رشید مظاهری | همسر رشید مظاهری | رشید مظاهری و فرهاد مجیدی

جشن آشتی کنان رشید مظاهری و همسرش | تولد کدایک بود؟

10:50 - 1400/11/06
رشید مظاهری عکسی در کنار همسرش مریم خانم و پسراشون کیان و کسر منتشر کرد.

به گزارش گل کوچیک، رشید مظاهری گلر سابق تیم ملی بود. رشید مظاهری با انتخاب استقلال به دوران خود در تیم ملی پایان داد. رشید مظاهری این روزها درگیر خروج از استقلال است. فرهاد مجیدی به رشید مظاهری اعلام کرده تنها اجازی دارد به فولاد برود. رشید مظاهری بدون توجه به حواشی به گشت و گذار و جشن گرفتن با همسر خود پرداخته است.

مدتی است به سکونشین شماره یک استقلال تبدیل شده است. یکی از بهترین دروازه بانان ایران در سال منتهی به جام جهانی اوضاع عجیبی را سپری می کند و به احتمال زیاد با ادامه این روند جایی در لیست تیم ملی نخواهد داشت. رشید مظاهری به دلایلی سرپوشیده مورد غضب فرهاد مجیدی قرار گرفت و دیگر جایی در تفکرات سرمربی استقلال نداشت.

رشید مظاهری در ابتدا در مورد شرایطش گفت: با اینکه در این مدت بازی نکردم ولی همیشه حامی استقلال بودم چون موفقیت تیم برایم مهم‌تر است. روزهای سختی را سپری کردم و شرایط به‌گونه‌ای پیش می‌رود که حتی گاهی اوقات حالم از فوتبال به هم می‌خورد ولی دوست ندارم دست از مبارزه بکشم. من با تیم تمرین می‌کنم و حتی خودم هم به‌صورت انفرادی تمرین می‌کنم تا از هدف‌هایم دور نشوم. خیلی‌ها انتظار دارند اتفاقات بدی برای من رخ دهد ولی من عقب‌نشینی نمی‌کنم و این را به‌خودم گفته‌ام که باید روزهای خوبم در فوتبال را دوباره تکرار کنم.

وقتی مظاهری رضایت فرهاد مجیدی را برای بازگشت به استقلال گرفت، هرگز تصور نمی‌کرد چنین شرایط عجیبی را در این تیم تجربه کند و به یک سکونشین کامل تبدیل شود. حالا باید تا نیم‌فصل رقابت‌های لیگ‌برتر صبر کرد و دید چه اتفاقاتی برای مظاهری رخ خواهد داد. آیا او به شرایط کسالت‌بار در استقلال ادامه می‌دهد یا رضایت مسئولان باشگاه برای جدایی را جلب خواهد کرد. نام رشید در هفته‌های گذشته همیشه به‌عنوان یکی از گزینه‌های پرسپولیس برای تقویت خط دروازه مطرح شده ‌و ‌شاید برخی در انتظار یک تصمیم جنجالی از سوی مظاهری هستند. وقتی در این‌ مورد از او سؤال می‌کنیم که آیا امکان دارد به پرسپولیس برود، می‌گوید:

پرسپولیس؟ من بازیکن استقلال هستم و تمام تمرکزم روی‌ تیمی است که با آن قرارداد دارم. من ذهنم را درگیر آینده نمی‌کنم و می‌دانم که باید روی تیم و کار خودم تمرکز کنم. مسئله مهم این است که بتوانم شرایط فعلی را تغییر بدهم.

دلایل اختلاف بزرگ در تیم استقلال | چرا رشید مظاهری خانه نشین شد؟

حضور رشید مظاهری در 2 فصل اخیر در استقلال با حواشی زیادی همراه بوده تا جایی که وی طی هفته‌های اخیر تبدیل به یک بازیکن خانه نشین شده است.

جشن آشتی کنان رشید مظاهری و همسرش | تولد کدایک بود؟12

7 هفته از مسابقات لیگ برتر گذشته و رشید مظاهری که سال گذشته با سر و صدای فراوان به به تیم استقلال پیوسته بود تنها در یک مسابقه و آن هم به واسطه مصدومیت حسین حسینی در دقیقه اول دیدار با ذوب‌آهن به میدان رفته است.سنگربانی که دو فصل پیش با جنجال از تراکتور جدا شد و حتی به جای حضور در دروازه تبریزی‌ها در فینال جام حذفی مقابل استقلال مجبور شد از خانه جشن قهرمانی را تماشا کند، حالا 3 بازی پیاپی است که از فهرست استقلال خط خورده و تبدیل به یک خانه نشین شده است اما حال و روز این روزهای مظاهری بی دلیل نیست.

* عملکرد خوب در لیگ و متوسط در لیگ قهرمانان آسیا

روزی که فرهاد مجیدی سرمربی استقلال و جانشین محمود فکری شد شرایط بر وفق مراد مظاهری بود. وی مثل اکثر بازی های نیم فصل اول دروازه‌بان ثابت استقلال بود و در ابتدای فصل عملکردی خوب داشت و حتی در لیگ قهرمانان آسیا هم برای تیمش به میدان رفت. مظاهری در تمام بازی های فصل گذشته لیگ قهرمانان در دور اول بازی کرد اما با وجود اینکه آبی پوشان به عنوان صدرنشین گروه صعود کردند گل‌های زیادی دریافت کرد.مظاهری فقط در 2 بازی مقابل الدحیل 6 گل دریافت کرد که 5 گل را اولونگا وارد دروازه وی کرد اما عملکرد نه چندان مطمئن این بازیکن به دلیل صعود آبی پوشان از این مرحله به چشم نیامد.

* اشتباه در دربی و آغاز نیمکت‌نشینی

بعد از بازگشت استقلال از لیگ قهرمانان شاگردان مجیدی خیلی زود به قرعه پرسپولیس در لیگ برتر خوردند و در آن مسابقه مظاهری با یک اشتباه ضربه مغانلو را دفع کرد اما توپ مقابل آل کثیر قرار گرفت و این بازیکن با یک بغل پا شکست استقلال در آن دربی را رقم زد. با این اشتباه مظاهری در لیگ تبدیل به یک نیمکت نشین شد و جای خود را به حسین حسینی داد.

* عملکرد حسینی عامل ادامه نیمکت نشینی مظاهری

با بازگشت حسینی به دروازه استقلال مظاهری تبدیل به یک نیمکت نشین شد تا جایی که وی در 9 بازی لیگ برتر و 3 بازی جام حذفی که همگی در پایان فصل بود از روی نیمکت بازی را تماشا کرد. درخشش حسینی در دربی جام حذفی و مهار پنالتی بازیکنان رقیب باعث صعود آبی پوشان به فینال جام حذفی شد اما از آنجا که حسینی محروم شده بود باز هم فرصت به مظاهری رسید اما فولاد در ضربات پنالتی استقلال را شکست داد تا دومین جام حذفی آبی پوشان با مجیدی طی 2 سال از دست برود.

*اختلاف بر سر ماندن یا جدایی

با آغاز فصل نقل و انتقالات اختلافات مجیدی با مظاهری به اوج رسید اما سرمربی استقلال که از محبوبیت خاصی بین هواداران این تیم برخوردار است با رفتارهای خاص خود سعی کرد به مظاهری نشان بدهد وی را نمی‌خواهد. یکی از دلایلی که مجیدی در فصل گذشته با آن مواجه شد رفتارهای عجیب و غریب مظاهری در تمرینات و گلایه‌های پیاپی وی بابت مسائل مالی بود. مظاهری در زمان حضور فکری با سعید عزیزیان درگیر شد و کار آنها به شکایت و در نهایت آشتی رسید.طبیعتا این مسائل به گوش مجیدی رسیده بود و در ادامه خود مجیدی هم شاهد بود مظاهری و حتی فرشید اسماعیلی به دلیل عدم دریافت مطالبات در تمرینات شرکت نمی‌کنند. استوری‌‌ها،حضور پر رنگ وکیل مظاهری در باشگاه برای دریافت پول و مصاحبه‌های گاه و بیگاه سنگربان استقلال و مدیر برنامه‌هایش باعث شد تا مجیدی قید این بازیکن را برای فصل پیش رو بزند.

*آغاز چالش رسمی مجیدی و مظاهری

سرمربی استقلال که در نقل و انتقالات این فصل و در زمان حضور مددی در تمامی مذاکرات با بازیکنان حضور داشت در چند نوبت در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر وضعیت مظاهری گفت:من روی دروزاه‌بان جوانی نظر دارم که تا 10 سال می‌تواند دروازه تیم ملی را بیمه کند.آقای مظاهری هم باید با مددی صحبت کند. چند روز بعد مظاهری به باشگاه مراجعه و با فرهاد مجیدی نشستی را برگزار کرد و بعد از پایان جلسه مدعی شد روند مذاکرات خوب پیش رفته است(اینجا بخوانید) اما با برگزاری جلسه وکیل این بازیکن با مددی همه اتفاقات عوض شد. وکیل مظاهری بعد از نشست با مدیرعامل پیشین استقلال مصاحبه تندی را انجام داد و از جزئیات پرده برداشت(اینجا بخوانید) اما مظاهری که با باشگاه قرار داد داشت در تمرین آبی پوشان شرکت کرد. وی البته بعد از یکی دو روز حضور در استقلال بی توجهی مربیان استقلال را تحمل نکرد و در نهایت با هم تیمی‌هایش خداحافظی کرد و هنگام خروج از تمرین به هواداران گفت وقتی من را می‌خواهند باید بروم ( اینجا بخوانید) اما از آنجا که با این باشگاه قرارداد داشت باز هم در تمرینات قبل از بازی با الهلال حضور پیدا کرد.

جشن آشتی کنان رشید مظاهری و همسرش | تولد کدایک بود؟18

*فسخ قرارداد یکطرفه در آستانه دیدار با الهلالجشن آشتی کنان رشید مظاهری و همسرش | تولد کدایک بود؟7

در شرایطی که استقلال سفت و سخت برای مقابله با تیم ترسناکِ الهلال آماده می‌شد رشید مظاهری با آبی پوشان راهی دبی نشد و یک روز بعد قرارداد خود را یکطرفه با استقلال فسخ کرد. در آن روزها شایعه شده بود مجیدی قصد دارد در بازی با الهلال از مظاهری استفاده کند اما وی با فسخ قرارداد، خود را از چشم سرمربی استقلال انداخت و در نهایت از این تیم جدا شد اما باز هم این اتفاق پایان کار این بازیکن و استقلال نبود. مظاهری بعد از فسخ قرارداد به برنامه فوتبال برتر گفته بود:در حالی که هفته پیش می خواستم بمانم اما به من گفتند که در لیست سیاه آقای مددی هستی! با وکیلم و مدیربرنامه هایم صحبت کردم و تصمیم گرفتم جدا شوم. این در حالی است که تمام راه های ماندنم را بسته بودند.

*کنایه مجیدی به مظاهری با استفاده از نام رضایی

با حذف استقلال از آسیا تمرینات استقلال دوباره شکل گرفت و این بار وساطت برخی افراد و البته فشارهای فضای مجازی باعث شد تا مظاهری به تمرینات برگردد و مجیدی قبول کرد تا این بازیکن در لیگ پیش رو در استقلال بماند. حتی توافق شد علیرضا رضایی راهی فولاد شود و باشگاه فولاد هم مذاکرات را تائید کرد اما باز هم یک اتفاق باعث شد تا مجیدی نظرش در مورد مظاهری تغییر کند. این اتفاق هم به هفته دوم لیگ برتر بر می‌گردد، جایی که مجیدی در نشست خبری بعد از بازی با تراکتور به صراحت اعلام کرد به هیچ عنوان مخالف جدایی رضایی نیست و این موضوع را به آجورلو هم گفته است.(اینجا بینید) همین اظهار نظر کافی بود تا مشخص شود مجیدی قید مظاهری را زده است. جالب اینجا بود وقتی مجیدی در کنفرانس خبری حضور داشت مظاهری در میکسدزون ورزشگاه آزادی با خبرنگاران صحبت نکرد و به اتوبوس تیمش رفت اما وقتی وی متوجه اظهارات مجیدی در نشست خبری شد به میکسدزون برگشت و به خبرنگاران گفت مشکلی با تصمیم مجیدی ندارد و تلاش می‌کند که به ترکیب اصلی برگردد.(اینجا ببینید). مظاهری با این واکنش متوجه شده بود مجیدی قید او را زده اما از آنجا که می‌دانست نمی‌تواند همان رفتارهایی که با فکری و کادر فنی اش کرده با مجیدی انجام بدهد سیاست سکوت را در پیش گرفت.(اینجا ببینید)

*رضایی مریض نمی شد مظاهری به شیراز هم نمی‌رفت

درست چند روز بعد از آن ماجرا بود که شانس به دروزاه‌بان استقلال رو کرد. در هفته سوم حسینی در دقیقه یک مصدوم شد و مظاهری وارد زمین شد.او 90 دقیقه بازی کرد و گلی نخورد. همه چیز خوب پیش می‌رفت و حتی تصور می‌شد مظاهری در هفته چهارم هم فیکس بازی می‌کند اما ظاهرا در تمرین فردای بعد از بازی با ذوب آهن مظاهری به کادر فنی اعلام می‌کند که پشت پایش درد می‌کند و نمی‌تواند تمرین کند. همین مساله جزئی باعث شد تا مجیدی باز هم در بازی با فجر سپاسی از حسینی بازی بگیرد و شاید اگر علیرضا رضایی به شکل بدی سرما نخورده بود مجیدی مظاهری را با تیم به شیراز هم نمی‌برد.در اواخر بازی با فجر حسین حسینی سُر خورد و استقلال گل تساوی را دریافت کرد و آنجا بود که مجیدی تصمیم نهایی خود را برای بازی دادن به رضایی جوان گرفت.

*ماجرای مصدومیت در تمرین قبل از سفر به آبادان

وقتی هفته پنجم فرا رسید مجیدی رضایی را درون دروازه قرار داد، حسینی روی نیمکت نشاند و مظاهری را خانه نشین کرد.(اینجا ببینید) البته این رویه ادامه دار شد، وی در هفته های پنجم، ششم و هفتم خانه نشین شد و در لیست تیمش جایی نگرفت و حتی بعد از خوردن از لیست در حمایت از استقلال استوری‌هایی منتشر کرد اما با این وجود کاملا مشخص است که از این شرایط راضی نیست.

مظاهری یک روز قبل از بازی با نفت آبادان در دقایق پایانی تمرین اعلام کرد مصدوم شده و به شکلی از زمین خارج شد که ظاهرا مصدومیت وی جدی است. او حتی با کمک دو نفر از هم تیمی‌های خود از زمین خارج شد و روی پایش یخ گذاشت اما روز گذشته گزارش کادر پزشکی استقلال از مصدومیت وی به فرهاد مجیدی و همکارانش رسید و آنها به این موضوع پی بردند که مظاهری مصدومیتی جدی ندارد به همین دلیل روی خروجی کانال اطلاع رسانی باشگاه اعلام کردند او تنها یک هفته نیاز به فیزیوتراپی دارد و همین خبر از داخل مجموعه استقلال کافی بود تا همه متوجه شوند این بازیکن در لیست بازی با پرسپولیس هم جایی ندارد. مظاهری هم وقتی متوجه ماجرا شد اعلام کرد مشکلی برای دربی ندارد اما دیگر کار از کار گذشته و مجیدی تصمیم خود را گرفته بود.

* 2 راه پیش روی سنگربان استقلال

به نظر می‌رسد مظاهری با این شرایط باید 2 راه پیش رو داشته باشد که به آرامش برسد.او که کادر فنی دو فصل اخیر را به ستوه آورده فقط باید منتظر باشد مجیدی از استقلال برود و یا اینکه در رفتار خود که طی فصول اخیر با تراکتوری‌ها، فکری و مجیدی انجام داده تجدید نظر کند و راهی بدون حاشیه در پیش بگیرد.

محمدرشید مظاهری متولد 28 اردیبهشت 1368 در گچساران است در خانواده پر جمعیت به دنیا آمده است، از یک شهری نفت خیز رشد کرده و حالا جز بهترین دروازه بان های تیم ملی و ایران است این گلر خوش اخلاق دو فرزند نیز دارد گچساران از شهرهای کهگیلویه و بویراحمد می باشد

جشن آشتی کنان رشید مظاهری و همسرش | تولد کدایک بود؟5

خانواده

در خانواده 10 نفری تحصیل کرده بزرگ شده است، 4 خواهر و 4 برادر دارد و فرزند ششم می باشد، مادرش خانه دار و پدرش ار کارمندان شرکت نفت گچساران می باشد

شروع از دفاع تا گلری

بخاطر بازی ضعیفی که داشت در مدرسه یارکشی نمی شد

همین شد که رفت چمن شرکت نفت و سخت تمرین کرد بعد از چندین تلاش برای تست بازیکنی که موفق نبود، در تست گلری نوجوانان نفت و گاز گچساران پذیرفته شد

عکس رشید مظاهری و همسرش

جشن آشتی کنان رشید مظاهری و همسرش | تولد کدایک بود؟19

عکس همسر رشید مظاهری

اراده و شروع حرفه ای

با اراده قوی در جوانان، امید و بزرگسالان نفت و گاز گچساران گلری کرد، سپس برای گذراندن خدمت سربازی به فجر سپاسی شیراز پیوست و همان زمان به تیم ملی امید دعوت شد

از فجر تا فولاد و ذوب آهن

بعد از مدتی از فجر به استقلال اهواز رفت و بعد از بازی کوتاه با قرار دادی به فولاد خوزستان پیوست که بزرگترین اشتباه دوران فوتبالی اش یاد می کند

بعد از مشکلات که داشت به ذوب آهن آمد، درخشش و سیو های بی نظیرش، کی روش سرمربی بزرگسالان را مجاب به دعوت او به تیم ملی کرد

عکس های رشید مظاهری و پسرش

جشن آشتی کنان رشید مظاهری و همسرش | تولد کدایک بود؟17

ازدواح و فرزندان

رشید مظاهری در 19 سالگی با همسرش ازدواج کرده است، این زوج صاحب دو فرزند پسر بنام های امیر علی و کسرا هستند

پشتیبانی همسرم

فکر نمی کردم روی به این جایگاه برسم اما همسرم هیمشه به من دلگرمی می داد و مرا باور داشت، او تنها کسی هست که وقتی هم بدم به من می گوید تو بهترینی …

جشن آشتی کنان رشید مظاهری و همسرش | تولد کدایک بود؟2

مخالت پدر و حمایت مادر

در عین حالی که پدرم مخالف فوبتالم بود با تلاش و تغذیه و برنامه ریزی که داشتم به هدفم رسیدم، مادرم نقش بسزایی در موفقیتم داشت

دعای پدرم در عین مخالفت و مادرم دلیلی اصلی موفقیتم بوده است