تیم پرسپولیس | اخبار تیم پرسپولیس | رضا حقیقی | تبلیغات اینستاگرام

تبلیغ منشوری هافبک سابق تیم پرسپولیس | تبلیغات عجیب در اینستاگرام

09:49 - 1400/09/08
رضا حقیقی هافبک سابق تیم پرسپولیس در تبلیغ عجیبی حضور دارد.

به گزارش گل کوچیک رضا حقیقی ستاره سابق خط میانی تیم پرسپولیس در 23 سالگی بابوند کاپیتانی فجرسپاسی را به باز می بست. او پس از پیوستن به تیم پرسپولیس دو سال زیر نظر یحیی گل‌محمدی، علی دایی و حمید درخشان در تیم پرسپولیس بازی کرد. هافبک سابق تیم پرسپولیس سابقه دعوت به تیم ملی را هم در کارنامه دارد و با تصمیم کارلوس کیروش در جام جهانی 2014 نیز حضور داشت، پس از ترک تیم پرسپولیس، خیلی زود از سطح اول فوتبال ایران کنار رفت و در 32 سالگی، به عنوان فوتبالیست بازنشسته شناخته می‌شود. مدتی در مورد اعتیاد او هم صحبت می شد و دلیل افت او اینگونه شایعه شده بود که .....

نظر خود را در خصوص اینگونه تبلیغات برای ما زیر این خبر بنویسد

رضا حقیقی روز گذشته در تبلیغ عجیبی شرکت کرد که در تصویر مشاهده می‌کنید.

بیوگرافی رضا حقیقی

رضا حقیقی (زادهٔ ۱۲ بهمن ۱۳۶۷ در مشهد) بازیکن فوتبال اهل ایران است.

وی سابقهٔ حضور در باشگاه‌های پیام خراسان، فجر سپاسی شیراز، پرسپولیس، پدیده خراسان، صبای قم و سوفان‌بوری را نیز دارد.

از باشگاه‌هایی که رضا حقیقی در آنها بازی کرده می‌توان به پیام، فجر سپاسی، پرسپولیس، پدیده، صبا، سوفان بوری تایلند و شهرداری ماهشهر اشاره کرد. تیم ملی ایران وی در تاریخ ۲۱ بهمن ٬۱۳۹۰ توسط کارلوس کیروش برای اولین بار به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد و در تاریخ ۴ اسفند ۱۳۹۰ اولین بازی ملی‌اش را در برابر تیم ملی فوتبال عراق انجام داد.

او به همراه تیم ملی فوتبال ایران، در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل روی نیمکت حضور داشت .

افتخارات باشگاهی نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۳-۱۳۹۲ به همراه تیم پرسپولیس تهران جام حذفی نایب قهرمانی در جام حذفی فوتبال ایران ۹۲-۱۳۹۱ به همراه تیم پرسپولیس تهران

تبلیغ منشوری هافبک سابق تیم پرسپولیس | تبلیغات عجیب در اینستاگرام0

ماجرای ترک تیم پرسولیس و افت شدید رضا حقیقی

راستش را بخواهید خیلی راجع به این قضیه از من سوال شده است. من فوتبال را از پیام مشهد در لیگ یک شروع کردم بعد از آن با این تیم به لیگ برتر صعود کردیم. آن زمان آقای "خداداد عزیزی" سرمربی ما بود. بعد از آن به دلیل شرایط سنی‌ام و به این خاطر که باید دوران سربازی‌ام را سپری می‌کردم مجبور شدم تا به تیم فجر سپاسی بروم. البته خودم معتقدم که بهترین تایم فوتبالی‌ام در فجرسپاسی سپری شد. بسیاری این را نمی‌دانند و فکر می‌کنند که من زمانیکه بازیکن پرسپولیس بودم برای اولین بار به تیم ملی دعوت شدم. در صورتیکه من اولین بار وقتی در فجرسپاسی فوتبال بازی می‌کردم محمود خان یاوری عزیز سرمربی‌ام بود به تیم ملی دعوت شدم. واقعا محمود خان خیلی برایم زحمت کشید امیدوارم که روحشان در آرامش ابدی باشد. زمانیکه به فجر سپاسی رفتم سنم خیلی از بقیه بازیکنان کمتر بود ولی با این حال محمود خان بهم اعتماد کرد بازوبند کاپیتانی را به من داد. تا نیم‌فصل که برای فجر بازی کردم تیم در شرایط فوق العاده‌ای قرار داشت. درست است که فجر در آن زمان مشکلات مالی زیادی داشت ولی ما در رده سوم جدول قرار داشتیم در شرایط خوبی بودیم. بعد از آن من به پرسپولیس پیوستم‌. آن موقع مثل الان نبود که هر بازیکنی وقتی به پرسپولیس می‌رود می‌گوید من از اول پرسپولیسی بودم. وقتی به استقلال می‌رود می‌گوید من از اول استقلالی بودم. وقتی هم که به تراکتور می‌رود میگوید که من از اول تراکتوری بودم‌. ولی من از اول یک عشق داشتم و آن هم پرسپولیس بود.

رضا حقیقی شاندیز در 23 سالگی به عنوان کاپیتان فجرسپاسی با پیشنهاد فوق العاده‌ای از پرسپولیس مواجه شد که این انتقال در آن مقطع با حواشی زیادی همراه شد. او در ادامه به عنوان یکی از گرانترین بازیکنان لیگ و پرسپولیس به جمع سرخپوشان اضافه شد. قرارداد یک میلیارد و 350 میلیونی حقیقی که در آن مقطع یک رکورد محسوب می‌شد هر چند با نمایش موفق این بازیکن همراه شد و در نهایت حضور او را در جام جهانی در پی داشت، یک شیب نزولی بزرگ را در ادامه به دنبال داشت تا جایی که او در نهایت ناپدید شد و فوتبال را در 31 سالگی کنار گذاشت.

تبلیغ منشوری هافبک سابق تیم پرسپولیس | تبلیغات عجیب در اینستاگرام6

چند پیشنهاد لیگ یکی داشتم و یک تیم لیگ دویی هم پیشنهاد داد که گفتم والا آنجا دیگر از همین هم که هستم به فنا می‌روم. الان وزنم کمی بالا رفته ولی زود کم می‌کنم. الان هم که کرونا آمده و مرا از همه چیز انداخت. فکر می‌کنم انتخاب شهرداری ماهشهر یکی از انتخاب‌های اشتباهم بود. در آن زمان از گسترش فولاد و توسط فیروز کریمی پیشنهاد داشتم اما آقای مرزبان اجازه نداد. گفت زمانی که کسی به تو اعتماد نداشت جذبت کردیم و الان که آماده شدی نامردی است بروی و اینقدر گفت که نرفتم. انتخاب اشتباه کردم و بعد از آن دیگر رفتم خانه!

در جام جهانی 2014 بازیکن ثابت تیم ملی بودی و الان در 31 سالگی چرا به پایان رسیدی؟

اگر الان پرسپولیس بودم کاپیتان بودم. بعد از جام جهانی از لیگ آلمان و هرتابرلین پیشنهاد داشتم. سال قبل از آن هم از دیناموکیف پیشنهاد داشتم و همچنین از العربی قطر و 2 میلیون دلار می‌داد. هرتابرلین مرا برای دفاع وسط می‌خواست و به آقای دایی گفتم که گفتند نیم فصل با ما باش و بعد برو. متاسفانه آقای دایی هفته هشتم رفت و بعد از آن اوضاع کاملا بهم ریخت.

از ستاره شدن در ترکیب فجرسپاسی تا این شرایط. به نظر می‌رسد شهرت و محبوبیت ناگهانی همه چیز را به زد.

شاید درست باشد و آن شهرت و محبوبیت و اوضاع مناسب تاثیر گذاشت. زودتر از چیزی که مدنظرم بود به آن جایگاهی که می‌خواستم رسیدم. در 22 سالگی کاپیتان فجر شدم و با آن شرایط خاص به پرسپولیس رفتم. سریع به جام جهانی رفتم و پیشنهادات اروپایی که داشتم. اتفاقات خوب برای من افتاد اما متاسفانه اشتباه بزرگی که کردم و زمینه ساز اشتباهات بعدی‌ام شد همین جدایی از پرسپولیس بود. بزرگترین لطمه را این تصمیم به من زد و از آنجا به پدیده آمدم. تیمی که در آن مقطع دعوای مدیریتی داشت و حتی مجموعه پدیده پلمب شد. آنها هم سر قول‌شان نبودند و مشکلاتی با مدیریت و کادرفنی داشتم که باعث اخراجم شد. از صبای قم پیشنهاد داشتم و وقتی رفتم دیدم آن چیزی که می‌خواستم نبود. تیمی وسط جدولی بود و با رویاهای من فاصله داشت. خواستم با لژیونر شدن این تصمیم را جبران کنم که به تایلند رفتم اما آنجا هم کشاله‌ام پاره شد و در بازگشت به پدیده هم دوباره با رضا مهاجری به مشکل خوردم. رضا مهاجری گفت چرا پولت را بخشیدی تا این‌ها بتوانند پرویز مظلومی را بیاورند و با من لج افتاد و همه چیز برایم بد پیش رفت.

برای بازیکنی که در لول پرسپولیس و تیم ملی است این همه تصمیمات پیاپی اشتباه کمی عجیب به نظر می‌رسد.

زمانی که آقای نکونام از تیم ملی خداحافظی کرد، آقای کی روش یک ساعت و نیم با من در مسیر بازگشت از جام جهانی صحبت کرد و گفت جواد می‌رود و باید کار را بگیری. ولی متاسفانه همه چیز برایم بهم خورد و نمی‌دانم واقعا باید چه بگویم. همه چیز دست به دست هم داد تا اتفاقات بدی برایم رقم بخورد.

تبلیغ منشوری هافبک سابق تیم پرسپولیس | تبلیغات عجیب در اینستاگرام13

اگر فرصت جبران داشتی کدام تصمیم اشتباه را حذف خواهی کرد؟

من اگر به عقب برگردم چنان به فوتبال و پرسپولیس که با چیزی نشود ما را جدا کنند. حتی اگر پول هم ندهند با پیراهن پرسپولیس خداحافظی خواهم کرد. این یک حسرت بزرگ برایم است. با احمد نوراللهی، عالیشاه، ماهینی و سیدجلال حسینی در زمان خودم رفیق بودم. زمانی که من در تیم بودم نوراللهی در 18 تا نبود. تا وقتی که چیزی را از دست ندهید قدر آن را نمی‌دانید. قراردادم 1 میلیارد و 350 بود و اگر الان 100 میلیون هم سالی به من می‌دادند چیزی نمی‌گفتم. پرسپولیس به نظرم بزرگترین چیز برای بازیکن است و همه چیز را به آنها می‌دهد. پول، شهرت، افتخار و محبوبیت. من با شجاع الان هم رفیق هستم و چندین بار به او گفتم هر پیشنهادی از پرسپولیس داشتی هم جدا نشو مگر اینکه یکی از تیم‌های تاپ فوتبال اروپا باشد. تیمی که سرش به تنش بی ارزد. شما دیدید که بازیکنانی مثل احمدزاده و امیری با جدایی از این تیم با چه مشکلاتی فرصت بازگشت به دست آوردند. مهدی طارمی هم با این پتانسیل به نظرم باید هر چه زودتر به تیمی معتبر برود و اگر این شرایط برایش مهیا نشد هر چه زودتر به پرسپولیس برگردد.

تصمیم اینکه به هرتابرلین هم نرفتی به نظر می‌رسد تاثیر زیادی در این شرایط کنونی‌ات داشته باشد.

من آفر آنها را همچنان نگه داشته‌ام. یک میلیون و 550هزار دلار پیشنهاد دادند ولی با توجه به اینکه علی آقا در این تیم قبلا حضور داشت با او مشورت کردم. او گفت با توجه به اینکه تازه از جام جهانی آمدی یک نیم فصل دیگر بمان و بعد از آن مطمئن باش خودم کمکت می‌کنم تا بروی اما نشد و الان پشیمانی هیچ سودی ندارد.

می‌گفتند شما ترامادول مصرف می‌کنی! به جان پسرم قسم می‌خورم که این حرف‌ها دروغ است. ترامادول مصرف نمی‌کنم و حاضرم هرجا که بگویند آزمایش بدهم. من پاک هستم و کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند، به خدا واگذار می‌کنم. شاید بعضی‌ها این کارها را بکنند اما من قسم جان پسرم را به دروغ نمی‌خورم. به فاطمه زهرا(س) قسم می‌خورم که دروغ است. این آدم‌ها باید خودشان در آن دنیا جواب بدهند.

خب اگر بخواهیم صادقانه حرف بزنیم؛ در دوران فوتبالی‌ات یک سری حرف و حدیث هم شکل گرفت. چقدر آن موضوعات درست بود؟

می‌دانم منظورتان چیست. اما آن مشکل هنوز در فوتبال ایران وجود دارد و در این بازی هستند. در زمان حضور در صبا و قبل از یک بازی مشکلاتی پیش آمد که بازی نکردم. بعد یکی از بازیکنان مثلا سرشناس که دوست دارد خودش را اسطوره بداند حرفی به آقای دایی زد که برایم مشکل ساز شد. حاشیه یک درصدی مرا هزار برابر کردند و مشکل و حاشیه برایم درست کردند. آن زمان آقای دایی شاید منتظر بود عذرخواهی کنم تا مرا نگه دارد اما من شاید به خاطر پیشنهاد تایلند را که داشتم به ایشان گفتم یا علی و خداحافظ! اما الان می‌خواهم به فوتبال برگردم و انگیزه و توان کیفی خودم را می‌شناسم و مشکلی برای بازگشت ندارم. یک سری افراد در فوتبال ایران و در لیگ برتر بازی می‌کنند که اصلا استعداد ندارند و کلاس هم برای تیم خود می‌گذارند و اگر شرایط عادی بود در لیگ یک هم فرصت بازی به دست نمی‌آوردند.