تیم استقلال | فرهاد مجیدی | وریا غفوری

فساد در تیم استقلال | تیم استقلال جاسوس دارد!

چندیست که برخی اخبار داخلی تیم استقلال پیش از اعلا رسمی لو می‌رود.

فرهاد مجیدی از زمانی که هدایت تیم استقلال را برعهده گرفته تلاش زیادی کرده است که اخبار این تیم به بیرون درز نکند تا جایی که او حتی در روزهای منتهی به بازی ها انتشار عکس و فیلم از تمرینات تیم استقلال را محدود می کند. با این حال مدتی است که اخباری از درون تیم استقلال منتشر می شود که این موضوع باعث دلخوری مجیدی شده است. طی هفته های اخیر ترکیب تیم استقلال ساعاتی قبل از انتشار در کانال و صفحه رسمی باشگاه در فضای مجازی منتشر میشود. لو رفتن ترکیب تیم استقلال قبل از انتشار در تریبونهای رسمی باشگاه نشان میدهد در جغرافیای استقلال‌‌ جاسوس یا جاسوسانی حضور دارند. فرهاد مجیدی به کلیه اعضای تیمش اولتیماتوم داده است که در صورت پیدا کردن شخصی که اخبار تیم را در اختیار رسانه ها قرار می دهد او را از تیم کنار می گذارد.

در زمان استراماچونی و محمود فکری هم این اتفاقات افتاده بود و حامد حاجیلو که به واسطه عموى خودش در باشگاه استقلال نفوذ كرده، همه اطلاعات باشگاه را به بیرون میفرستد، زمانی هم كه فتحى نبود بازهم در باشگاه حضور پیدا می‌کرد و ماع بازگشت استراماچونی شده بود.

لو رفتن ترکیب استقلال پیش از بازی پنجم این تیم در رقابت‌های لیگ برتر با واکنش‌های بسیار زیادی از سوی هواداران این تیم در فضای مجازی رو به رو شد، اما هنوز سرمربی تیم فوتبال استقلال نسبت به این موضوع واکنش نشان نداده است.

نه تنها اخبار محرمانه را به بعضی صفحات می‌دهند بلکه در شکل خطرناکتر ممکن است اطلاعات محرمانه جلسات فنی و تاکتیک های تیم را به خبرنگاران رسانه‌های دشمن و تیم حریف هم ارائه دهند و این یعنی خنثی شدن تمام اندیشه های تاکتیکی کادرفنی و یک هفته تمرینات تیمی! در استقلال جاسوسی مسبوق به سابقه است. در دوران مربیگری قلعه‌نویی مظلومی و منصوریان بعضی بازیکنان و افراد درون باشگاه بارها اخبار و اطلاعات محرمانه درون باشگاه و رختکن را به بیرون اعم از خبرنگاران یا افراد تیم حریف انتقال میدادند هنوز یادمان نرفته است ک اسفندماه نود و شش در بازی برگشت استقلال ـ العین آنالیز و تاکتیک‌های تیم رو دوست‌نماها چجوری بوسیله مک درمورت به دست مربی العین رساندند. پیدا کردن جاسوس در یک مجموعه اصلا کار سختی نیست. باشگاه استقلال و شخص مدیرعامل باید به شدت پیگیر این موضوع باشد. وجود خبرچین می‌تواند ضربات مهلک و جبران ناپذیری را به باشگاه استقلال بزند البته این برای نخستین بار نیست که چنین اتفاقی برای استقلال رخ می‌دهد، اما به واسطه محدودیت‌های ایجاد شده توسط کادرفنی برای برگزاری تمرینات استقلال پشت درهای بسته و عدم حضور هواداران و خبرنگاران این پرسش برای اکثریت قریب به اتفاق علاقمندان به استقلال وجود آمده که چه کسی اطلاعات فنی تیم را در اختیار عده‌ای فرصت طلب قرار می‌دهد تا آن‌ها از این طریق به دنبال جذب مخاطب باشند؟

واکنش مدیر رسانه‌ای استقلال نیز بابت این اتفاق، در نوع خود جالب است، نوری‌فر در واکنش به این با انتشار یک استوری نوشت: خبرچین‌ها همیشه در باشگاه بوده‌اند و ما آن‌ها را می‌شناسیم، اما به دلیل مسائل حقوقی فقط در یک اتاق خلوت به او تذکر می‌دهیم. استراماچونی می‌گفت در مقابل خبرچین‌های تیم هیچ کاری نمی‌توانی کنی و تنها باید ببری تا ضریب وفاداری در تیم بالا برود. اینکه یک فرد به عنوان مدیر رسانه‌ای بتواند با این همه شبکه اجتماعی و جریان مقابله کند، غیر منطقی است.

موضع گیری مدیر رسانه‌ای استقلال زیاد به مذاق هواداران خوش نیامد به همین دلیل میزان اعتراض‌ها به لو رفتن ترکیب تیم و موضع گیری او در شبکه‌های اجتماعی به شدت افزایش یافت تا مدیران استقلال با یک چالش غیرمنتظره رو به رو شوند!

با وجود اینکه مدیران استقلال در مقطع کنونی سکوت اختیار کردند و نسبت به این ماجرا هیچ واکنش رسمی نشان ندادند، اما به نظر می‌رسد در صورت تکرار این اتفاق به ویژه در آستانه بازی حساس برابر گل‌گهر سیرجان مطمئنا سکوت مدیران آبی تداوم نخواهد داشت و آن‌ها برای شناسایی جاسوس وارد عمل خواهند شد تا از این ناحیه به استقلال لطمه‌ای وارد نشود.

البته به شرط اینکه موفق به شناسایی جاسوس استقلال شوند در غیر اینصورت این داستان همچنان ادامه خواهد داشت و حریفان استقلال پیش از اعلام ترکیب رسمی مجیدی به خوبی مطلع هستند چه نفراتی در ترکیب تیم او به میدان خواهند آمد!

در پی اشتباهات عجیبی که در روزهای اخیر در بخش رسانه ای باشگاه استقلال دیده شده، مصطفی آجورلو مدیرعامل باشگاه به مسئولان رسانه ای باشگاه تذکری جدی داد تا از این پس شاهد اتفاقاتی از این دست که منجر به دادن سوژه به دست مخالفان تیم است، نباشیم.