استقلال و پرسپولیس | حذف استقلال و پرسپولیس

فوری؛ امکان بازگشت استقلال و پرسپولیس به آسیا

09:35 - 1400/10/23
شنیده‌ها حاکی از آن است که کنفدراسیون فوتبال آسیا مجوز بازگشت استقلال و پرسپولیس به آسیا را صادر کرده است.

به گزارش گل کوچیک مهم‌ترین خبر چند روز اخیر فوتبال ایران حذف دردناک استقلال و پرسپولیس از رقابت‌های آسیایی برای فصل پیش رو بود. اتفاقی که کل جوامع فوتبالی و غیرفوتبالی را تحت تاثیر خودش قرار داد و موجی از نگرانی و نا امیدی را بین اهالی فوتبال و به خصوص هواداران ایجاد کرد.

درحالیکه همه تقریبا از بازگشت دو تیم مطرح پایتخت به لیگ قهرمانان آسیا قطع امید کردند، خبری به دستمان رسید که قطعا جامعه فوتبال و به خصوص هواداران پرسپولیس و استقلال را بسیار خوشحال خواهد کرد.

طی روزهای گذشته نماینده وزارت ورزش به همراه وزارت صمت و وزارت اقتصاد دارایی که استقلال و پرسپولیس به این دو وزارت خانه واگذار شده راهی مالزی شدند و جلسات فشرده‌ای با مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار کردند.

این نفرات با ارائه تضامین لازم و دادن تعهدهای مورد نظر AFC موافقت ضمنی کنفدراسیون فوتبال آسیا را برای بازگشت پرسپولیس و استقلال به فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا دریافت کردند و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد این خبر بسیار امیدوارکننده به زودی از سوی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال اعلام خواهد شد.

همچنین به زودی مشکلات مربوط به مجوز حرفه‌ای گل گهر رفع خواهد شد و این تیم هم می تواند در صورت لزوم در رقابت‌های آسیایی شرکت کند.

یکی از نزدیکان فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش این خبر را تایید کرد.

در روز 17 دی ماه سال جاری خبر حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا منتشر شد. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به طور رسمی از محرومیت 3 باشگاه ایرانی به نام های استقلال، پرسپولیس و گل‌گهر از حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.

بر همین اساس کمیته مستقل کنترل AFC اعلام کرده که این 3 باشگاه فوق نتوانسته‌اند معیارهای ضروری (مطابق بند‌های 3.1 و 3.2 اساسنامه صدور مجوز برای باشگاه در AFC) را فراهم کنند و مطابق آن نباید اجازه ورود به لیگ قهرمانان آسیا در سال 2022 را داشته باشند. به علاوه این کمیته اعلام کرده که مدارک اضافی ارائه شده از سوی باشگاه گل‌گهرسیرجان را هم رد کرده است.

پرونده این 3 باشگاه به دبیرخانه کمیته انضباطی و اخلاق کنفدراسیون فوتبال برای بررسی و اقدام ارجاع داده شد.