مهدی طارمی | تیم مهدی طارمی | رابطه مهدی طارمی

مهدی طارمی دهان منتقدان را سنجاق کرد

09:59 - 1400/10/19
مهدی طارمی با درخشش خود سرآغاز کامبک پورتو شد.

به گزارش گل کوچیک مهدی طارمی سال 2022 را فوق العاده استارت زده است. پورتو در خانه حریف سرسخت خود، اشتوریل در شرایطی به پیروزی سه - دو دست یافت که زحمت زیادی برای کسب این برد کشید. بردی که آنها آن را مدیون مهدی طارمی، ستاره ایرانی خود و همچنین لوئیس دیاز، وینگر چپ اهل کلمبیا هستند.

این مسابقه‌ای بود که با یک غافلگیری بزرگ در نیمه اول و دو گل تیم اشتوریل شامل یک شوت از راه دور و یک ضربه پنالتی آغاز شد اما پورتو در نیمه دوم و با حمایت هوادارانش در خانه حریف طوفانی آغاز کرد و پس از آنکه توسط مهدی طارمی به گل رسید با ادامه حملات توسط لوییس دیاز بازی را به تساوی کشاند و در نهایت بازهم روی حرکت دیاز از سمت چپ و پاس او به دهانه دروازه با ضربه نهایی فرانچسکو کونسیسائو فرزند سرمربی تیم به سه امتیاز این دیدار رسید تا جای خود را در صدر جدول لیگ پرتغال محکم‌تر کند.

در یکی از دیدارهای هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر پرتغال، پورتو صدرنشین در خانه اشتوریل پرایا به میدان رفت. شکست اسپورتینگ در دیدار روز گذشته، بهترین فرصت را در اختیار آبی و سفیدهای بندرنشین قرار داده بود تا آنها اختلاف خود را با جدی ترین رقیبشان بر سر راه قهرمانی افزایش دهند و به نظر می رسید که شاگردان کونسیسائو کار راحتی برای پیروزی در این مسابقه داشته باشند اما اینگونه نبود و آنها تا یک قدمی شکست نیز پیش رفتند که مهاجم بوشهری به دادشان رسید.

در این بازی و در دقایق پایانی نیمه نخست پورتو غافلگیر شد. ابتدا آرتور گومز با شوتی از پشت محوطه جریمه که با چانسل امبمبا مدافع پورتو نیز برخورد کرد، گل نخست را به ثمر رساند. توپ او پس از تغییر مسیر ارتفاع گرفت و وارد دروازه دیوگو کاستا شد. در ادامه نیز آندره فرانکو از روی نقطه پنالتی دومین گل میزبان را به ثمر رساند تا شگفتی بزرگی در نیمه نخست رخ دهد.

اما در نیمه دوم بازیکنان پورتو به خودشان آمدند. در دقیقه ۴۹ استارت کامبک فوق العاده شاگردان کونسیسائو زده شد. شوت اوا نیلسون پس از سیو سنگربان اشتوریل پریرا و برخورد به تیر دروازه، مقابل مهدی طارمی قرار گرفت و مهاجم ایرانی پورتو توانست نخستین گل خود را در سال ۲۰۲۲ به ثمر برساند. بازیکنی که با خطای شدید مدافع میزبان نیز تا آستانه یک مصدومیت سخت پیش رفت اما بخت با او یار بود که در آن صحنه آسیبی ندید.

مهدی طارمی دهان منتقدان را سنجاق کرد 17

در حالیکه پورتو تنها ۶ دقیقه تا شکست فاصله داشت، طارمی بنیانگذار کامبک دیوانه وار این تیم شد. او با یک پاس دیدنی به لوئیس دیاز، بازیکن کلمبیایی را در موقعیت گلزنی قرار دارد و دیاز نیز قدر پاس طارمی را دانست و با ضربه ای محکم دروازه میزبان را باز کرد تا بازی به تساوی کشیده شود.

مهدی طارمی دهان منتقدان را سنجاق کرد 1

مهدی طارمی دهان منتقدان را سنجاق کرد 6سه بازیکنی که برد پورتو را رقم زدند: لوییس دیاز، مهدی طارمی و فرانچسکو کونسیسائو

در حالیکه به نظر می رسید بازی با تساوی رو به پایان است، روی حرکت دیدنی لوئیس دیاز و پاس او به دهانه دروازه، فرانچسکو کونسیسائو پسر سرمربی پورتو در دهانه دروازه با ضربه ای دقیق توپ را به طاق دروازه میزبان چسباند و با شادی بی پایانی، پیراهنش را از تن درآورد و پدرش را در آغوش گرفت تا تنها ۲ دقیقه پس از ورود به زمین، ۳ امتیاز شیرین را به حساب تیمش واریز کند.

لحظات بسیار احساسی میان کونسیسائوهای پورتو شکل گرفت. فرانچسکو در آغوش پدر اشک می ریخت و سرجیو نیز با ضرباتی که به سر و صورت پسرش وارد می کرد، به شکل ویژه و مخصوص خودش این پیروزی را جشن گرفت. در نهایت پورتو توانست به لطف درخشش مهدی طارمی، از یک بازی باخته، برد بسازد و با کسب ۳ امتیاز شیرین این مسابقه، فاصله اش را در صدر جدول با اسپورتینگ به عدد ۳ برساند.

مهدی طارمی دهان منتقدان را سنجاق کرد 2لحظه احساسی پس از گل سوم پورتو؛ پدر و پسر در آغوش هم.فرانچسکو تازه سه دقیقه پیش وارد زمین شده بود که یک گل زیبای زیرطاقی زد

بدون شک مهدی طارمی و لوئیس دیاز بهترین بازیکنان این دیدار بودند که هر کدام یک گل به ثمر رساندند و یک پاس گل نیز دادند. طارمی که هفته قبل و پس از ۱۱ دیدار توانست قفل دروازه ها را برابر بنفیکا باز کند، شنبه شب نیز ناجی تیمش شد.

مرد بوشهری در آستانه آغاز دوباره دیدارهای تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی، سال ۲۰۲۲ را طوفانی آغاز کرده و به همان طارمی تبدیل شده که هواداران پورتو و تیم ملی انتظارش را دارند. بازیکنی که نزدیک بود روی خطای خشن مدافع اشتوریل پریرا نیز مصدوم شود ولی با یک گل و یک پاس گل، به خوبی جواب آن تکل خشن را داد و از شکست، یک پیروزی ساخت. او با گلی که در همان دقایق نخست نیمه دوم به ثمر رساند، باعث افزایش انگیزه پورتو شد و با یک پاس گل به موقع، عامل تساوی تیمش شد. در ادامه نیز لوئیس دیاز با به ثمر رساندن گل تساوی و یک پاس گل دیدنی به کونسیسائو، زمینه ساز پیروزی پورتو شد تا طارمی و دیاز مردان نخست نبرد استادیو آنتونیو کویمبرا دا موتا لقب بگیرند.