تیم ملی ایران | علی دایی | علی کریمی

سوت چینی بالای سر تیم ملی ایران

12:46 - 1400/08/23
کنفدراسیون فوتبال آسیا یک داور چینی را برای قضاوت دیدار سوریه و تیم ملی ایران انتخاب کرده است.

به گزارش گل کوچیک، تیم ملی ایران با کسب پیروزی دو بر یک مقابل لبنان به کار خود در دور رفت مقدماتی جام جهانی 2022 پایان داد تا با 13 امتیاز همچنان صدرنشین گروه دوم بماند.

شاگردان دراگان اسکوچیچ روز سه شنبه در اولین بازی دور برگشت در امان به مصاف سوریه خواهند رفت؛ تیمی که در دور رفت با یک گل شکستش داده بودند.

بر اساس اعلام سایت کوره، کنفدراسیون فوتبال آسیا یک داور چینی را برای قضاوت دیدار تیم های سوریه و ایران انتخاب کرده است.

بر این اساس ما نینگ، داور چینی قضاوت بازی روز سه شنبه ملی پوشان را به عهده خواهد داشت و هموطنانش شای ژیانگ و کاو یی به عنوان کمک داور او را همراهی می کنند.

همچنین فو مینگ کمک داور ویدئویی این مسابقه است و احمد الکاف از عمان و احمد الطریفی از عربستان در این کار به او کمک خواهند کرد.

نینگ سابقه قضاوت برای تیم های باشگاهی ایرانی را دارد که مهمترین آنها می توانیم به دیدار پرسپولیس و کاشیما آنتلرز در بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا اشاره می کنیم.

تیم ملی فوتبال ایران باید روز سه‌شنبه در چارچوب هفته نخست دور برگشت مقدماتی جام جهانی قطر به مصاف سوریه برود.

بازیکنان ایرانی تا به اینجای مسیر گل کاشته‌اند و با ۴ برد و تنها ۱ تساوی، با ۱۳ امتیاز در صدر جدول گروه خود قرار دارند و بعید است با ۳ امتیاز دیگر صعود به جام جهانی قطر قطعی نشود. حالا باید تیم ملی ایران روز سه شنبه این هفته، ۲۵ آبان‌ماه از ساعت ۱۹:۳۰ در اردن به مصاف سوریه‌ای برود که در دور رفت در آزادی، با تک گل علیرضا جهانبخش مقابل ایران شکست خورده است. سوریه از ۵ بازی قبلی خود با ۲ امتیاز در قعر جدول قرار دارد. تیم ملی فوتبال ایران به علت کارت زردی که در بازی قبلی نصیب جهانبخش شد، کاپیتان و ستاره ایرانی فاینورد را در اختیار نخواهدداشت.