تیم استقلال | فرهاد مجیدی | وریا غفوری

فوری | شوک وحشتناک به تیم استقلال پیش از بازی با گل گهر | همه چیز در مورد بازی نکردن یامگا و ژستد

14:59 - 1400/09/03
به گفته ناظر دیدار، بازیکنان خارجی‌ تیم استقلال اجازه بازی مقابل گل‌گهر را ندارند.

به گزارش گل کوچیک در حالی که کمتر از یک ساعت به زمان آغاز جدال تیم استقلال با گل گهر باقی مانده استقلالی ها دچاردردسر بزرگی شده اند و معلوم نیست ماجرا به کجا ختم خواهد شد. از قرار معلوم ناظر بازی به سرپرست تیم استقلال اعلام کرده که بازیکنان خارجی این تیم با نظر سازمان لیگ اجازه حضور در میدان را ندارند و فرهاد مجیدی سرمربی تیم استقلال باید نام کوین یامگا و رودی ژستد را از فهرست نفرات اصلی و ذخیره خودش خط بزند این مسئله باعث عصبانیت شدید فرهاد مجیدی هنگام ورود به استادیوم شده و در حال حاضر بیژن طاهری و فرزاد مجیدی سرپرست تیم استقلال مشغول مذاکره با حسن نوشور نماینده فدراسیون هستند تا مسئله را به نوعی حل و فصل نمایند. این تصمیم پس از آن گرفته شد که به گفته ناظر بازی، تیم استقلال نتوانسته ضمانت نامه بانکی لازم برای این دو بازیکن را به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ارائه کند.

فریبرز محمودزاده در گفت و گو با سایت سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد ابطال مجوز موقت بازی دو بازیکنان استقلال اظهار داشت: سازمان لیگ همواره با همه باشگاه ها در چارچوب قوانین و مقررات همکاری می کند و به جهت احترام به هواداران و کمک قانونی به فوتبال نیز با وجود اینکه باشگاه استقلال ضمانت های بانکی لازم را برای استفاده از یامگا و ژستند ارایه نکرده بود، با این حال با مساعدت مسئولین فدراسیون و سازمان لیگ، مجوز موقتی برای این دو بازیکن صادر شد تا باشگاه استقلال زمان برای ارایه ضمانت بانکی را در اختیار داشته باشد. وی افزود: در نهایت در تاریخ ۲۲ آبان ۱۴۰۰ سازمان لیگ در نامه ای رسمی و محرمانه به باشگاه استقلال اعلام کرد که مجوز موقت و مشروط این دو بازیکن به دلیل عدم ارایه تضامین بانکی لغو شده است. حتی به صورت شفاهی نیز به عوامل باشگاه استقلال این موضوع یادآوری شد. مدیر نقل و انتقالات سازمان لیگ تصریح کرد: باشگاه استقلال نسبت به تذکرهای قانونی سازمان لیگ بی توجهی کرد و در نهایت امروز برای آخرین مرتبه سازمان لیگ در پاسخ به مکاتبه باشگاه استقلال به تاریخ ۲ آذر ۱۴۰۰ که راس ساعت ۱۵:۴۵ به این سازمان ارسال گردیده در نامه ای اعلام کردیم حق استفاده از این دو بازیکن خارجی خود را نخواهند داشت. این موضوع حتی از سوی مسئول و ناظر برگزاری مسابقه درسیرجان به اطلاع بیژن طاهری مدیر تیم استقلال رسید.

بنا بر ادعای سازمان لیگ، مدیران استقلال ضمانت نامه بانکی لازم برای حضور این دو بازیکن خارجی را در اختیار آنها قرار نداده اند. طبق قانونی که در ابتدای لیگ امسال تصویب شد، باشگاه‌ها در لیگ برتر موظفند تمام ارزش قرارداد مربی یا بازیکن خارجی خود را به عنوان تضمین اعتبار قرارداد منعقد شده به سازمان لیگ بدهد تا از شکایت‌ بازیکنان و مربیان خارجی بر علیه باشگاه‌های ایرانی نزد فیفا جلوگیری شود.

این مسئله با اعتراض شدید کادرفنی و اعضای تیم استقلال نیز همراه شد. فرهاد مجیدی مراتب اعتراض خود را به ناظرین و مسئولین برگزار کننده مسابقه اعلام کرد. در ویدیویی که از سیرجان ارسال شده، مجیدی در کنار زمین خطاب به محمد نوریفر معاون ارتباطات باشگاه استقلال می گوید که اگر دو بازیکن خارجی تیمش بازی نکنند، نتیجه بازی را 3 بر صفر کنند.

به هر شکل باید دید در فاصله اندک تا زمان برگزاری این دیدار چه اتفاقی رخ خواهد داد. یامگا و ژستد دو بازیکن خارجی آبی های پایتخت در ترکیب اصلی آبی پوشان حضور داشتند ولی حالا حق حضور در این دیدار را ندارند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال بعد از گفت و گو با خداداد افشاریان و عوامل برگزاری مسابقه با ناراحتی با جمله «گندش را در آورده‌اید» راهی رختکن شد.

مجیدی ترکیب تیمش را عوض کرد/ قاسمی‌نژاد و آزادی جایگزین 2 بازیکن خارجی

با توجه به اینکه پیش از شروع بازی به مسئولان سازمان لیگ اعلام شد که رودی ژستد و کوین یامگا حق حضور در مسابقه امروز را ندارند فرهاد مجیدی بلافاصله مجبور به تغییر در تکیب تیمش شد. به این ترتیب محمد آزادی و امین قاسمی نژاد به جای 2 بازیکن خارجی این تیم در ترکیب ابتدایی آبی پوشان به میدان خواهند رفت.

ترکیب استقلال برابر گل گهر با 4 تغییر

استقلال در یکی از حساس ترین دیدارهای هفته ششم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران، به مصاف گل گهر می رود. آبی های پایتخت برای بازگشت دوباره به صدر جدول، محکوم به کسب پیروزی هستند و در سمت مقابل نیز سیرجانی ها با تعداد زیادی از بازیکنان سابق استقلال، به مصاف این تیم می روند.

* اعتماد دوباره به گلر جوان علیرضا رضایی برابر نساجی نمایش بسیار خوبی داشت. سنگربان جوانی که تابستان امسال به استقلال آمد و با وجود حضور مظاهری و حسینی، کمتر کسی شانسی برای حضور او در دروازه آبی ها متصور می شد. با این وجود، او بهترین بازیکن تیمش مقابل قائمشهری ها بود و امروز نیز درون قفس توری تیمش قرار می گیرد.

* عارف به جای مرادمند محمدحسین مرادمند به دلیل سرما خوردگی این بازی را از دست داد و عارف آقاسی امروز به جای او در ترکیب اصلی حضور خواهد داشت. محمد دانشگر نیز که در دیدار گذشته بازوبند کاپیتانی را بر دست بسته بود، امروز به میدان می رود. سیاوش یزدانی یکی از بهترین مدافعین لیگ بیست و یکم نیز همچون روال سابق برای استقلال بازی خواهد کرد.

* تغییرات در سمت چپ و میانه میدان جعفر سلمانی در دو بازی گذشته استقلال در حد انتظار ظاهر نشد و به همین دلیل فرهاد مجیدی تشخیص داد که در دیدار امروز متین کریم زاده را به جای این بازیکن به کار بگیرد. سعید مهری نیز در این بازی از ابتدا برای تیمش به میدان می رود. او جایگزین امین قاسمی نژاد شده تا استقلال امروز کمی تدافعی تر بازی کند.

مهدی مهدی پور که در دیدارهای گذشته در خدمت تیمش بوده و کادرفنی نیز از عملکرد او رضایت دارد، امروز نیز در میانه میدان بازی خواهد کرد. در سمت راست نیز وریا غفوری کاپیتان استقلال انجام وظیفه می کند. او در بازی هفته قبل به دلیل سرماخوردگی، از نیمه دوم وارد زمین شد.

* خارجی های استقلال روی هوا با وجود اینکه فرهاد مجیدی تصمیم گرفته است تا کوین یامگا و رودی ژستد دو بازیکن خارجی تیمش را در ترکیب اصلی قرار داده، اما ناظر مسابقه اعلام کرده است که این دو نفر حق حضور در زمین مسابقه را ندارند. علت این مسئله نیز عدم ارسال ضمانت نامه بانکی لازم برای حضور این دو بازیکن به سازمان لیگ بوده است.

پس از این اتفاقات، فرهاد مجیدی تصمیم گرفت تا از امین قاسمی نژاد و محمدرضا آزادی در ترکیب اصلی تیمش استفاده کند.

ترکیب استقلال برابر گل گهر:

علیرضا رضایی – سیاوش یزدانی – محمد دانشگر – عارف آقاسی – مهدی مهدی پور – آرش رضاوند – وریا غفوری –متین کریم زاده – سعید مهری – امین قاسمی نژاد – محمدرضا آزادی