تیم پرسپولیس | اخبار تیم پرسپولیس

پنجره تیم پرسپولیس باز شد

14:43 - 1400/09/29
وکیل سرمربی سابق تیم پرسپولیس دریافت کل مطالبات این مربی از سرخ‌پوشان را تأیید کرد.

ملانی شایر وکیل گابریل کالدرون امروز دریافت تمام مطالبات این مربی از تیم پرسپولیس را تایید کرد .

قرار است وکیل سرمربی آرژانتینی سابق پرسپولیس این موضوع را به فیفا اعلام کند تا پس از آن پنجره نقل و انتقالاتی سرخ‌پوشان باز شود.

باشگاه پرسپولیس برای تسویه با کالدرون و خواکین حدود 750 هزار دلار به این دو مربی پرداخت کرد.

با اعلام فیفا، پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس باز شد.

کل ‌مطالبات گابریل کالدرون و دستیارش پرداخت شد و بر همین اساس فیفا لحظاتی پیش باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی را به باشگاه پرسپولیس اعلام کرد.

روند پردردسر و بیش از اندازه وقت گیر پرداخت بدهی گابریل کالدرون سرمربی آرژانتینی سرانجام به پایان رسید.

در شرایطی که باشگاه پرسپولیس نزدیک به دو ماه در انتظار راهی برای پرداخت مبلغ بدهی قطعی سرمربی آرژانتینی به وی بود و مبلغی گزاف را بابت کار نکرده این چهره آشنای فوتبال آمریکای جنوبی و آسیا به وی پرداخت کرد هواداران پرسپولیس باید پرداخت این مبلغ گزاف را به همراه مدیرعامل تیمشان جشن بگیرند چراکه تاییدیه وکیل گابریل کالدرون به منزله باز شدن پنجره پرسپولیسی ها و آغاز فعالیت های آنها در بازار نقل و انتقالات فوتبال ایران خواهد بود.

به واقع پرسپولیس بابت باز شدن گرهی خوشحال خواهد شد که مدیرعامل وقت سرخپوشان محمدحسن انصاری‌فرد بعد از قطع همکاری بی دلیل و بدون پشتوانه با کالدرون آن را برای پرسپولیسی ها ایجاد کرد؛ آن هم در شرایطی که همه اطمینان داشتند این پرونده روی دست مدیران بعدی باشگاه باد خواهد کرد.

پنجره تیم پرسپولیس باز شد4

به گفته دو مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، انصاری‌فرد می‌توانست با رقمی در حدود ۱۰۰-۱۲۰ هزار دلار پرونده کالدرون را مختومه کند.

این فرایند ماه ها به طول انجامید تا در نهایت مجید صدری وارث انتقال دلارهایی باشد که باید صرف امور دیگری در باشگاه می‌شد اما او مجبور است بابت خلف وعده مدیر وقت پرسپولیس و اخراج این سرمربی آرژانتینی و هزینه های گزافی که این جابجایی روی دست پرسپولیس گذاشت به هر خفتی تن بدهد تا این کار را به سرانجام برساند. تازه باشگاه پدیده هم که در همان زمان سرمربی اش یحیی گل‌محمدی را به پرسپولیس داده بود، حکم قطعی خود را برای دریافت پول رضایتنامه گل‌محمدی دریافت کرده و صدری آنجا نیز باید مبلغی سنگین را به حساب باشگاه مشهدی بریزد و تازه این در شرایطیست که به نظر می‌رسد پرونده بعدی پرسپولیس مربوط به خرید اوساگوآنا مهاجم نیجریه ای هم در راه باشد.

پنجره تیم پرسپولیس باز شد4

نکته عجیب ماجرا هم این است که سرپرست باشگاه پرسپولیس با وجود همه مشقت هایی که برای تهیه این پول و ارسال آن که خود یک فرآیند جداگانه و تحقیرآمیز تر است، در تمام این مدت مورد هدف متلک ها ک طعنه های گروه های شناخته شده هواداری بوده که او را لایق حضور در این پست تشخیص نمی‌دهند، آن هم در شرایطی که عملیات مالی صدری برای باشگاه پرسپولیس و تامین مخارج پرداخت بدهی ها و قراردادها در شزایط اقتصادی فعلی قابل قبول بوده‌است.

پنجره تیم پرسپولیس باز شد6

باتوجه به افزایش سه برابری نرخ دلار نسبت به پاییز ۱۳۹۸، به عبارتی پرسپولیس با ۲۱ برابر بیشتر از رقمی که می‌توانست پرونده کالدرون را مختومه کند، دست به این کار زد.

پنجره تیم پرسپولیس باز شد7

پرسپولیس درآمد خالص خود از تبلیغات محیطی سه بازی را برای پرداخت مطالبات کالدرون صرف کرد؛ یعنی چیزی در حدود ۲۵٪ کل درآمد این فصل!

البته با وجود اعلام خبر گشایش پنجره پرسپولیس و رفع مشکل کالدرون چندان از این موضوع خوشحال نیست چرا که پول ارسالی از سوی باشگاه به سرمربی آرژانتینی می‌توانست حل کننده مشکلات بسیاری در باشگاه پرسپولیس باشد که با مسائل جدیدی مثل عدم پرداخت حقوق کارمندان هم مواجه است. بار سنگینی که تعلل عجیب وزیر در انتخاب مدیرعامل و روی هوا نگه داشتن صدری نیز به سنگین تر شدن آن کمک کرده آن هم در شرایطی که تیم رقیب نزدیک به سه ناه است که با مدیرعامل و هیات مدیره گوش به فرمان آجورلو به کار خود ادامه می‌دهد.

این خبر هم به گوش رسیده که ممکن است‌ صدری پس از انجام ماموریتش در باز کردن پنجره پرسپولیس از سمت خود کنار بکشد ...

 

 

 

 

 

.