را در یک باشگاه تجربه کرد و سه بازی را برای تیم پرسپولیس تهران در ۴ سال انجام داد و ۷ گل را هم به ثمر رساند و به محبوبیت بسیار زیادی در نزد هواداران سرخ‌پوش دست یافت

در سال ۱۳۷۸ راهی فولاد خوزستان شد و چهل و یک بازی را برای تیم فولاد انجام دادم مجدداً به پرسپولیس بازگشت بیشترین سابقه را او با بازی در تیم پرسپولیس دارد که یک رکورد محسوب می شود ۱۶۶ بار با لباس پرسپولیس وارد زمین شد و در نهایت صبا باتری رفت

خداحافظی از فوتبال در سال 1387

پایان دوران فوتبالی خود را با تیم صبا باتری سپری کرد و ۶۳ بار برای این تیم به میدان رفت و در نهایت در سال ۱۳۸۷ به صورت رسمی از فوتبال بازی کردن کناره گیری کرد.

امیرحسین گل محمدی پسر یحیی گل محمدی

بازی های ملی

او تجارب زیادی در تیم ملی دارد و از بازیکنان پرسابقه تیم ملی به شمار می‌آید

در سال ۱۳۷۲ برای اولین بار لباس تیم ملی ایران را پوشید

74 بازی ملی را در کارنامه فوتبالی خود دارد که 5 گل را هم به ثمر رسانده است یکی از گل های به یاد ماندنی او به تیم ایرلند بود که ایران نتوانست به جام جهانی صعود کند و در مجموع با نتیجه دو بر یک شکست خورد.

تلخ ترین چیپ تاریخ فوتبال ایران

تیم ملی ایران در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا در روز ۱۳ مرداد در شهر پکن به مصاف چین رفت و پس از تساوی ۱-۱ در وقت عادی و اضافی در ضربات پنالتی شکست خورد.

در این بازی علی دایی، مهدی مهدوی کیا و جواد نکونام ضربات خود را گل کردند تا ایران ۳-۲ از چین پیش بیافتد

اما در ادامه ایمان مبعلی پنالتی خود را هدر داد و پنالتی تعیین کننده را نیز یحیی گل محمدی به صورت چیپ زد که دروازه بان چین آن را مهار و تیمش را ۴-۳ برنده راهی فینال کرد.

گزارشگر آن بازی عادل فردوسی پور بود که در انتقاد از عملکرد یحیی گفت: چه وقت چیپ زدن بود آقای گل محمدی!

شروع مربیگری

یحیی گل محمدی بعد از اینکه از فوتبال بازی کردن کناره گیری کرد تصمیم گرفت وارد دنیای مربیگری شود

در سال ۱۳۸۸ برای اولین بار تجربه مربیگری را با تیم تربیت یزد کسب کرد و یک سال بعد به تیم نساجی مازندران رفت

یحیی گل محمدی در سال ۱۳۹۰ به عنوان دستیار علی دایی در تیم راه آهن به فعالیت های خود ادامه داد

در سال ۱۳۹۱ تیم صبای قم او را به عنوان سرمربی خود برگزید اما به دلیل حواشی که پیرامون او به وجود آمد بعد از چند ماه از این تیم جدا شد و دستیار تیم پرسپولیس شد.

مدتی دستیار تیم مانوئل ژوزه در پرسپولیس فعالیت کرد و بعد از اینکه این سرمربی خدا اخراج شد یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی اصلی تیم پرسپولیس برگزار شد

اما به طولی نینجامید که در برنامه نود اعلام کرد نمی خواهد هدایت تیم پرسپولیس را برعهده بگیرد و استعفا داد

اما مدیر عامل پرسپولیس با استعفای او را نپذیرفت تا این که در فینال جام حذفی در مقابل سپاهان قرار گرفت و پرسپولیس شکست خورد تا با انتقادات بسیار زیاد هواداران و پیشکسوتان پرسپولیس همراه شود

یحیی گل محمدی و پسرش امیرحسین

با اینکه کارنامه بسیار خوبی را در پرسپولیس داشت اما مجدداً استعفای خود را نوشت و تقدیم محمد رویانیان مدیرعامل وقت پرسپولیس کرد و به نفت تهران پیوست

یحیی گل محمدی بهترین نتیجه را با تیم نفت تهران گرفت و برای مدت ها در صدر جدول قرار داشت و به یک رکورد شکست ناپذیری تبدیل شده بود

افتخارات یحیی گل محمدی

او در سال ۱۳۹۳ از طرف کانون مربیان فوتبال ایران به عنوان بهترین سرمربی انتخاب شد

در سال ۱۳۹۳ موفق شد تیم ذوب‌آهن اصفهان را قهرمان جام حذفی کند و در لیگ برتر این تیم را به مقام چهارم برساند او همچنین در فصل بعد ذوب‌آهن اصفهان را قهرمان جام حذفی کرد.

بیوگرافی امیرحسین گل محمدی پسر یحیی گل محمدی

با خلاق و روحیه پهلوانی

وی را به عنوان یک بازیکن با اخلاق می شناسند کسی که بسیار خوش اخلاق بوده و در زمین کمتر می دیدیم که او کارت زرد دریافت کند تا بازیکنان حریف درگیر نمی‌شد که از شاخصه های بارز این فوتبالیست پیشکسوت کشورمان به شمار می‌آمد.

همسر و فرزندانش

یحیی گل محمدی متاهل می باشد و دارای دو فرزند یک پسر و یک دختر است

همسر یحیی گل محمدی | بیوگرافی یحیی گل محمدی و همسرش

او در زندگی شخصی خود نیز بسیار خوش اخلاق است او می‌گوی خوش اخلاق است همسرش می گوید که در خانه عصبی نمشود همیشه با فرزندانمان رفتار بسیار خوب و مناسبی داشته است و حتی با آنها غضب هم نکرده است.

رستوران یحیی گل محمدی کجاست؟

یحیی گل‌محمدی دارای یک رستوران می باشد

سرمربی پرسپولیس

سرمربی 48 ساله و سابق تیم شهرخودرو که در یک و نیم سال اخیر عملکرد بسیار خوبی با این تیم مشهدی داشت، سرانجام با باشگاه پرسپولیس به توافق رسید و در آستانه حضور در این تیم است. این در حالی است که مالک پدیده نیز با مدیران پرسپولیس به توافق رسیده و مشکلی برای بازگشت یحیی به پرسپولیس وجود ندارد.

سرخپوشان پایتخت پس از جدایی گابریل کالدرون، مذاکرات فراوانی را با چند گزینه داشتند اما روی یحیی گل محمدی به اجماع نظر رسیدند و تمام تلاش خود را کردند تا این عملیات را به موفقیت برسانند. این در حالی است که در تابستان قرمزها موفق به جذب او نشدند و در واقع حمیداوی اجازه این کار را نداد.

این در حالی است که برخی رسانه ها خبر از بازگشت او و دستیارانش به مشهد داده بودند اما این موضوع صحت ندارد و یحیی در تهران به سر می‌برد و عصر امروز قراردادش را نهایی خواهد کرد.

گل محمدی در لیگ دوازدهم یک نیم فصل هدایت پرسپولیس را برعهده داشت که قرمزها در آن دوران تحولی قابل توجه با گل محمدی را تجربه کردند و به فینال جام حذفی نیز رسیدند اما در بازی نهایی مغلوب تیم سپاهان شدند. حالا او در شرایطی به پرسپولیس آمده که این تیم در صدر جدول است و باتوجه به حضور در لیگ قهرمانان و نیمه نهایی جام حذفی، شرایط خوبی برای موفقیت او وجود دارد.

حال در شرایطی که حضور او در پرسپولیس قطعی به نظر می‌رسد، احتمالا باید برای اعلام رسمی آن از سوی باشگاه پرسپولیس، هواداران این تیم چند ساعت دیگر نیز منتظر بمانند.