سردار آزمون | سردار آزمون تیم ملی ایران | تیم ملی ایران

حرکت عجیب سردار آزمون در زمین | عکس

مهاجم تیم ملی ایران پس از گل فوق العاده علی قلی زاده واکنش جالبی نشان داد.


به گزارش گل کوچیک روز گذشته دیدار تیم ملی ایران با درخشش سردار آزمون از سد سوریه با 3 گل گذشت.روز گذشته تیم ملی ایران و سوریه در استادیوم القویسمه شهر امان از ساعت 19:30 برگزار شد. سوریه در غیاب عمر خربین تیمش با شیوه 1-3-2-4 به میدان آمد در طرف دیگر دراگان اسکوچیچ با ترکیبی غافلگیرکننده و تغییرات زیاد به میدان آمد. اما عجیب ترین نکته بازی گل فوق العاده تماشایی غلی قلی زاده در دقیقه 89 بود که به سردار آزمون از شدت تعجب بر سر خود کوبید.

علی قلی زاده در 21 سالگی شانس این را داشت که پیراهن تیم ملی را در جام جهانی به تن کند اما کی روش او را در لیست نهایی خود برای حضور در روسیه قرار نداد تا این بازیکن به عنوان میهمان در کنار ملی پوشان حضور داشته باشد؛ این تازه شروع کار وینگر تکنیکی تیم ملی بود؛ قلی زاده به تلاش خود ادامه داد تا خیلی زود در مسیر صعود به جام جهانی بعدی به یکی از مهره های ثابت تیم ملی تبدیل شود.

درخشش در شارلوا و حضور موثر در ترکیب تیم ملی، قلی زاده را به یکی از چهره های شاخص فوتبال ایران در ماه های اخیر تبدیل کرد تا او به هدفش نزدیک شود؛ علی پس از انجام بازی های سوم و چهارم تیم ملی به تیم باشگاهی اش برگشت و پس از درخششی قابل توجه برای انجام بازی های پنجم و ششم به اردوی تیم ملی برگشت؛ او ابتدا با یک گل دیدنی مقابل خنک همه نگاهها را به سمت خود جلب کرد و سپس طی چند بازی بعدی شارلوا هم در نقش ستاره ظاهر شده و با تکنیک بالای خود هم در گلزنی و هم در گل سازی موفق عمل کرد؛ به طوری که رسانه های بلژیک لقب هنرمند را به او دادند..

هنرمند ایرانیِ شارلوا در بازی امشب تیم ملی مقابل سوریه در ترکیب اصلی حضور داشت. او با توجه به عملکرد خوب و تاثیر مثبتش در جریان بازی، تا پایان در زمین حضور داشت و در دقایق پایانی سرانجام توانست زهر خود را ریخته و دروازه سوریه را به زیباترین شکل ممکن باز کند؛ این گل، یک بار دیگر تکنیک ناب ستاره تیم ملی را به رخ کشید؛ ستاره ای که توپ را مثل ستاره های مورد علاقه اش مسی و روبن، از پا جدا نمی کند و در هر زمان و مکانی که دلش بخواهد می تواند دریبل کند.

قلی زاده در دقیقه 89 در سمت چپ صاحب توپ شد و با یک فرار عالی خود را وارد محوطه جریمه کرد؛ با یک تغییر جهت سریع، اولین مدافع حریف از پیش رو برداشته شد، مدافعی که سعی داشت حرکت قلی زاده را تعقیب کند اما در میانه راه منصرف و نظاره گر به زمین خوردن هم تیمی اش طی حرکت در عرض زیبای وینگر تیم ملی ایران شد و سپس برای غافلگیر کردن او مقابل توپ قرار گرفت؛ قلی زاده اما حواسش کاملا جمع بود و بعد از اینکه دریبل اول را زد، خیلی سریع با دریبل دوم، بازیکن دوم را هم نقش بر زمین کرد و سپس توپ را هنرمندانه از بین پاهای دیگر مدافع سوریه عبور داده و گل سوم را به زیباترین شکل ممکن به ثمر رساند.

سردار آزمون که با هوشیاری تمام در این صحنه خود را به دهانه دروازه رسانده و منتظر پاس قلی زاده بود، بعد از اینکه متوجه شد او قصد پاس دادن ندارد، ترجیح داد تماشاگر حرکات زیبای هم تیمی اش از فاصله ای نزدیک باشد؛ گل قلی زاده به قدری زیبا بود که سردار بلافاصله بعد از به ثمر رسیدن آن، دستانش را روی سر خود قرار داده و شگفت زده به تشویق هم تیمی اش پرداخت؛ در حالی که معمولا در چنین صحنه هایی، مهاجم تیم از پاس ندادن گلایه می کند!

این صحنه فوتبالدوستان را به یاد گل 5 سال پیش مسوت اوزیل به لودو گورتس انداخت؛ جایی که ستاره آلمانی آرسنال در آن مقطع در شرایطی که تیمش مقابل حریف با نتیجه 2-2 متوقف شده بود، در دقیقه 87 توپی را که برایش ارسال شده بود به زیبایی دریافت کرد، آن را به شکل چشم نوازی از بالای سر دروازه بان عبور داد و پس ازفریب دو تن از مدافعان، توپ را وارد دروازه لودو گورتس کرد. این گل یکی از زیباترین گل های آن فصل لیگ قهرمانان اروپا بود و امشب قلی زاده مشابه آن را در مقدماتی جام جهانی به ثمر رساند؛ جایی که مدافعان سوریه مثل مدافعان لودو گورتس یکی پس از دیگر روی زمین افتاده و فقط نظاره گر تکنیک ناب ستاره تیم ملی بودند.