تیم پرسپولیس | اخبار تیم پرسپولیس داوری بازی پرسپولیس

جنایت داوری بر علیه تیم پرسپولیس

11:24 - 1400/09/04
قضاوت بازی پرسپولیس و صنعت نفت یک آبروریزی بزرگ برای داوری کشور بود.

به گزارش گل کوچیک در پیروزی 1 بر 0 تیم پرسپولیس برابر صنعت نفت اتفاقات عجیب روز قبل و در حین بازی رخ داد. شب قبل از بازی رئیس فدراسیون در اردوی تیم حریف حضور پیدا کرد تا شائبه هواداری از آنها شنیده شود و در بازی هم اشتباهات مکرر داوری به این شایعه دامن زد.

کجای دنیا رئیس فدراسیون قبل از بازی با مسئولان یکی از تیم‌ها دیدار می‌کند؟ داوری بازی امشب پر از شک و شبهه است و کمیته داوران حتما باید به آن رسیدگی کند.

بازی تیمهای پرسپولیس و صنعت نفت صحنه‌های مشکوک داوری زیادی را در خود داشت که شاید مهمترینش برخورد مهدی ترابی و محمد طیبی و همچنین شوت مهدی عبدی بود که به نظر در درون دروازه فرود آمد اما تیم داوری این ضربه را گل نگرفت.

در صحنه مشکوک به پنالتی تصاویر تلویزیونی اینطور نشان داد که طیبی و ترابی برخوردی باهم داشته‌اند و نوک پای مدافع صنعت نفت پای بازیکن پرسپولیس را لمس کرده اما با این حال مومنی تشخیص داد که هافبک شماره 9 تمارض کرده و باید کارت بگیرد.

جنایت داوری بر علیه تیم پرسپولیس16

در صحنه شوت عبدی اما بار اصلی روی دوش کمک داور بود؛ جایی که به شکلی عجیب این صحنه را گل نگرفت تا بازی پرسپولیس و صنعت نفت همچنان با نتیجه مساوی و البته اعتراض بی حد و حصر کادرفنی و تماشاگران پرسپولیس دنبال شود.

جنایت داوری بر علیه تیم پرسپولیس20

در این خصوص نظر کارشناسان داوری را پرسیدیم که در زیر می‌خوانید:

* محمد فنایی: صحنه مشکوک به پنالتی: اصلا این صحنه واضح بود که بازیکن مدافع کف پایش را با استوک گذاشت روی پنجه‌های پای مهدی ترابی. داور جاگیری خوبی نداشت و نتوانست تشخیص بدهد و فکر کرد دایوینگ کرده. این صحنه قطعا پنالتی بود. صحنه عبور توپ از خط دروازه: کمک داور تا آخر خط نبود و سرعت شوت هم زیاد بود. ما در تصویر دیدیم که تمام توپ گل شده است.

* نوید مظفری: صحنه مشکوک به پنالتی: این صحنه تمارض نبود و قطعا پنالتی باید گرفته می‌شد. صحنه عبور توپ از خط دروازه: تصاویر تلویزیونی نشان می‌داد که توپ گل شده و کمک داور باید گل اعلام می‌کرد.

* حیدر سلیمانی صحنه مشکوک به پنالتی: مدافع صنعت نفت بی احتیاطی کوچکی کرد و ضربه ای به پای ترابی زد. این نوع خطاها را داورها سخت می‌بینند اما اگر VAR بود حتما پنالتی گرفته می‌شد. داور باید پنالتی می‌گرفت که نگرفت. عبور توپ از خط دروازه: کاملا توپ از خط دروازه عبور کرد و این صحنه هم VAR لازم داشت که ما ندارم چون کمک داور روی خط عرضی قرار نداشت نتوانست صحنه را ببیند و ترجیح داد ادامه بازی بدهد. این صحنه ربطی به داور وسط نداشت و تشخیص اشتباه کمک داور بود.

جنایت داوری بر علیه تیم پرسپولیس14

علی اصغر مومنی داور شمالی بازی پرسپولیس و نفت آبادان در دو صحنه اشتباهات واضحی داشت که ممکن است باعث شود مدتی در محرومیت باشد.عکس از فارس

* حسین عسگری: صحنه مشکوک به پنالتی: این صحنه پنالتی بود. مدافع صنعت نفت به طور واضح پای ترابی را می‌زند که خطای پنالتی است که متاسفانه داور خطای شبیه سازی می‌گیرد و اخطار می‌دهد.

عبور توپ از خط دروازه: تمام توپ از خط دروازه عبور کرده که گل تایید نشد. تیم داوری دو اشتباه تاثیر گذار در این بازی داشته و عملکرد ضعیفی داشته است.

* نوذر رودنیل:

صحنه مشکوک به پنالتی: این صحنه صد در صد پنالتی بود و داور باید پنالتی اعلام می‌کرد.

عبور توپ از خط دروازه: صد در صد توپ گل شد. ما همیشه در کلاس ها به کمک داور ها می‌گوییم تا آخر خط بروند و این نمونه آن است.