زوج سردار آزمون کیست؟

10:10 - 1400/08/20
تیم ملی ایران امروز بدون مهدی طارمی به مصاف لبنان می رود.

به گزارش گل کوچیک تیم های ملی لبنان و ایران امروز به مصاف هم می روند و شاگردان دراگان اسکوچیچ به دنبال کسب چهارمین برد خود در رقابت های مرحله دوم انتخابی جام جهانی هستند.

به گزارش طرفداری، لبنان و ایران امروز در مقدماتی جام جهانی قطر به مصاف هم می‌روند و این دیدار در حالی برگزار می شود که مهدی طارمی به دلیل حواشی قبل از این دیدار از همان ابتدا در لیست تیم ملی حضور نداشت و دراگان اسکوچیچ او را از لیست تیم ملی خط زد.

حالا یکی از سوالات مهم در ترکیب این است که چه کسی قرار است جای مهدی طارمی در ترکیب تیم ملی ایران را پر کند. مهدی طارمی یکی از مهره های ثابت تیم ملی ایران در بازی‌های اخیر بوده است و آمار خوبی هم که بر جای گذاشته بود.

برای پر کردن جای مهدی طارمی دو حالت وجود دارد:

استفاده از مهاجم های نیمکت نشین (در صورت بازی با سیستم دو مهاجمه):

دراگان اسکوچیچ گزینه های مختلفی را برای جایگزینی مهدی طارمی مقابل لبنان و در بازی بعدی تیم ملی ایران دارد، مهره هایی همچون کریم انصاری فرد، کاوه رضایی و اللهیار صیادمنش بازیکنانی هستند که می‌توانند زوج سردار آزمون در خط حمله تیم ملی را تشکیل بدهند و به عنوان مهاجم نوک به تیم ملی دعوت شده اند. البته استفاده از این بازیکنان در صورتی است که دراگان اسکوچیچ قصد داشته باشد با سیستم 2-4-4 در این بازی به میدان برود و نیاز به استفاده از یک نوک تخصصی داشته باشد. اگر اسکوچیچ قصد داشته باشد از این طریق جای مهدی را پر کند، از لحاظ اسمی کریم انصاری فرد محتمل ترین گزینه برای حضور در زمین است البته با توجه به این که سبک بازی کریم شباهت زیادی به سردار دارد و ممکن است در شرح وظایف آن ها اخلال ایجاد شود ممکن است دراگان از دو مهره دیگر استفاده کند چرا که ایران حتی در بازی هایی هم که با سیستم 2-4-4 بازی می کرد از مهدی طارمی در نقش سایه استفاده می کرد.

استفاده از وینگر ها (در صورت بازی با سیستم تک مهاجمه):

احتمال استفاده از وینگر ها برای پر کردن جای طارمی قوی تر است چرا که همانطور که گفتیم اسکوچیچ تنها به ییک نوک تخصصی در ترکیب تیمش نیاز دارد و آن هم سردار آزمون است و با توجه به این که وینگر های خوبی مثل مهدی ترابی مهدی قائدی روی نیمکت حضور دارند، بعید نیست دراگان اسکوچیچ از این وینگرها برای پر کردن جای خالی مهدی طارمی استفاده کند، علیرضا جهانبخش و علی قلی زاده هم بازیکنانی هستند که طبق پیش بینی ها در ترکیب تیم ملی فیکس خواهند بود.

با این تفاسیر به احتمال زیاد تیم ملی با ترکیب هجومی سردار آزمون به عنوان مهاجم نوک، علیرضا جهانبخش، علی قلی زاده و مهدی ترابی یا مهدی قائدی به عنوان سه مهره پشت مهاجم به مصاف لبنان می رود.

 

 

 

 

 

.