تیم پرسپولیس | اخبار تیم پرسپولیس | حذف تیم پرسپولیس

خطر بیخ گوش تیم پرسپولیس | پروژه حذف پرسپولیس از آسیا کلید خورد

11:54 - 1400/09/30
تیم پرسپولیس در آستانه اتفاقی عجیب و غیرمنتظره قرار دارد.

به گزارش گل کوچیک تیم پرسپولیس اسیر یک اتفاق عجیب شده است. مدتی می‌شود که افشین پیروانی از حذف تیم پرسپولیس از آسیا حرف می‌زند. این موضوع در ابتدا برای هواداران تیم پرسپولیس نگران کننده نبود اما هرچه به جلوتر آمدیم گویا این موضوع برای تیم پرسپولیس جدی‌تر شد. تیم پرسپولیس بارها از فدراسیون خواسته مشکل مدارک و نقصی آن را توضیح دهند تا با حل این معضلات مدارک خود را تکمیل کند اما هربار پاسخی دریافت نکرده است.

از طرف دیگر شایعه شده فدراسیون و باشگاه گل گهر با یکدیگر لابی کردند که پس از اعلام 3 بازی 3 بر 0 به دلیل تخلف بازیکن خارجی اعتراضی نکنند و به جای آن فدراسیون این باشگاه را جای تیم پرسپولیس به آسیا معرفی کند!

در حالیکه در پایان جلسه روز گذشته صدری و آجرلو خبر از حل شدن قطعی مشکل سرخابی ها برای حضور در آسیا دادند، اما با مصاحبه داریوش مصطفوی و سهیل مهدی مشخص شد این هم قسمت دیگری از سریال وعده‌های یک پوپولیست بوده است خبرگزاری ها به دروغ از واگذاری پرسپولیس و استقلال به دو وزارتخانه میدهند، زیرا AFC دیگر زیر بار مالکیت مشترک نمی رود. اما مساله اینجاست که پس از جلسه امروز تصمیم گرفته اند تنها پرسپولیس را به وزارت دیگری بدهند و استقلال با خیال راحت سر جای خود می ماند. یکی خبر از وزارت اقتصاد می دهد و یکی وزارت دادگستری، یعنی برای این تصمیم مهم هیچ اقدامی انجام نشده است و تنها در حد بلوف های روی میز باقی مانده است، اما صحبت اصلی را سهیل مهدی انجام داد که باید فرم ها تکمیل شود و ارسال شود و الا هیچ خبری از مجوز لیگ قهرمانان نخواهد بود. حال سوال این است که چرا باید پرسپولیس به وزارت دیگری واگذار شود و در حالیکه کمتر از 20 روز به پایان مهلت باقی مانده باید دنبال کاغذبازی اداری برود، اما برای استقلال مانند همیشه همه چیز فرمالیته است و نیازی به تغییر ندارد.

خطر بیخ گوش تیم پرسپولیس | پروژه حذف پرسپولیس از آسیا کلید خورد8

گل‌گهر طبق قانون نمی‌ تواند جای پرسپولیس به آسیا برود!

کاظم اولیایی می گوید هرکدام از تیم‌ های استقلال، پرسپولیس و تراکتور درصورت عدم تسویه‌حساب مالی، از آسیا کنار خواهند رفت.

مصاحبه کاظم اولیایی را می خوانید: پرسپولیس و استقلال باید به‌زودی در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند، چندی‌پیش ماجرای صدور مجوز حرفه‌ای این دو تیم با شایعاتی همراه بود و فرصت سه‌ماهه به هر دو تیم داده شد تا مشکلات خود را برطرف کنند، آیا این مجوز صادر شده است؟

درمجموع از ۱۶تیمی که در لیگ ایران حضور دارند، هفت تیم درخواست مجوز حرفه‌ای در سطح بین‌المللی دادند که یک تیم در میانه راه منصرف شد و مدارک را تکمیل نکرد تا روند بررسی مجوز سایر تیم‌ها ادامه پیدا کند.

درحال حاضر چه تیم‌هایی مجوز حرفه‌ای دارند؟

تا این لحظه سپاهان، فولاد و گل‌گهر پس از چندبار مکاتبه و رفع اشکالات، موفق شدند مجور حرفه‌ای خود را دریافت کنند و استقلال، پرسپولیس و تراکتور هنوز نتوانسته‌اند مجوز بگیرند. پس از تایید رای کمیته بدوی توسط کمیته استیناف، فرصت سه‌ماهه‌ای به این سه تیم داده شد اما هنوز مجوز جدیدی صادر نشده است. البته لازم به ذکر است بخشی از این روند دراختیار هیات‌مدیره و مدیرعامل نیست و چون استقلال و پرسپولیس در مالکیت دولت هستند، مشکلات عمده‌ای دراین‌باره وجود دارد که منتظریم رفع شود.

مشکل فقط به همین بحث مربوط است؟

خیر، در ‌بخش دیگر بحث تراز مالی و بدهکاری‌ها وجود دارد و همان‌طور که همه می‌دانید پنجره این تیم هنوز بسته است و همین موضوع نشان می‌دهد عدم ظرفیت حرفه‌ای وجود دارد.

این یعنی درصورت باز نشدن پنجره نقل‌وانتقالاتی این تیم که در نتیجه عدم تسویه‌حساب است، پرسپولیس از آسیا حذف خواهد شد؟

بله، همین‌طور است. هرکدام از تیم‌های استقلال، پرسپولیس و تراکتور درصورت عدم تسویه‌حساب مالی، از آسیا کنار خواهند رفت.

شایعاتی وجود دارد که ظاهرا پرسپولیس قرار است از آسیا حذف و گل‌گهر به‌جای این تیم راهی لیگ قهرمانان شود، این ماجرا چقدر صحت دارد؟

من واقعا نمی‌دانم این حرف‌ها از کجا آمده است. گل‌گهر در فصل گذشته نتوانسته سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند و راهی کردن این تیم به آسیا، شایعه است و صحت ندارد. باشگاه‌ها ابتدا باید سهمیه بگیرند و به آسیا بروند و درصورت عدم کسب سهمیه، آنها مجوز حضور در لیگ قهرمانان را ندارند و اگر به فرض پرسپولیس نتواند مجوز حضور در لیگ قهرمانان را بگیرد طبق قانون گل‌گهر هم نمی‌تواند جایگزینش شود.

با این حساب اگر به هر دلیلی استقلال یا پرسپولیس از آسیا حذف شوند، چه تیمی جایگزین آنها خواهد شد؟

عملا هیچ تیمی! آنها از لیگ قهرمانان آسیا حذف می‌شوند و تیم دیگری از ایران به این مسابقات نخواهد رفت.

اما افشین پیروانی سرپرست قرمزها چندین‌بار از تلاش‌ها برای حذف پرسپولیس از آسیا صحبت کرده بود.

به‌نظرم این صحبت‌های هواداری است و در عمل با واقعیت فاصله دارد.

ماجرای اختلاف شما و پیروانی هم برای هواداران پرسپولیس حساسیت‌برانگیز شده است.

من اختلافی با ایشان ندارم، پیروانی صحبتی مطرح کردند و درباره مجوز حرفه‌ای گفتند و من اعلام کردم پرسپولیس مدیرعامل (سرپرست مدیرعاملی) دارد و کمیته صدور مجوز حرفه‌ای با ایشان جلساتی را برگزار کرده است و صحبت‌های مطرح‌شده در حوزه اختیارات ایشان نیست.

پیروانی: مطمئن شدم می‌خواهند تیمی دیگر را جای ما به آسیا بفرستند

افشین پیروانی مدیر تیم پرسپولیس در میکسدزون ورزشگاه آزادی پس از پیروزی تیم‌شان برابر نفت مسجد سلیمان در خصوص اتفاقات پیش از بازی گفت: تیم ما در رختکن است و می‌گویند بالا نیایید؛ این اصلا قشنگ نیست.ما چهل، پنجاه میلیون هوادار و کلی بیننده تلویزیونی داریم یعنی چه که می‌گویید تیم باید پایین بماند. این را باید روز قبل یا ظهر بازی حل کنند.

پیروانی ادامه داد: یک اتفاقاتی در فوتبال ما میفتد که واقعا خنده دار است. تبلیغات محیطی برای تیم‌ها داستان شده و یک روز می‌گویند برای شماست و یک روز می‌گویند هزینه بالا رفته است. اگر شما متوجه شدید چه کسی مقصر بود ما هم متوجه شدیم. مگر ومبلی لندن می‌خواهیم بازی کنیم که یک میلیارد و سیصد می‌خواهند. ما چنین پولی نداریم بدهیم.

او راجع به استوری مشترک بازیکنان بیان کرد: ما مشکلات مالی داریم و اینکه همه آمدند استوری گذاشتند به خاطر این است که شرایط مالی‌مان خوب نیست. مسئولان باشگاه قول دادند قبل دربی اتفاقات خوبی بیفتد. من فکر می‌کنم خنده دار است که یک دفعه بیایند این حرف را بزنند که بخواهند این مبلغ را بگیرند. بازیکنان پرسپولیس تاکنون فقط پنج درصد گرفته‌اند.

پیروانی در خصوص بحث مجوز حرفه‌ای سرخ‌ها گفت: در بحث مجوز حرفه‌ای بیایید اعلام کنید باشگاه ما مشکلش چی است. دو روز دیگر نیایید بگویید شما مجوز نگرفتید و یک تیم دیگر را بفرستید؛ من هشدار می‌دهم. دنبال این هستند یک تیم دیگر را جای پرسپولیس به آسیا بفرستند. ایراد ما را بگویید. مگر سه ماه وقت ندادند؟ چرا نمی‌گویند مشکل باشگاه ما چیست. این که ستاره جلوی اسم‌مان است را خودمان هم نمی‌دانیم. مشکل را علنی به ما بگویند. شماهم این مسئله را پیگیری کنید و به ما بگویید.

خطر بیخ گوش تیم پرسپولیس | پروژه حذف پرسپولیس از آسیا کلید خورد1

مدیر تیم پرسپولیس گفت: ما تلاش کردیم و زحمت کشیدیم پس حق‌مان حضور در جام باشگاه‌های آسیاست.

به گزارش فوتبالی، افشین پیروانی بعد از برتری 3 بر یک پرسپولیس مقابل پیکان در هفته دهم لیگ برتر و اعتراضات به داوری، اظهارداشت: فشار روی همه تیم‌ها هست. خدا را شکر 3 امتیاز مهم بود که به دست آوردیم. خوب هم بازی کرد و حق‌مان برد بود.

مدیر تیم پرسپولیس در پاسخ به این سوال که بعد از نتیجه 2 بر صفر سوت‌ها برگشت، گفت: اجازه دهید راجع به قضاوت‌ها صحبت نکنیم اما قضاوت در مجموع خوب شاید داوران اشتباه داشته باشند اما فشار هم روی تیم‌ها و هم داوری زیاد است. ان شالله درست می‌شود.

پیروانی درباره صحبت‌های اولیایی در خصوص صدور مجوز حرفه‌ای و اینکه گفته شما نباید دخالت کنید، تصریح کرد: ادبیاتی که دوست عزیز به کار برده قشنگ نیست و با این ادبیات مطمئن شدم می‌خواهند جای ما تیمی دیگر را معرفی کند. من اطلاعات داشتم که صحبت کردم، ما 4 تا نامه زدیم و جوابی نگرفتیم. شما کارتان است اگر می‌دانید مشکل چیست ما هم می‌دانیم. با صراحت بگویند مشکل تیم ما چیست؟ قهرمان شدیم و حق‌مان است در جام باشگاه‌ها شرکت کنیم.

وی افزود: چرا با این لحن صحبت کردند؟ اصلا منطقی نیست. جواب مرا جوری دادند که باز هم قانع نشدم. ما تلاش کردیم، زحمت کشیدیم، حق‌مان است به جام باشگاه‌ها برویم. اجازه نمی‌دهیم کسی دیگر جای ما برود.

پیروانی درباره ارتباط برخی مربیان با کمیته صدور مجوز حرفه‌ای وجود دارد و شائباتی هم وجود دارد، خاطرنشان کرد: من جواب دادم؛ این لحن ادبیات و این گونه صحبت کردن مطمئن هستم هدف این است جای ما تیم دیگری را بفرستند.

مدیر تیم پرسپولیس همچنین در خصوص تجمع هواداران معترض به اوضاع مدیریتی باشگاه، گفت: امیدوارم اتفاقاتی بیفتد که به نفع باشگاه باشد. هوادار نگران است و باشگاه هم تلاش خود را می‌کند. مشکلاتی هست امیدوارم این پرسپولیس چون هوادار زیاد دارد اتفاقاتی بیفتد که همه در آرامش باشند و بتوانیم نتایج خوبی کسب کنیم.

وی درباره باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی، خاطرنشان کرد: آرزوی‌مان است پنجره باز شود تا با حداکثر توان در مسابقات شرکت کنیم.

خطر بیخ گوش تیم پرسپولیس | پروژه حذف پرسپولیس از آسیا کلید خورد1

مشکل مجوز حرفه‌ای پرسپولیس و استقلال حل شد

سید مجید صدری، سرپرست باشگاه پرسپولیس و مصطفی آجورلو، مدیرعامل باشگاه استقلال امروز نشستی را در مرکز ملی فوتبال ایران با حضور سهیل مهدی، شهاب عزیزی خادم، داریوش مصطفوی(رئیس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای) و سعید عباسی(رئیس کمیته بدوی مجوز حرفه‌ای) درباره مجوز حرفه‌ای دو باشگاه برای حضور در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا برگزار کردند.

در جریان این نشست راهکارهای دریافت مجوز قطعی حرفه‌ای سازی برای سرخابی‌ها بررسی و در نهایت اعلام شد آنها مشکلی برای دریافت این مجوز و حضور در صل آتی لیگ قهرمانان ندارند.

مجید صدری در حاشیه این نشست اظهار داشت: مشکل مجوز حرفه‌ای ما حل و قرار شد موارد مدنظر را انجام بدهیم. امیدواریم دیگر از این مشکلات پیش نیاید. عباسی، عزیزی‌خادم، مصطفوی و مهدی امروز به ما کمک کردند و با عنایت این دوستان امروز می‌توانیم به هواداران عزیزی دو باشگاه اعلام کنیم که مشکل مجوز حرفه‌ای حل شد. می‌خواهیم با تمام جدیت لطف دوستان را در زمین بازی جبران کرده و برای کشورمان باعث افتخار و سربلندی شویم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: ۳-۲ مشکل اصلی داشتیم که یکی از آنها مالی و درباره پرونده کالدرون بود که خدا را شکر کل شد. در بخش‌های دیگر هم تعهد دادیم. با راهنمایی های مصطفوی مشکل حل شد. وی به عنوان بزرگ تر ما در این جلسه گفت باید پشت یک میز مسائل را حل کنیم. اولیایی هم نقطه نظرات خودش را گفته است اما در این جلسه توضیحات ما قانع کننده بود و راهنمایی بزرگواران را هم به دیده منت قبول کردیم.

مصطفی آجورلو هم در خصوص این جلسه توضیح داد: از همه عزیزان تشکر می‌کنم که کمک کردند تا دو باشگاه در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کنند. باعث افتخار جامعه فوتبال است که با تفاهم و همکاری تیم‌های ایرانی بتوانند در این رقابت ها حاضر شوند. هرکسی بتواند یک چوبی از لای چرخ بردار کمک کرده است. امیدوارم برای آخرین بار باشد که مشکلات را به این شکل حل می‌کنیم و امیدواریم در طول سال مشکلات را برطرف کنیم. منصفانه نیست پرسپولیس و استقلال به عنوان دو تیم بزرگ در آسیا دچار این وضعیت شوند. می‌توان با دست این مشکلات را باز کرد نه اینکه گره‌ها را سفت‌تر کرد.

مدیرعامل باشگاه استقلال تصریح کرد: جامعه فوتبال ایران به ویژه هواداران استقلال و پرسپولیس دل‌شان به این دو تیم خوش است. از طرف باشگاه استقلال باید از مسئولان فدراسیون فوتبال تشکر کنم.

پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا محروم می‌شود؟

خطر بیخ گوش تیم پرسپولیس | پروژه حذف پرسپولیس از آسیا کلید خورد16

سعودی اسپورت از احتمال صدور حکم دادگاه حکمیت ورزش (CAS) در مورد شکایت النصر خبر داد که امکان اعمال مجازات چهارگانه علیه پرسپولیس وجود دارد.

پایگاه خبری سعودی اسپورت مدعی شد ممکن است دادگاه عالی ورزش تصمیم تازه‌ای درباره پرونده شکایت باشگاه النصر از پرسپولیس ایران به دلیل استفاده از بازیکنان غیرمجاز در لیگ قهرمانان آسیا اتخاذ کند.

در این گزارش آمده است: پس از شکست النصر مقابل پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، این باشگاه رسماً به فیفا و دادگاه حکمیت ورزش در مورد استفاده باشگاه ایرانی از بازیکنان جدید پس از محرومیت نقل‌وانتقالات شکایت کرد. براین اساس دادگاه حکمیت ورزش (CAS) روز ۲۳ آگوست مطابق با اول شهریور ماه موعدی را برای رسیدگی موضوع مشخص کرده است.

اما در صورت اعلام حکم دادگاه علیه پرسپولیس این رأی چه نتیجه‌ای برای النصر به همراه خواهد داشت؟ ایمن الرفاعی رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال عربستان در این مورد اظهار داشت: حکم دادگاه عالی ورزش در صورتی که به سود النصر صادر می‌شود، می‌تواند شامل بر یکی از این چهار مورد باشد:

۱- محرومیت پرسپولیس از حضور در دوره آتی لیگ قهرمانان آسیا ۲- محرومیت دوباره پرسپولیس از فعالیت نقل‌وانتقالاتی ۳- کسر امتیاز از پرسپولیس در بازی‌های لیگ ایران ۴- جریمه مالی و الزام پرسپولیس به پرداخت این مبلغ به باشگاه النصر

الرفاعی اضافه کرد: براین اساس CAS حکم به تکرار مسابقه النصر و تیم ایرانی در لیگ قهرمانانان آسیا نخواهد داد و در واقع این رأی هیچ امتیازی برای النصر در مسابقات قاره‌ای به همراه ندارد. به همین دلیل رؤیای النصری‌ها برای رسیدن به قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۰ محقق نمی‌شود و آنها می‌توانند در دوره جدید بازی‌ها که به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرده‌اند، به دنبال این هدف باشند.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال عربستان در پایان گفت: این حکم می‏‌تواند پیروزی قضایی مهمی برابر باشگاه‌های ایرانی باشد و البته از تکرار تخلفات اینگونه جلوگیری کند.

گفتنی است پایگاه سعودی اسپورت در حالی مدعی احتمال صدور رأی به سود باشگاه النصر شده که پیش از این کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون جهانی فوتبال ادعای سعودی‌ها در این پرونده را رد کردند و ثبت قرارداد بازیکنان جدید پرسپولیس را که پیش از آغاز محرومیت این تیم انجام شده بود، قانونی دانستند.